Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Nisam.nasao hydro po nasim prodavnicama. Moze na poruku gde ili ovde. Zvao sam jednu prodavnicu na B ali nemaju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Seasonic Core GC 500, u domaćoj radnji je 8800 RSD. Dovoljno za RX580. Ja ću sebi verovatno uzeti taj model, osim ako se negde ne pojavi 550 ili 650 verzija.

Druga opcija je LC Power LC6650GP4 V2.4 80+Gold za oko 10.500, a treća Antec NeoECO Gold Zen NE600G za 11.000 (nema verzije od 500W). Mada neću uzimati u narednih mesec dana, pa se može ponuda i promeni, nadam se na bolje. Posebno mi je ovaj Antec zanimljiv. A to je cena u jednom od poznatih (skupljih) lanaca, pa se nadam da će se negde pojaviti malo jeftinije
 
Nisam video da ga neko nudi. Misilim da je i Chieftec Smart GPS-550C dobra opcija, za oko 9000 RSD ali nisam siguran da i njega ima u radnjama. Ono što me nervira i kod njega i kod LC-a je što svi prodavci daju garanciju samo 2 godine. Pa čak i ako im je cena ok, lično bih pre dolplatio 1000 RSD za Antec ili Seasonic sa 5 ili 7 godina garancije
 
Nisam video da ga neko nudi. Misilim da je i Chieftec Smart GPS-550C dobra opcija, za oko 9000 RSD ali nisam siguran da i njega ima u radnjama. Ono što me nervira i kod njega i kod LC-a je što svi prodavci daju garanciju samo 2 godine. Pa čak i ako im je cena ok, lično bih pre dolplatio 1000 RSD za Antec ili Seasonic sa 5 ili 7 godina garancije

Vidi kod Joke za Antec. Cena bi trebalo da bude 9k sa 5 god garancije
 
Da, ali za taj iznos (8.800) imam SS Core GC500.

Čak sam razmišljao da uzmem i neko jeftinije napajanje (npr. FPS Hexa 85+) i neki (jeftini) UPS, ali nema normalnog napajanja za manje 8.000. I onda ne vidim razlog da ne uzmem ovaj Seasonic. A možda i UPS pride
 
Koje napajanje preporucujete do 9000 dinara ili nekih 75e?
Posto je ponuda u prodavnicama losa, cena jos gora u obzir dolazi KP.
Ono sto sam ja gledao i sto mi je dolovalo ok je Be Queit Pure Power 11 600w 75e i Bitfenix Formula 550w isto oko 75e ako su cene tacne, nisam pitao.
Napajalo bi Ryzen 5 3600 i MSI GTX 1070 Gaming Z graficku karticu. U buducnosti bih radio neki overclock procesora i zamenio bih karticu, pretpostavljam da je nekih 500-600w vise nego dovoljno i za neke naredne komponente. Pozeljno da bude 80+ gold.
 
To je to otprilike.Bolji je bitfenix.Malo problematičan ako planiraš vegu da koristiš 450,550w.Sa 650w nema problema sa tim kartama.Ali je bitfenix klasa gore u odnosu na pure. Skoro je bio bitfenix whisper m 750w kod glavnog baje sa kp 90e 5god garancije(ista platforma kao formula samo modular i bolji fan)tako da ga pitaj koliko je od 650w.


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Znaci Bitfenix da jurim, sad Formula ili Whisper nije bitno ako je razlika samo u tome sto je jedno modularno a drugo ne.
Videcu 550w ili 650w da uzmem.
550w ce mi biti dovoljno sigurno, ali eto mozda uzmem i od 650w ako nije neka razlika u ceni.
 
Ono sto sam ja gledao i sto mi je dolovalo ok je Be Queit Pure Power 11 600w 75e i Bitfenix Formula 550w isto oko 75e ako su cene tacne, nisam pitao.
Zapravo, Be Quiet Pure Power 11 je bolji izbor i od Bitfenix Formula i od FSP Hydro Pro serija. Nisam ni znao da ga ima u ponudi. Ako nađeš prodavca koji ga stvarno prodaje za 9-10 hiljada, javi mi, da kupim sebi jedno.
 
Zapravo, Be Quiet Pure Power 11 je bolji izbor i od Bitfenix Formula i od FSP Hydro Pro serija. Nisam ni znao da ga ima u ponudi. Ako nađeš prodavca koji ga stvarno prodaje za 9-10 hiljada, javi mi, da kupim sebi jedno.

E sad bas... :)
BQ PP 11 stara FSP Raider platforma sa Taepo kondenzatorima; a FSP Hydro Prp naravno novija Hydro platforma sa RubyCon kondenzatorima; Pre revizija izasla iz proizvodnje pre 2 meseca. FSP izbacio iz ponude Raider platformu...
 
Po toj listi ispada da sam ja u pravu :d

Nigde nisam video ovaj FSP Hydro Pro u ponudi. Takođe zanimljivo napajanje, posebno 600W varijanta. Ako je ispod 9.000, onda jeste odlična kupovina
 
Naravno.Kod vas distributera je sve pogrešno.Valjda nije to u pitanju..

https://linustechtips.com/main/topic/1116640-psucultists-psu-tier-list/
Ti napiši zašto je jedno bolje od drugog a ja cu ti odgovoriti.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Sad mi kao treba da udjemo u neku raspravu zasto je nesto bolje? Za to je ipak potrebno i poznavanje napajanja, pa onda mozemo da raspravljamo. Inace ta lista je toliko dobra da je skoro pola napajanja na njoj odavno EOL.

Po toj listi ispada da sam ja u pravu :d

Nigde nisam video ovaj FSP Hydro Pro u ponudi. Takođe zanimljivo napajanje, posebno 600W varijanta. Ako je ispod 9.000, onda jeste odlična kupovina

Mislim da Cacani prodaju 700tku po 9000din
 
Pa šta stim sto je eol?
Valjda ti treba da dodješ da vidiš kakvo je tvoje napajanje trenutno iako se ne proizvodi više.
Oceš da kažeš da sa liste treba izbaciti napajanja koja se više ne proizvode,iako ima masa ljudi koji ih i dalje koriste?
Ok,imaš znanje,ok nemam znanje,šta to meni i drugima znači kad ni jedan post ti nije argumentovan.
Moje preporuke su na osnovu ljudi koji mogu da ti drze predavanja oko napajanja i to znaš i sam.
Dugo si na forumu,daj mi jedan post-preporuku a da nema veze sa tvojom firmom?
Fsp,pa fsp.Ja neznam,al radiš na procenat?Tako mi deluje.
Poenta je prijatelju predloziti najbolji odnos ulozenog i dobijenog,a ne gledati lični interes.
.@Space Beer Verovatno si preskočio multirail napajanja.
Pure power je bolji od formule samo ventilator,ostalo je bolje kod formule.Whisper je po svemu bolji.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da li je za oko 100e Seasonic Focus Plus Gold 650 dobra kupovina ili moze nesto bolje za te pare ili priblizno dobro a za manje para?
Vidim da je BE QUIET! Pure Power 11 700W CM malcice skuplji, al nije ful modularan kao ovo...
FSP Hydro PRO 700 Bronze ima za 9500 u domacoj radnji..
 
Super, hvala :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Gledam da uzmem neko kvalitetnije i necujno (tiho) napajanje. Za istu ceni ima CORSAIR TX Series Modular TX650M Gold 650W i SEASONIC Focus Plus 550 Gold 550W. Koje odabrati za buducu konfu (Ryzen 5 16GB RAM, 2 SDD, 2HDD, GTX 2060, dva dodatna 12cm ventilatora)?
 
TXm nije tiho napajanje.Rmx jeste.Seasonic je bolji izbor.Tiha napajanja?Rekao bih Bitfenix whisper m.Tu je i leadex lll u sličnom budzetu,0db mod ,fdb lezaj,na napajanju od 650w(110e)pokrenuce vent preko 450w.Tako da tvoja konfa ga nece ni pokrenuti.Slicno vazi za sva napajanja sa dobrim ventom i 0db modom..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Focus Plus je EOL, tako da je vrlo lako moguce da biste narudzbom njega dobili Focus Gx, koji je bolji. Raspitajte se kod prodavca.
I da, potvrdjujem, za ~100e je to best buy, bio to Focus Plus ili Focus Gx.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
TXm nije tiho napajanje.Rmx jeste.Seasonic je bolji izbor.Tiha napajanja?Rekao bih Bitfenix whisper m.Tu je i leadex lll u sličnom budzetu,0db mod ,fdb lezaj,na napajanju od 650w(110e)pokrenuce vent preko 450w.Tako da tvoja konfa ga nece ni pokrenuti.Slicno vazi za sva napajanja sa dobrim ventom i 0db modom..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Gledam i ne mogu da nadjem kod nas Leadex III. Nasao sam Antec HCG650 Gold za oko 110 € sa 10 godina garancije. KP bih izbegao zbog nepouzdane garancije.
 
Ono što je kod nas pod Focus Plus oznakom je ustvari GX, bar u Atomu. Verovatno i kod drugih, ne znam što ne promene oznake po oglasima. Čak i da piše na kutiji Focus Plus, ako je proizvedeno posle 2018. (januar, čini mi se) trebalo bi da je "bezbedna" varijanta.
Mislim, realno, ako ne furate Vegu najverovatnije neće biti problema i ako je starija serija...

Focus PLus/GX nije baš tih (mada imaju hybrid fan opciju, pa svejedno neće biti glasni). TXM je tu negde, možda za nijansu tiše. Phanteks AMP je ustvari Focus GX i za nijansu je tiši. Kod Mađara je ista cena...
TXM je isto odlično napajanje, u rangu Seasonica. Jedino što ima manju garanciju i nije 100% modularno.

Ako neko hoće baš tiho napajanje, Corsair RMx je možda najtiše, Bitfenix Formula isto...

Antec EAG Pro i HCG su oba Focus Plus platforma samo što je HCG 100% modularan i ima hybrid (semi-passive) mod, zato košta više. Važi isto pravilo, ako je proizvedeno nakon početka 2018., nema brige.

U Viphouse su dobili Fractal Design ION+ seriju koja je malkice skuplja od Gold Seasonica/Anteca, ali su možda najjeftinija Platinum napajanja kod nas trenutno, imaju po 5 godina garancije i vrlo meke kablove...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno