Šta je novo?

Samsung J7 2017 mikrofon problem

Bane016

Poštovan
Učlanjen(a)
06.10.2017
Poruke
10
Poena
54
Poz svima..

Dakle imam problem sa gore pomenutim telefonom...Mikrofon mi u kvaru. Ja sam krivac zbog toga. Da problem bude veci nemogu da mi zamene mikrofon jer mi je ekran malo napuko jedva vidljivo i u servisu mi kazu da ako cu da menjam display onda ok, jer sigurno ce puci prilikom skidanja. Meni je to ne isplativo...

Kupio sam eksterni mikrofon u kineza medjutim kad ga ubacim radi sve super ali moram da ga stalno vadim da bi cuo na slusalici nekog sa kim razgovaram...postoji li neka aplikacija koja moze da resi ovaj problem?
Hvala unapred
 
Slusalice sa mikrofonom ili spikerfon

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mikrofon koji sam kupio je bez slusalica mali mikrofoncic prikljucuje se na bananicu...
 
To ce biti jedna od opcija...

Mene sad zanima mogu li ovaj mikrofon koji sam kupio da koristim sa telefonom normalno?Jer kad ubacim mikrofon gasi mi slusalicu telefona. Tipa neka aplikacija kojom mogu to da podesim...
 
Verovatno na bananici imas kontakt i za slusalice i za mikrofon pa zato prebacuje i input i output na nju.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa postoje tri crna prstena na prikljucku (bananici)....kad ubodem u telefon gore u status baru mi izbaci ikonicu kao da sam ubacio sluske...
 
Tri prstena su za mic i sluske, tebi treba samo sa 2 koliko ja znam..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
A da li postoji neko resenje da mogu da koristim ovaj externi mic kao primarni? Neko podesavanje neka aplikacija nesto tako?
 
Jedino ako telefon daje mogućnost da prebaciš na spikerfon u toku razgovora, ali onda može doći do mikrofonije...
 
Moze ako je telefon rutovan.

Izedituje se mixer_paths.xml fajl i zamene se putanje u fajlu na kojem se nalaze glavni (neispravan mikrofon) i ubodeni eksterni mic za datu zeljenu primenu/funkciju.
 
@zzzz rutovacu fon nije problem. Jel moze neko uputstvo kako da editujem mixer_paths.xml kokretno nacicu ja taj fajl...nego sta da editujem...
 
Ali koliko ja shvatam problem je zato sto ti imas 3.5mm dzek koji je i za mic i sluske. Ubodi kao probu neki koji ima samo 2 crtice za mic i trebalo bi da sve radi bez budzenja ikakvog

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno