Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Pre svega se izvinjavam sto pisem u temi u kojoj nije pisano mesecima, ali da nebih otvarao novu temu ovde mi je lakse...

Konfiguracija je: MB MSi 870A G54, AMD Phenom X4 955 BE, 2GB rama, za graficku se i dalje razmisljam, ali bice neka 5770 ili GTS450...
Sta mislite o sledecem napajanju? http://www.gigatronshop.com/napajanja/lc_power_silentgiant_650w_lc6650gp3_v2.3-1671 Uzimajuci u obzir da mi je ostalo 5500 din od budzeta, i ni dinar preko ne mogu dati za napajanje!
 
Da li moje trenutno napajanje, Enermax Noisetaker AX EG495AX-VE (W)SFMA, može da podrži ovako nešto recimo:

Asus M4A88TD-V EVO/USB3
Phenom x4 955 BE
Radeon 6870

?

P.S. staro je bar jedno 4 godine, ukoliko je to bitno...
Trebalo bi sudeci po nekim calculator-sajtovima, koliko to moze da bude merodavno.....?


Ukoliko nije, možete li da mi preporučite neko dobro, ali ne preterano skupo? :)
 
Poslednja izmena:
Da li moje trenutno napajanje, Enermax Noisetaker AX EG495AX-VE (W)SFMA, može da podrži ovako nešto recimo:

Asus M4A88TD-V EVO/USB3
Phenom x4 955 BE
Radeon 6870

?

P.S. staro je bar jedno 4 godine, ukoliko je to bitno...
Trebalo bi sudeci po nekim calculator-sajtovima, koliko to moze da bude merodavno.....?


Ukoliko nije, možete li da mi preporučite neko dobro, ali ne preterano skupo? :)

Trebalo bi da bude dovoljno, a starost je bitna samo ako je napajanje prepuno prašine, opterećivano do maksimuma i pritom bilo snabdeveno veoma toplim vazduhom iz kućišta... Inače nema problema.

Pre svega se izvinjavam sto pisem u temi u kojoj nije pisano mesecima, ali da nebih otvarao novu temu ovde mi je lakse...

Konfiguracija je: MB MSi 870A G54, AMD Phenom X4 955 BE, 2GB rama, za graficku se i dalje razmisljam, ali bice neka 5770 ili GTS450...
Sta mislite o sledecem napajanju? http://www.gigatronshop.com/napajanja/lc_power_silentgiant_650w_lc6650gp3_v2.3-1671 Uzimajuci u obzir da mi je ostalo 5500 din od budzeta, i ni dinar preko ne mogu dati za napajanje!

Da li mora baš G***tron? Ako da, ja bih radije uzeo CTG-500-80P recimo. Ako ne mora ta radnja, ima još boljih rešenja. Navedeni LC-Power nije loše napajanje, samo mislim da možeš dobiti bolje za te novce.
 
Amm... nisam preporučio Corsair, CTG-500-80P je Chieftec A80 serija, i to sam naveo jer znam da ga navedena radnja ima. Ako ne mora kod njih, možeš pogledati recimo CHP-500A (isto Chieftec, ali kvalitetniji od CTG serije) ili Seasonic SS-500ET (može se naći za 5450 din, Viph*use)...
 
Uzimam novo napajanje, komp mi se resetuje kad upalim neku igru, mislim da je do njega. Nadao sam se da će moći da se izgura ali ne.. Uglavnom, mislio sam nešto od oko 700w da uzimam, jel ima neko nešto protvi :) , treba li na nešto da posebno obratim pažnju, preporuka...?

edit: Ovo mi se čini kao ok izbor: Cooler Master GX 750W. Valja li?
 
Poslednja izmena:
Ljudi, koje je najjeftinije kuciste a koje napajanje u koje bih mogla da smestim dole navedene komponente?

unutra hocu da staviom msi g41m-p26, radeon 9600xt, 2gb ddr, pentium 2,006 Hz sa cooler masterom

molim vas pomozite. totalno sam ispala iz fazona... crkle su mi dve maticne ploce pre oko godinu dana. od tada nisam citala IT vesti. inace krajnje sam ozbiljna i bas mi je potrebna pomoc
 
Uzimam novo napajanje, komp mi se resetuje kad upalim neku igru, mislim da je do njega. Nadao sam se da će moći da se izgura ali ne.. Uglavnom, mislio sam nešto od oko 700w da uzimam, jel ima neko nešto protvi :) , treba li na nešto da posebno obratim pažnju, preporuka...?

edit: Ovo mi se čini kao ok izbor: Cooler Master GX 750W. Valja li?

Nikako CM GX. Za 8000rsd nema bolje od ovog http://www.itsvet.com/proizvod/thermaltake-toughpower-xt-tpx-775m-775w/comp_comp_powersupply/49/567. Na ostalim mestima je od 12-15000rsd.
 
Poslednja izmena:
U čemu je fora sa ovim Andyson napajanjem, ja sam prvi put čuo za njega pre nedelju dana...kakav je to proizvođač, da li je u rangu sa Seasonic-om ili je niže klase kvaliteta ? Vidim da ga nema u prodaji u Srbiji.
 
Andyson International Co. LTD. je OEM i Retail proizvođač napajanja za PC, laptope i monitore, osnovan 1997. godine u Taipeiju u Tajvanu. Po veličini (broj zaposlenih, godišnji obrt i obim poslovanja) spadaju u manje proizvođače dok po kvalitetu izrade i vrsti ponude rangiraju od niže klase do više srednje klase. Većinom njihovi dizajnovi predstavljaju solidan izbor za date novce, sa zamerkama upućenim na ripple/noise suzbijanje i (ne)kvalitet korišćenih kondenzatora, dok sa druge strane pojedini modeli imaju iznenađujuće dobar kvalitet lemljenja i solidno dobru regulaciju napona. LC-Power koristi njihove platforme za mnoge svoje modele, a takođe na našem tržištu se nalaze unutar Recom napajanja, dok od poznatijih imena (ovde neprisutnih) usluge Andyson Powera koriste Club3D, Mushkin, Ultra i Vantec.

Andyson ima potencijal da napravi zaista dobra napajanja, ali nekako im uvek fali još jedan korak do odličnog, te ostaju na prosečnom učinku.
 
Pozdrav svima, citam ovde ali nisam bas nasao idealan odgovor. Kupujem racunar i planiram da traje bar 5 godina. Necu da imam problema i nije problem da platim koliko treba, naravno, nije mi ni do bacanja para.
Kakvo/koje napajanje uz konfiguraciju:
Intel i3 2100
MSI mikroATX ploca
4gb ram
1 HDD
1 DVD drive
ATI 6790 1gb ddr5 256 bit
Mogucnost dodavanja jos 1 hdd, jos 1x4gb rama, jos jednog kulera, procesora i7 za 4-5 godina.
Na amd sajtu preporucuju 500w minimum zbog graficke, ali vidim da nije svakih 500w isto, a vidim i da je chieftec za koji sam ja mislio da je odlican- ispod prosecna firma, pa stoga predajem stafetu profesionalcima.
Da dodam da sam pre dolaska ovde nisanio chieftec ctg 500w.
 
Poslednja izmena:
http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001856


Ja merkam ovo .... Posto ce mi konfa biti slicna tvojoj (CPU mislim)

Tako da htede da pitam za misljenje o ovom napajanju za:

I3 2100
2 HDD
Single grafa (tipa 6850 max)
Nema OC

Da li bi izguralo

Posto sam u Bench racunarima video i slabije napajanje koje napaja konfu koju i ja planiram ;)
 
Izdržalo bi, što da ne. Međutim...

Za novu Litepower serija zaslužan je Solytech, firma koja može da napravi dobro napajanje, ali pretežno bira da to ne radi (zbog cene).
Primeri Solytech dizajnova: tipično "plači majko" no-name, tipično low-end, tipično mid-grade, solidno, upotrebljivo.

Verovatno je "kvalitet" novih Litepower negde između gorepomenutih Apevie i Coolermaster-a. Za tih ~35€ koliko košta LP-500, mnogo je kvalitetnije Chieftec GPA-500.
 
Hmmmm kako stoji sa napajanjem koje se ugradjuje u Benchmark racunare.... CoolerMaster Elite Power 460W koje kosta isto koliko i ThermalTake
 
Lošije od pomenutog Chieftec-a. U pitanju je FSP ATX-350PNR, koje je dve klase ispod: passive/no PFC i osetno lošija regulacija napona, ripple/noise itd.
 
Poslednja izmena:
Aha.... ;) Mislim kako onda to gura 6850 tku :D :D Bukvalno uzeo Chief ili Litepower bolje je sigurno od ovog Elite Power
 
CTG je solidan, može komotno da tera tu mašinu.

jonesba: Nije mu problem, jer 6850 nije tako velik potrošač, možda 120W u punom opterećenju. Dodaš na to ~60W od i3, ~20W za HDD u punom zaletu (random seek), 30-40W za sve ostalo (ploča i sve na njoj - muzika, mreža, USB i njima priključeni uređaji) i 5-15W za ventilatore, ako ima dodatnih, i dolaziš na to da napajanje sa realnih 350W 'ladne vode tera sve to. E sad, pitanje kvaliteta je druga stvar... Mož' ti do Gibraltara i u Yugu 45, dovešće te. Ali nije isto kad isti put prelaziš u BMW-u serije 7, jer ćeš stići daleko odmorniji i sa većim osmehom :)
 
Imam budzet od oko 60e za napajanje pa zbog toga preispitivam ponudu ;) Kuciste je vec nadjeno ;)

Ne bih kupovao neki overkill ali ako je uklopljivo u 60e sto da ne...
 
za i5 2500k, Asus MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3, gf560 (nr TI), 2 hdd što da uzmem od ovoga :
500W OCZ StealthXStream, 12 cm fan/PFC/ OCZ500SXS = 63.00 eur
500W Xigmatek GO GREEN 80PLUS, 14cm fan = 65.00 eur
PSU 600W ThermalTake LitePower, 12cm fan/W0355 = 65,00 eur
ThermalTake 550W TR2 RX Modular, 14cm fan/ 80PLUS/ W0134RE = 66.00 eur

S obzirom da će se i5 kloknuti na više, da li nešto od ovoga može da izdrži ili da čekam nešto drugo?
 
za i5 2500k, Asus MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3, gf560 (nr TI), 2 hdd što da uzmem od ovoga :
500W OCZ StealthXStream, 12 cm fan/PFC/ OCZ500SXS = 63.00 eur
500W Xigmatek GO GREEN 80PLUS, 14cm fan = 65.00 eur
PSU 600W ThermalTake LitePower, 12cm fan/W0355 = 65,00 eur
ThermalTake 550W TR2 RX Modular, 14cm fan/ 80PLUS/ W0134RE = 66.00 eur

S obzirom da će se i5 kloknuti na više, da li nešto od ovoga može da izdrži ili da čekam nešto drugo?


Uzmi nesto jace i bolje poput Seasonic-a i Chieftec-a :trust:
 
Pitanje sa druge teme, graficka je radeon 6450 da znaju ostali.

ok. necu nesto previse, i7, 4GB rama, graficku koju sam naveo, 500HDD, maticna asus p7h55-m. koliko napajanje ce mi otprilike biti potrebno za ovu konfiguraciju.
da li da uzmem sa napajanjem koje dodje uz kuciste od 450W ili da uzmem posebno ocz stealthxstream 550W ??

Ne vidim sta ce ti korektno napajanje od 550W za takvu konfiguraciju. To od 450W koje dolazi uz kuciste (Blueberry/Frontier) ja bih zaobisao.

Gledaj neko ljudsko napajanje od 400W. Ja bih licno isao na Seasonic SS-380GB. Jeste da ima 380W ali tvoja konfiguracija nije potrosac pa mi deluje da je ovo napajanje sasvim dovoljno.

E sad ako planiras da uzmes jacu graficku kasnije onda jeste problem ali rece da imas xbox360 pa ne verujem da ces uzimati neku jacu graficku pre ces uzeti novu konzolu.
 
Poslednja izmena:
Kakva su CM napajanja, vidim da daju 5 godina garancije u odnosu na Chieftec i kompaniju.
Trentno imam Chieftec od 550W, u planu mi je da uzmem nesto jace(650-700w) sto ce gurati postojecu konfiguraciju i biti spremno za upgrade ( prvo graficka, a posle i5 ili i7).
Chieftec CFT mi deluje interesantno ali me odbija garancija od 2 godine. :confused:
 
Nazad
Vrh Dno