Šta je novo?

gtx 1070, i koji procesor?

prleva

Poštovan
Učlanjen(a)
10.04.2014
Poruke
24
Poena
54
e ovako ljudi u subotu sam uzeo zotacovu gtx 1070 i imam problem u igrama jkao sto su nba 2k18 i gta v fps mi je veoma los imam oko 15 20 frejmova o cemu se radi
 
e ovako ljudi u subotu sam uzeo zotacovu gtx 1070 i imam problem u igrama jkao sto su nba 2k18 i gta v fps mi je veoma los imam oko 15 20 frejmova o cemu se radi

Koju si imao pre toga? Reinstaliraj ti Windows (stavi 10 za pocetak) pa vidi sta se desava.. Imaces zestok bottleneck sa tim FX-om ali opet mora da radi barem duplo bolje.
 
overklokuj procesor na ~4ghz.
 
Bacio si pare na takvu graficku. Bolje da si uzeo celu novu konfu i neku slabiju grafu. Ovako sad MORAS da uzimas sve novo,sto je dodatni trosak.

A i sta pricati coveku koji koristi seasonic 850 na takvoj konfi :D sad uzmi nvme ssd i razmisljaj sta ces dalje :D
 
Realno za taj procesor i gtx 1050 je dosta. Kad si vec uzeo grafu ako hoces da iskoristis vise od 50% potencijala moras da uzmes jaci cpu, neki rajzen ili neki od ovih novih intela inace bacene pare. Ako neces da ulazes u tako nesto prodaj odmah grafu dok je sveza garancija i izvuci novac pa uzmi max gtx 1060 a kusur ulozi u cpu i dobices mnogo bolje performanse nego sa tom grafom i tim cpu kao sto su gore i napisali.
 
I5 7600k je besmislen kad izlazi i5 8600k za koji dan i bice malo skuplji a za oba ionako mora Z ploca. I7 7800x ne znam samo sta ce ti pogotovo za taj novac jer su ploce skupe i ako se ne koriste mogucnosti takvih ploca bacene pare. Ja bih uzeo R5 6/12 i B plocu za oko 300e i kloknuo taj rajzen na 3.8/9 i toliko. Ako hoces intel kad vec dajes te pare za one gore navede procesore i odg ploce i5 8400 ili i5 8600k ili cak i7 8700K su dosta bolje opcije.
 
Uzeo 1070 uz procesor koji bottleneckuje 470, na stock bottleneckuje i 1050Ti :D

Uzmi neki R5 6/12 ili 4/8 uz 2*4GB ram i B350 plocu, progledaces.
Mozes i 2*8 ram.
 
aj daj link od tog r5 i ploce

Zabranjeno je reklamiranje na forumu. Imas po domacim prodavnicama i na oglasima. Trazi R5 1600 i B350 plocu pa sta ti se svidja i gde ti odgovara cena uzmes. Naravno i treba ti neki ddr4 ram, pozeljno 2666 brizne i jace a mozes i neki 2400 pa da overklokujes na 2666 manje vise svaki ce raditi. Overklok je prilicno jednostavan i kad i ako treba imas na yt ili ovde na forumu.
 
Overklok memorije nije ni malo jednostavan, niti je garantovan, daleko je teže izvući oc iz memorije nego iz procesora, a pri tome daleko je mukotrpniji posao da se utvrdi 100% stabilnost prilikom overkloka memorije, pogotovo ne zbog neke uštede od petnaestak evra između 2400Mhz i 3000Mhz kitova...
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na overklok procesora za jednostavnost. Za memoriju nije toliko prosto ali da se 2400 potera na 2666 nije neki problem. Za 3000 moze vec biti. Slazem se da je bolje uzeti 3000 kit ali cene ovih par dana su otisle jos vise nagore tako da ne znam kolika je trenutna razlika i da li bi neko hteo da doplati. Na kraju nije strasno ni da se uzme 2400 to su ionako par frejma razlike i to sa kartama tipa 1080 i jace tako da je vecini korisnika to i nebitno.
 
Mislio sam na overklok procesora za jednostavnost. Za memoriju nije toliko prosto ali da se 2400 potera na 2666 nije neki problem. Za 3000 moze vec biti. Slazem se da je bolje uzeti 3000 kit ali cene ovih par dana su otisle jos vise nagore tako da ne znam kolika je trenutna razlika i da li bi neko hteo da doplati. Na kraju nije strasno ni da se uzme 2400 to su ionako par frejma razlike i to sa kartama tipa 1080 i jace tako da je vecini korisnika to i nebitno.

Zabranjeno je reklamiranje na forumu. Imas po domacim prodavnicama i na oglasima. Trazi R5 1600 i B350 plocu pa sta ti se svidja i gde ti odgovara cena uzmes. Naravno i treba ti neki ddr4 ram, pozeljno 2666 brizne i jace a mozes i neki 2400 pa da overklokujes na 2666 manje vise svaki ce raditi. Overklok je prilicno jednostavan i kad i ako treba imas na yt ili ovde na forumu.

Pa ovo kako pises i onaj koji cita smatra da se odnosi na memoriju, zato moras malo da povedes racuna kako im se obracas jer nemaju svi potrebno iskustvo i zarad neke ustede da zeznu stvar pa da ih na kraju memorija kosta kao da je odmah uzeo 16 gb.
 
Lepo sam napisao za ram, overklok od 2400 na 2666 nije problem. Za overklok 2400 kita na 3000 vec treba da se menja i podesava dosta i nigde nisam napisao da treba 2400 da tera na 3000 vec da se u startu kupi brzi u zavisnosti od novca koje je neko spreman da ulozi. Mada smatram da neko ko dolazi na forum da se raspituje ima volje i da pogleda video od 20 min i lepo sve skapira sto se tice overkloka memorije.
 
Bi ali to je opasno blizu cenovno i7 8700k koji izlaze sutra tako da bi pre uzeo ovaj novi intel 6/12 umesto ovog 4/8. Ponovo ti procesori samo kostaju preko 300e plus Z ploce plus vodeno hladjenje ako hoces i7 7700k da nateras da bude osetno bolji od R5 tipa 120 vs 110fps. Naigraces se lepo sa tom 1070 sa R5 i plocom za 300e a za intel kombo ti treba 500+e. Da ne ispadne da sam fanboj pisem ovo iz prostog razloga sta je najbolje za ulozeno. Tvoj je novac sam biraj sta hoces, necu vise pisati za ove procesore. To je taj izbor pa sam odluci. ;)
 
Bi ali to je opasno blizu cenovno i7 8700k koji izlaze sutra tako da bi pre uzeo ovaj novi intel 6/12 umesto ovog 4/8. Ponovo ti procesori samo kostaju preko 300e plus Z ploce plus vodeno hladjenje ako hoces i7 7700k da nateras da bude osetno bolji od R5 tipa 120 vs 110fps. Naigraces se lepo sa tom 1070 sa R5 i plocom za 300e a za intel kombo ti treba 500+e. Da ne ispadne da sam fanboj pisem ovo iz prostog razloga sta je najbolje za ulozeno. Tvoj je novac sam biraj sta hoces, necu vise pisati za ove procesore. To je taj izbor pa sam odluci. ;)

Kvalitetna ploca za overklokovanje + i7 8700k to ti je konbinacija od minimum 600 evra kod nas a mozda cak i vise.

A ko kaze da i7 7700k mora na vodeno da se metne? Dovoljno je da ga deliduje a ima dosta ljudi koji su ovde uzimali tool pa moze sa njime da ga sredi da bude hladniji i da uzme neki cooler sa kojim ce ga hladi i ne mora da ga nagruva na 5 ghz moze slobodno na 4.8 i uzivace u igrama.

Ali opet kako u oba slucaja nema ddr4 memoriju tu mu treba bar 80-90 evra za jedan stap od 8 gb na 3000-3200 mhz a ako ide na 16 gb onda i vise.

A ni ryzen+ploca nisu samo 300 evra treba mu i tu jos 80-90 evra za memoriju.

upravu si jeste bolji 8700k saccekati to uzeti i miran

Ako budes gledao tako onda te racunar nece kostati 300 evra koliko si prvobitno mislio da das nego ce te racunar izadje 800+ evra.

Jer ta fora e dodam jos malo pa kupim to i to a onda dodje neko pa kaze e to nije ok za jos malo ako dodas imas to i to da kupis i na kraju od racunice 300 evra zavrsis na 600+ i to sve na to malo da dodam ovde malo onde i to je to.

Intel jeste najbolji izbor u ovom slucaju ali isto tako i najskuplji moguci. Ako vec zelis intel onda mozda da ides na nesto stariju generaciju tipa taj i7 7700k ili da gledas i7 6700k polovan preko oglasa.
 
