Šta je novo?

amiga hard igra na winUAE

ravni

Čuven
Učlanjen(a)
16.04.2002
Poruke
202
Poena
619
skinuo sam neke igre za hard i winuae ali posto nemam workbench ne znam kako iz cli-a da pokrenem igru

moze li pomoc
 
ravni je napisao(la):
skinuo sam neke igre za hard i winuae ali posto nemam workbench ne znam kako iz cli-a da pokrenem igru

moze li pomoc

Nikako,... ako igra ima standardni Commodore Installer - onda moras iz WB-a da radis,....
 
ravni je napisao(la):
skinuo sam neke igre za hard i winuae ali posto nemam workbench ne znam kako iz cli-a da pokrenem igru

moze li pomoc

http://amiga.supergamez.hu/EngIntroSet.html

Workbench 3.1 je bio da se skine ovde. Ako su igre u Amiga ADF formatu (tj. WinUAE adf formatu) samo je ubaci u flopi (virtuelni naravno) i kao kod prave Amige sistem će se podići sa diksete i startovati igricu...
 
ravni je napisao(la):
skinuo sam neke igre za hard i winuae ali posto nemam workbench ne znam kako iz cli-a da pokrenem igru

moze li pomoc

Treba ti Amiga HDD Image.
Posle opcije mount imas opciju da dodas sve PC hard diskove (particije).
Pre pokretanja emulatora raspakujes negde na PC HDD tvoju igru i pokrenes emulator.
Ako imas ok hdd image, dicices WB i imaces pristup svim particijama i WB direktorijumu.
Evo ti link ka mom Amiga HDD Image, koji sam napravio cisto za to sto ti treba.
http://home.drenik.net/laxduke/hardfile.ace
 
Ovo što je laxduke posotvao je odlično rešenje, nemaš ništa da se cimaš oko instaliranja WB-a pod emulatorom. Inače mogao bi i da instaliraš WB tako što napraviš, iz WinUAE-a, HDD file (ili odabereš neki direktorijum koji će da glumi HDD), pa onda podigneš sistem sa jedne od disketa iz WB paketa (sa Install diskete) i startuješ instalaciju. Nakon toga imaćeš AmigaOS pod WinUAE...

Od HDD igara ja sam probao Napalm pod Amiga OS XL (Amiga OS 3.9 pod QNX-om) i radio je odlično i veoma brzo (za razliku od prave amige gde se vukao u 640x480x24)

Tražio sam i Quake II da probam, ali nisam našao gde bih mogao da ga skinem :(
 
Imam ja kolekciju adf-ova, pa vicite ako vam treba nesto specijalno. Romovi od 1.0 do 3.1 takodje, kao i matori workbenchi; novi OS sam posteno platio, pa me njega ne trazite (stalo mi je do razvoja, pa sto da se ne plati ljudima).
 
delimir je napisao(la):
Ovo što je laxduke posotvao je odlično rešenje, nemaš ništa da se cimaš oko instaliranja WB-a pod emulatorom. Inače mogao bi i da instaliraš WB tako što napraviš, iz WinUAE-a, HDD file (ili odabereš neki direktorijum koji će da glumi HDD), pa onda podigneš sistem sa jedne od disketa iz WB paketa (sa Install diskete) i startuješ instalaciju. Nakon toga imaćeš AmigaOS pod WinUAE...

Od HDD igara ja sam probao Napalm pod Amiga OS XL (Amiga OS 3.9 pod QNX-om) i radio je odlično i veoma brzo (za razliku od prave amige gde se vukao u 640x480x24)

Tražio sam i Quake II da probam, ali nisam našao gde bih mogao da ga skinem :(

Ne postoji Quake II za Amigu, a imam Quake I ako oces :)
 
silverglider je napisao(la):
Imam ja kolekciju adf-ova, pa vicite ako vam treba nesto specijalno. Romovi od 1.0 do 3.1 takodje, kao i matori workbenchi; novi OS sam posteno platio, pa me njega ne trazite (stalo mi je do razvoja, pa sto da se ne plati ljudima).

Nemas KickStart 3.5?
Ummm :)

Nego, ja bi platio isto Box varijantu, da mogu nekako da platim, i da mi to neko posalje.
Ako te ne mrzi tako nesto da radis i ako smislis nacin placanja, kupio bi Box.
 
laxduke je napisao(la):
Ne postoji Quake II za Amigu, a imam Quake I ako oces :)

Koliko zauzima Quake za Amigu? Ja bih rado da probam, ali morao bi da mi pošalješ...

Na AmigaExtreme-u sam čitao da kao ima Quake II za Amigu...

Link za Kick 3.5 je ovaj
 
Samo još nešto kada smo već kod emulacije (ala sam spamer :) )...WinUAE (tj. UAE ;-) ) najbolje radi pod Liuxom. Čini mi se da je mnogo brži pod Lin-om u odnosu na Win. Mada, onaj Amiga OS XL ubija kako radi. Doduše tu i nema emulacije custom amiga čipova (paula, agnus, lisa itd...) već se radi o direktnom pristupu PC hardveru, pa zato nijedna igrica ne radi, a npr. jedva sam našao program koji je u stanju da radi capture ekrana...
 
delimir je napisao(la):
Koliko zauzima Quake za Amigu? Ja bih rado da probam, ali morao bi da mi pošalješ...

Na AmigaExtreme-u sam čitao da kao ima Quake II za Amigu...

Link za Kick 3.5 je ovaj

Quake I je ~53Mb.
Da ti saljem tesko, jedino ako dolazis u BG jednom, najavi se, ponesi HDD/CD-RW/CD i snimicu ti.
A to sto se tice Quake II porta, to je neki ludak sam pravio(Frank Menzel) , tj sam portovao PC verziju, posto je skoro izasao Quake II source.
Znaci igracemo "njegov" Quake II, ne idSoftware-ov :p
 
Re: Re: amiga hard igra na winUAE

laxduke je napisao(la):
Treba ti Amiga HDD Image.
...

skinuo sam image i wb31 i kick3.1 pa cu valjda nesto napraviti. javljam sta je bilo.

inace igra je galaga deluxe. zakon je bila...

poz
 
update

ti si covece drugi covek kojeg znam da koristi ace za pakovanje. prvo sam moro da skinem novi ace pa tek onda da raspakujem...

elem sve radi, ali kad resetujem amigu nece vise da procita dh0

prijavljuje nesto tipa da disk nije DOS!?!
i kad izvrtim sa cancel sve onda me baci u amigados

daljee i sama galaga pravi probleme jer trazii neki library, ali ne shvatam koji
 
Re: update

ravni je napisao(la):
ti si covece drugi covek kojeg znam da koristi ace za pakovanje. prvo sam moro da skinem novi ace pa tek onda da raspakujem...

elem sve radi, ali kad resetujem amigu nece vise da procita dh0

prijavljuje nesto tipa da disk nije DOS!?!
i kad izvrtim sa cancel sve onda me baci u amigados

daljee i sama galaga pravi probleme jer trazii neki library, ali ne shvatam koji

Ace je po meni trenutno najbolji arhiver, razlika u odnosu na zip je od 12-15%, za bilo koji format fajla.
Pitanje je samo vremena kada ce kompletno da zameni zip.
Usteda pri svakoj arhivi od 12-15% nije malo, kada imas Gb bekapa.
Elem, evo linka ka mojoj "ispravnoj" verziji Deluxe Galaga (AGA set cipova).
http://home.drenik.net/laxduke/DeluxeGalaga.ace
U emulatoru stavi obavezno pod Collision Level - Sprites, inace ce ces biti transparentan za projektile.
 
Ovaj image fajl koji je zakačio laxduke radi sigurno. Probao sam ga i radi se o AmigaOS 3.1 sa instaliranim Picasso96. Vrlo rado bih podelio sa vama image sa moje originalne Amige, ali ipak je to ceo HDD od (čak :p ) 80 MB !!!

Inače ACE arhivira mnogo bolje od Zip-a. Npr. ja sam npr. na arhivi MS Office 2000 HR uštedeo oko 40 MB samo na račun bolje kompresije.

Da bi se pakovalo ACE-om ne treba se skidati WinACE i WinCMD može sve to da odradi, a za arhive pakovane novijim WinACE-om može da posluži i ACE koji se lepo integriše u WinCMD...
 
Re: Re: update

laxduke je napisao(la):
Elem, evo linka ka mojoj "ispravnoj" verziji Deluxe Galaga (AGA set cipova).
http://home.drenik.net/laxduke/DeluxeGalaga.ace
U emulatoru stavi obavezno pod Collision Level - Sprites, inace ce ces biti transparentan za projektile.

ok skidam galagu, i to za collision sam stavio jos ranije, za disketnu verziju - morao sam da skidam najnoviji winuae zbog toga...

poz,
 
delimir je napisao(la):
Ovaj image fajl koji je zakačio laxduke radi sigurno. Probao sam ga i radi se o AmigaOS 3.1 sa instaliranim Picasso96. Vrlo rado bih podelio sa vama image sa moje originalne Amige, ali ipak je to ceo HDD od (čak :p ) 80 MB !![/B]

PA ne sumnjam da je ispravan, ali kada pokusam na napravim direktorijum, on prvo izbaci gresku - Object in use. Onda kada jos jedared probam ponudi mi unnamed2 po defaultu.

