Šta je novo?

windows server 2003

Milenk0

Slavan
Učlanjen(a)
11.03.2006
Poruke
9
Poena
301
jel ima neko ili zna link za neki tutorijal za WS2003...
znaci mogu i neke osnovne stvari,a naravno i nesto "komplikovanije" :p
 
ako nadjes pdf, Mastering Microsoft Windows Server 2003.pdf
ja ga imam ali mi je velik da ga uploadujem 25MB je, a na dialupu sam :(
 
da,zaboravio sam da pomenem da mi treba tutorijal na srpskom :D
 
pa ako hoces da se igras sa serverom, moras znati engleski :D
 
naravno,imam i nekoliko tutorijala na engl,ali me interesuje ako ima nesto na nasem jeziku...
 
Ako ti baš treba na našem jeziku potraži neku CET-ovu knjigu za pripremu za MCSE ispite, između ostalog ima i o instalaciji i administraciji Win2003.
 
illidan je napisao(la):
ako nadjes pdf, Mastering Microsoft Windows Server 2003.pdf
ja ga imam ali mi je velik da ga uploadujem 25MB je, a na dialupu sam :(

Upravo tu knjigu je prevela i izdala Kompjuter bibiloteka Iz Cacka. Vredi je kupiti.
 
Jeste odlična knjiga dve trećine knjige je štampano a jedna trećina je u pdf-u na CD-u.
 
Windows 2003 Biblija

win 2003 biblija je obimna knjiga ali mozes da pohvatas osnove iz nje, literatura za mcsa/e ispite je razbijena na par knjiga tako da u jednoj knjizi nebi nasao sve sto te zanima, a u ovoj knjizi ces naci na jednom mestu sve te stvari doduse ipak je microsoftova literatura bolja ali i ovo zavrsava posao.Izdavac je Mikro Knjiga.
U svakom slucaju ako ti je bolje da koristis knjigu na srpskom ako engleski ne poznajes dobro, no izvesno poznavanje engleskog je neophodno.
 
Poslednja izmena:
Izbegavaj prevode Kompjuter biblioteke... ne znam kakvo je sada stanje ali neke knjige koje sam pre gledao delovalo mi je ko da je prevodio covek koji je u zivotu 2 puta upalio racunar. CET ima mnogo bolje prevode.
 
Pausalna ocena.

Minasijev "Mastering 2000 Server " je ocajan prevod.
Minasijev "Mastering 2003 Server" je odlican prevod.
 
Nisam čitao 2000 server, ali za 2003 se slažem sa Jaksom. Doduše nisam je pročitao selu ali ono što sam pročitao je za svaku preporuku.
Jedino me je iznenadilo kada sam u sadržaju našao da se Postavljanje SMTP servera nalazi na 1653 strani a knjiga ima 1476 strana. Tek sam posle provalio da na kraju knjige ima još jedan sadržaj koji govori o pratećem CD-u.
Ima to i svojih prednosti pošto poglavlja koja su tu nalaze mogu češće da vam zatrebaju nego ona koja se obrađuju u knjizi.
Jedina moja zamerka knjizi je što slike koje se nalaze u PDF formati nisu dovoljno jasne a bilo je mesta na CD-u na pretek.
 
da li ima neko MCSA testove: 70-290 i 70-291
:wall: ovo radim vec dugo vremena tj. od kada sam polozio ISA-u 2004.
 
Nazad
Vrh Dno