Poslednja izmena:
Ne znam jel citas nesto ili pises napamet? Da bi i7 7700k bio osetno bolji mora blizu 5ghz da se klokne na difolt vrednostima nije nesto a u poslednje vreme smo videli da ga rajzen stize optimizacijom igara i brzom memorijom.
Ddr4 mu treba u svakom slucaju jer prelazi sa ddr3 konfe a nece valjda i7 7700k da mece na h110 sa ddr3 memorijom. Kad vec daje 500e za i7 4/8 bolje da plati razliku koja je manja od 100e za novu generaciju za koju ce i imati kasnije apgrejd na 8/16 umesto na mrtvi kaby.
Da si citao gore covek je pisao kako hoce i7 7800x sa sve x299 sto znaci da pare nisu problem. Kakav crni ram problem ako covek daje 500+e za komp. Ako nece toliko lepo uzme rajzen sa sve memarom od 3000+ mu izadje 200e jeftinije. Ja sam mu savetovao da ne baca pare ma vise od R5 jer ce koristiti komp za gejming a kad na 1070 odvrnes sve na full razlike izmedju gore navedenih procesora nece biti jer ce pre udariti u zid zbog grafe. A ako vec daje tolike pare bolje da uzme nesto ljudski za 50-100e vise nego da ulaze u mrtvu platformu.
Zaobidji me inace ovih tvojih komentara ocigledno provokatorski nastrojenih. Poyy :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam jel citas nesto ili pises napamet? Da bi i7 7700k bio osetno bolji mora blizu 5ghz da se klokne na difolt vrednostima nije nesto a u poslednje vreme smo videli da ga rajzen stize optimizacijom igara i brzom memorijom.
Ddr4 mu treba u svakom slucaju jer prelazi sa ddr3 konfe a nece valjda i7 7700k da mece na h110 sa ddr3 memorijom. Kad vec daje 500e za i7 4/8 bolje da plati razliku koja je manja od 100e za novu generaciju za koju ce i imati kasnije apgrejd na 8/16 umesto na mrtvi kaby.
Da si citao gore covek je pisao kako hoce i7 7800x sa sve x299 sto znaci da pare nisu problem. Kakav crni ram problem ako covek daje 500+e za komp. Ako nece toliko lepo uzme rajzen sa sve memarom od 3000+ mu izadje 200e jeftinije. Ja sam mu savetovao da ne baca pare ma vise od R5 jer ce koristiti komp za gejming a kad na 1070 odvrnes sve na full razlika izmedju gore navedenih procesora mece biti jer ce pre udariti u zid zbog grafe. A ako vec daje tolike pare bolje da uzme nesto ljudski za 50-100e vise nego da ulaze u mrtvu platformu.
Zaobidji me inace ovih tvojih komentara ocigledno provokatorski nastrojenih. Poyy :)

jel imas neku preporuku za tih 300 e

Inace post iz GTA V teme.

Isto kao sto su ovi imali upgrejd sa z270 na z370 tako ce i on imati.

Ali sta cemu bolji, ako 7700k u igrama bude imao preko 100 fps-a onda koliko moze 8700k da bude bolje 20-30 fps u najboljem slucaju. A sta mu to znaci ako bude imao monitor koji je full hd, jer da bi iskoristio opet hardver koji kupi bilo bi pozeljno da uzme i bolji monitor za 2k razoluciju a tu su vec procesori sa grafickom koju ima skoro pa najdenaki.

Nisam ja nikakav provokator nego ti nemas pojma o cemu pises.
 
sad sam nes trazio sta kako za koje pare i sad me zanima dal bi i7 7700k mogao da izgura sa ovom grafom sve kako treba
Prost odgovor:

Mogao bi.

Drugi prost odgovor:

R5 6/12 je daleko smislenija kupovina jer mozes uzeti njega i plocu po ceni 7700K, koji je 4/8.

Treci prost odgovor:

8700K bi bio najbolji, eventualno 8600K, ali ce oni i ploce u pocetku biti skupi(bice skupi i inace, daleko od perf/$ Ryzena, a u pocetku pogotovo), i to daleko probija ovde naveden budzet, a i nema smisla da za gaming masinu procesor kosta koliko i graficka.
 
Nazad
Vrh Dno