Dakle, kada nista ne snimam na hard sve je ok, ali kada probam nesto da menjam pri sledecem butu prijavi da nije DOS disk.


Inače ACE arhivira mnogo bolje od Zip-a. Npr. ja sam npr. na arhivi MS Office 2000 HR uštedeo oko 40 MB samo na račun bolje kompresije. .


a kolika ti je inace arhiva officea?

poz,
 
update 2

pa pomak je primetan. sada krene da rotira boje na kursoru i malo se duze ceka da bi opet prijavio da ne moze da pronadje sistemske biblioteke.

inace sam iskopirao libs i devs i sta je bilo u galaga hardfileu na harddisk amigin.

pokretao sam galagu i sa novog - galaga - hardfajla i sa pravog harddiska.

poz
 
Re: update 2

ravni je napisao(la):
pa pomak je primetan. sada krene da rotira boje na kursoru i malo se duze ceka da bi opet prijavio da ne moze da pronadje sistemske biblioteke.

inace sam iskopirao libs i devs i sta je bilo u galaga hardfileu na harddisk amigin.

pokretao sam galagu i sa novog - galaga - hardfajla i sa pravog harddiska.

poz

Da li si stavio pod CPU 68020EC i pod Chipset AGA, i da li ti je rom file verzija 3.1+?
Ako nije, onda moras da ispavis tako da ti je sve kao gore navedeno.
 
Re: Re: update 2

laxduke je napisao(la):
Da li si stavio pod CPU 68020EC i pod Chipset AGA, i da li ti je rom file verzija 3.1+?
Ako nije, onda moras da ispavis tako da ti je sve kao gore navedeno.

ha, posle pola sata cimanja danas, pomislio sam da library ne mora biti samo u libs vec i u romu. inace kickstart je 3.0. mislio sam da je to dosta...
sacu da pronadjem pa cu da vicem sta je bilo.

a da. inace imam manje problem sa operacijama sa hardom ako ugasim sve sto pristupa fajlovima. tipa wincmd, explorer...
 
update 3

sada imam i kick 3.1

napredak je u tome da ucitavanje traje jos malo duze (cini mi se - nisam merio) i opet izbaci gresku da ne moze da nadje system library...

al sam smorio...

poz,
 
Re: update 3

ravni je napisao(la):
sada imam i kick 3.1

napredak je u tome da ucitavanje traje jos malo duze (cini mi se - nisam merio) i opet izbaci gresku da ne moze da nadje system library...

al sam smorio...

poz,

A zasto ne ucitas cisto samo hdd image igrice koji sam poslao, bez startovanja workbench-a?
Ajde pokusaj to pa objavi sta se desilo.
 
Da li ima jos negde da se dl hdd image sa igrama?
 
Re: Re: update 3

laxduke je napisao(la):
A zasto ne ucitas cisto samo hdd image igrice koji sam poslao, bez startovanja workbench-a?
Ajde pokusaj to pa objavi sta se desilo.

mislim da sam probao to i da se samo zaglupeo winuae.

probacu opet.

poz,
 
update 4 ili mozda 5

urrrraaaaaaa!!!!

lax je car. !!!

uspeo sam da pokrenem, konacno, i to bas tako. do sada sam pokusavao da prekopiram sve na onaj prvi hardfile...

imas pivo kad budes dolazio u ns.

poz,
 
Alexandar je napisao(la):
Podeli jos nesto sa nama... :)

Imam ~7Gb Amiga igara, kako ADF kako HDF, napisi sta bi igrao, i poslacu na moj drenik space, sa url-om ovde.
 
sve sto budes slao ja mogu da dl-ujem pa da prosledim - tako da ako tebi nije problem napravi neki izbor po tebi najboljih naslova (slabo sam igrao amigu:( ) pa sibni ovde link. ja licno gotivim pucacine (bilo koje vrste)
 
Hm, da, nije losa ideja - hajde ko ima zanimljive ADF-ove i hardove da razmenjujemo :D

Licno, trazim dva klasika:
- (cinemaware) TV Sports: Basketball (2xFDD)
- (unknown) Hybris (1xFDD)

Nudim "razno" ;)
 
Nazad
Vrh Dno