Šta je novo?

Crossfire prestao sa radom

SuperStarr

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.07.2002
Poruke
9,414
Poena
1,025
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD X4 @ 3,5Ghz
Matična ploča
GA-990FXA-UD3
RAM
32Gb DDR3 @ 1666Mhz
GPU
Strix RX480 8Gb
Storage
256Gb 850Pro + couple of AliExpress SSD's
Zvuk
Creative
PSU
Zalman ZM600-HP (Heat-Pipe :) )
Kućište
Alexander Weiss (glass front + glass side)
Monitor
AOC 32" IPS
Miš & tastatura
G602 & Drevo 87 key (Red Switch)
Mobilni telefon
Moto G9 Plus
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Slučajno primetih da neke igrice koje povremeno palim ne rade glatko kao do skoro.
Sve u svemu, bacim pogled na MSI Afterburner (isto očitava i GPU-Z) i samo 1 GPU je uvek uposlen, drugi je konstantno na 0% zauzeća (isto takva očitavanja za ventilator i temperature - kao da je kartica non stop u mirovanju).

Problem je što ne mogu da ocenim kada je ovo počelo da se dešava.

Sistem je sledeći:
W10 (na žalost, ovog puta imam samo 1 OS instaliran), AMD 790 ploča, 2x6950 Safirke.
Probao sam ja mislim sve što je u mojoj moći:
Brisao drajvere sa DDU i ATIMAN-om, instalirao nekoliko verzija od 14.x do 16.x
Zezao se sa svim mogućim podešavanjima u MSI afterburner-u (ULPS...).
Probao obe grafike pojedinačno na obe mašine u kući, menjao im mesta - jedino nisam probao CF na drugoj mašini.
Menjao CF mostić.

Ostao sam bez ideja i prosto ne mogu da shvatim zašto se ovo desilo.
Da li je moguće da je do Win-a (skoro je bio neki Update)?
Ima li neko neku ideju a da je nestandardna jer sve što je "po učbenuicima" ja sam već odradio. :S:
 
Poslednja izmena:
BIOS reset?
 
Sve sam probao.
Sinoć sam probao i Win7, čistu instalaciju i radi CF bez ikakvih dodatnih podešavanja, znači po default-u. :S:
 
Znaci,ispada da je Win 10 update ubio CF funkciju?
 
Ne smem da tvrdim.
Baš se slabo igram, i jednostavno nisam primetio od kada je to počelo da se dešava.
Večeras ću instalirati neki stariji W10 LTSB pa da javim sutra recimo.
Reinstalacija ove 10-ke na kojoj ne radi otpada kao mogućnost, do daljneg.

I btw, CF funkcija nigde nije onemogućena, sve je uredno prijavljeno (Catalyst CP, GPU-Z, MSI Afterburner) samo je drugi GPU konstantno na 0% opterećenja, hladan -34°C (vs 60°C prvi kada je u opterećenju)...
 
Imao sam 2x problem sa CF sa istim simptomima: prso drajver i jednom odradio Clear CMOS... ali tada nije bilo Win 10 tj nisam ga koristio :)
Stim da iako je sistem video karticu,nije radila niti se videla raspoloziva memorija kartice... ako se ne varam,mislim da je GTA V video samo 1GB od ukupnih 2GB...
 
Nazad
Vrh Dno