Šta je novo?

Muzicka produkcija na Mac-u - Logic Studio Pro

Switch

Slavan
Učlanjen(a)
10.03.2008
Poruke
1,467
Poena
350
Posto Final Cut ima svoj thread, red bi bio da i Logic dobije svoj. Da li se neko odavde bavi produciranjem muzike u Logic-u? Ja sam imao ranije prilike da se nesto malo igram u Cubase-u i Nuendu, i sve mi je delovalo suvise konfuzno i nejasno da bi moglo da se koristi za neko semipro produciranje. Kad sam presao na Mac i otkrio Logic bio sam odusevljen. Trebalo mi je 2 youtube tutoriala i dva dana istrazivanja da pohvatam bukvalno sve sto sam hteo. Nema zaje*ancije sa driverima, pecevima,... Jednostano sam ukljucio klavijature preko usb-a, gitaru preko digitechovog procesora i sve radi neverovatno glatko. Ogromna kolekcija semplova i loopova (40gb) i vredi sve instalirati. Neverovatni algoritmi za baratanje sa tempom (flex time npr.) i ugradjeni alati. I jedan od razloga zasto sam toliko odusevljen apple-om. Na windowsu se jednostavno ne moze naci nista priblizno ovome. Ako hocete da vidite kako bi trebalo da izgleda pravi GUI program onda ukljucite bilo koju appleov softverski paket. Ako znate da radite u GarageBandu, sve cete to znati da radite i u Logic-u. Razlika je u mnostvu dodatnih alata i mogucnosti koje Logic pruza.
 
Sve je samo stvar navike i licnom afinitetu ka nekom interfejsu. U Steinbergovim programima radim iz perioda Atari Falcon-a. Kada sam napravio hackintosh probao sam Logic i jeza ziva - nisam mogao da se sastavim sa sobom. Da bi ga poznavao i bio brz kao sto sam u Kjubejzu-Nuendu ko zna koliko bi mi bilo potrebno vremena a sve se na kraju svodi na to da je to alat pomocu kojeg dolazis da nekih zeljenih rezultata.
Sve sto moze da se uradi u Kjubejzu moze i u Lodziku, Pro Tulsu.... i obrnuto samo je potrebno poznavanje programa i plaginova, virtualnih instrumenata....
Poslednjih 5-6 godina radim u Pro Tools-u, posao me je naterao, secam se prvih svojih koraka kuku majko koliko sam ga samo psovao a eto danas ga paralelno koristim sa Cubase-om i nema problema.
 
Takodje. Mada ja sam Cubase zaboravio potpuno nakon sto sam prvi put upalio Logic. Bas mi je "legao" kao koncept jer se mnoge stvari mogu uraditi mnogo brze i intuitivnije. Najvise mi odudara MIDI programiranje (kao i sheet editor) i audio editing.
Od ove godine sam poceo i ProTools da koristim aktivno zbog skole i ne dopada mi se kao Logic. E sad, definitivno zvuce razlicito. Ne preterano ali ima razlike i sve vise se okrecem miksanju u PT dok snimanje, aranziranje i editing i dalje radim u Logic-u.
 
Ma da, to je cesta pojava da ljudi midi rade u jednom a mix u drugom programu. Cubase koristim za midi i mix ako se sve svodi samo na vst instrumente a ako imam i neko snimanje rado koristim Pro Tools zbog njegove kvantizacije. Za koji mesec uzimam Cubase 6 pa cu videti sta su uradili sa dugoocekivanim grupnim editovanjem i kvantizovanje. Sve u svemu zakljucak je da radis u programu koji ti najvise lezi.
 
Napredovao je Cubase, nije da nije ali i Logic i Protools to odavno imaju krastavac. ... Protools ima smisla za mix sa audio fajlovima (makar oni dosli sa virtualnih instrumenata) jer nekako izadje prezentniji mix. Ponavljam, suptilno je ali se oseca da je malo vise "punchy". PT ima zaista smisla tek sa HD hardwerom (zbog HEAT-a recimo) ali to je vec neka druga prica. Jedva cekam da probam Apogee ensemble sa Logicom i vidim kako su to sve optimizovali.
 
meni treba neki dobar tutorijal oko prelaska na logic, dugo sam radio na cubase/nuendo i kada sam otvorio logic pola stvari ne mogu da ukacim, pa mi treba neki tutorijal koji bi mi priblizio malo rad u logic-u.

hvala
 
Mene je logic prosto oduusevio, poslednji put kad sam koristio sekvencer, bio je to Sonar (Cakewalk nekadasnji)
 
da vas pitam nešto: video sam da je logic studio 9 težak oko 50 giga sa svim semplovima i lupovima.

kada je izašao logic pro x da li se instaliraju isti semplovi i lupovi ili postoji nešto novo od devete verzije šta sam propustio?
 
Sada sam hteo da instaliram na ssd od 120 giga Logic kad oćeš :p

Da li može da se instalira na eksterni hard program pa da se koristi bez problema?

Kako stojite sa hard diskovima?

Koliko vam zauzimaju prostora na hardu muzički programi?
 
Da li može da se instalira na eksterni hard program pa da se koristi bez problema?

Iz licnog iskustva znam da moze.
Barem kad se radi o nekim programima.
Sad je pitanje da li Logic insistira na instalaciji gdje se nalazi operativni sistem ?

Sto se tice brzine, tu definitivno ocekuj usporenje. Sem ako imas usb3 portove na Mac-u i na ext. kucistu.
Koliko je to realno kad su u pitanju hdd, ne bih znao.Razlika sa usb stickovima, vise nego ocita.
 


dakle potrebna mi je pomoc oko ovoga znali neko resenje hitno
 
Da li bi neko mogao da mi pojasni, koliko se placa logic pro X i kako?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Odeš na Apple sajt, klikneš Buy i vidiš kolika mu je cena.
 
Ok, i to se placa jednom ili imam neko vremensko ogranicenje (recimo opet neko placanje za godinu dana)?
Hvala!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Prvo pljunes lovu pa preuzmes.

Placanje za godinu dana u ovom slucaju ne postoji!!
 
Nazad
Vrh Dno