Šta je novo?

Pomoc oko kupovine telefona. Huawei Mate 20 Pro , P30 Pro ili Samsung S10e

Alhemist013

Cenjen
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruke
20
Poena
154
Pozdrav svima,

Potreban mi je vas savet ako mi mozete pomoci posto sto vise citam forume/review-ove sve mi je teze da se odlucim. Ja imam LG G6 i resio sam da odradim upgrade. Bitno mi je da mi izdrzi ceo dan bez brige o punjenju (jer je**es telefon koji se mora puniti dva puta dnevno). Slikam amaterski, znaci ovako kada mi se nesto dopadne i kada idem na odmor negde. Koristim Spotify na telefonu, manje vise slusam muziku preko zvucnika, najvise kada slusam muziku preko telefona to je u kolima kada pustam muziku preko telefona. I koristim ga za gledanje video snimaka. O huawei telefonima nemam iskustva jer bi mi bio prvi telefon, dok sam sa samsungom imao iskustva pre i malo mi je ostao gorak ukus zbog touchwiz (to vidim da je sada promenjeno). Koji god telefon da uzmem , bice u zastitnoj masci .

Prvobitno sam gledao Huawei Mate 20 Pro i dopao mi se zbog svega sto nudi. Medjutim u medjuvremenu je izasao Samsung s10e sto mi je nekako super telefoncic jer je vrlo malo veci od LG G6 a pritom lepo lezi u ruci i 3.5mm ulaz. Problem kod s10e je to sto je otisak prsta sa desne strane a ja sam levoruk pa me malo brine da cu se muciti sa otiskom plus njegova cena za ono sto nudi. P30 pro je izasao i pojavila mi se prilika da mogu njega da uzmem na rate u MTSu (nekih 3800din na 24rate) za njega mi je mana sto je malo poveci i sto nema 3.5mm ulaz (kao i Mate) ali se mozda moze navici na to. Cackao sam sva 3 telefona u radnjama i sva 3 su mi super na svoj nacin ali nekako mislim da samsung je skup za ono sto nudi u odnosu na ova dva Huawei telefona pogotovo u odnosu na P30 pro to naravno ne znaci da sam ga izbacio iz izbora. Znam da S10e nije u klasi ova dva telefona ali to je ono sto se meni dopada. Video sam i S10 (obican) ali mislim da ne opravdava cenu to sto je skuplji i od P30 pro koji po meni ima jace specifikacije (znam da specifikace ne znace uvek mnogo).Mozda gresim, S10 nisam nesto vise testirao.

Jel imate neka misljenje ili neke predloge?

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Po ovome navedenom najbolje bi bilo uzeti obican P30 ako mislis da 10e previse kosta. On je u sredini izmedju svega gore navedenog, a m20pro ne bi bi uzimao u razmatranje zbog losih ekrana, pisalo se mnogo o tome ovde. Jeste sada Boe ekran ali burn in dobija ekspresno, a i na p30pro je Boe a na obicnom Samsung panel. Moj glas ide za obican P30.
 
Greska je sto pricas da 10e ne nudi mnogo za toliko koliko kosta, u principu je isti kao s10 samo nema otisak u ekranu i trecu kameru, ima manji ekran, koliko ja znam sve je indenticno ostalo. Ja bih ti savetao da sacekas bar jos 2-3 meseca pasce cene dosta.... Ili sacekaj neku akciju od samsunga ili huaweia...
 
Po cemu bolji?
Bolja kamera? Bolja baterija? Lepsi je sa rupom u ekranu?
Ja ne vidim ni jednu prednost 10e!!!
Ako jos kod operatera kosta vise od p30 pro onda stvarno ne znam cemu dilema
 
P30 vs S10e

Samsung ima bolji ekran, bolju izradu, bolje kamere, bolje mikrofone, bolje zvučnike, dosta bolji audio output, bolji i lepši(subjektivno) softver, na kraju krajeva i samo pakovanje telefona je lepše i bolje, dobijaju se dosta bolje slušalice. Baterija iako manja, neće kraće trajati.
Napomenuo je da je s10 skuplji od P30 pro, ne s10e.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam za navedene modele ali znam poređenje za S9 Plus VS P20 Pro koji su i bili direktni konkurenti u predhodnoj generaciji fonova. Ja sam prvo imao S9 Plus pa onda prešao na P20 Pro. S9 Plus me razočarao sa kamerom (naročito low light) i sa trajanjem baterije. Prešao sam na P20 Pro zbog te dve stvari i nisam se pokajao jer je meni to bitno. Ali u svemu ostalom S9+ tuče P20 Pro. Izrada, softver, video (za klasu bolji), dual sim managment (meni bitno), fluidnost, itd. Generalno, iako direktni konkurenti, S9+ izrada, kvalitet i izrada odaju utisak kvalitetnijeg proizvoda. Da je bio Snapdragon verzija ne bih ga verovatno menjao (bolja baterija), ali ovako sam dobio 2 stvari koje su mi bitne prelaskom na P20 Pro (kao i 200eu u džep).

Ovo važi generalno za sve predhodne generacije Samsung-Huawei telefona. Direktno konkurenti recimo S7 vs P9, S8 vs P10, S9 vs P20 (sa raznim prefiksima). Kada pogledate u oglase na KP, vidite kotiranje polovnih modela, gde Samsung uvek vodi za celu generaciju. Npr. S7 se prodaje po istoj ceni kao P10 koji je pak konkurent S8. S8 polovan prodaje se po istoj ceni kao polovan P20 iako bi P20 trebalo da bude konkurent S9.

Da dodam, da je neverovatno za Huawei da neke stvari radi gore nego par generacija star Samsung. Npr. video na S7 je bolji nego video na P20 Pro (pre S9+ imao sam S7). Što je smešno. Video na P20 Pro je strašan. Nije mi toliko bitan, ali ćerkica imala priredbu pa sam imao prilike da se uverim. I dok su slike ispale vrh, video je za plakanje.

Mislim da je situacija i sa novim modelima slična. Koliko sam imao prilike da probam po raznim šopovima/salonima S10 modele i P30 modele, opet je sve u korist Samsunga. Osim fotki naravno. Meni je generalno najlepši fon trenutno S10e. Ali dok mu cena ne padne na neki prihvatljiv nivo nemam nameru da ga pazarim.
 
Poslednja izmena:
samsung s10e je prcvoljak od ekrana, meni je to već premali telefon...ali kome ne smeta kompaktnija varijanta onda ok...

p30 pro meni impresivno vizuelno izgleda...ono je greota nositi sa bilo kakvom zaštitom...
 
P30 vs S10e

Samsung ima bolji ekran, bolju izradu, bolje kamere, bolje mikrofone, bolje zvučnike, dosta bolji audio output, bolji i lepši(subjektivno) softver, na kraju krajeva i samo pakovanje telefona je lepše i bolje, dobijaju se dosta bolje slušalice. Baterija iako manja, neće kraće trajati.
Napomenuo je da je s10 skuplji od P30 pro, ne s10e.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Kad je neko zaslepljen brendom tako pise...
Fotokamera nemoguce da je bolja. P30 i M20pro imaju istu kameru. Softverski ispeglanija na P30.
Fotokamera je mnogo bolja na p30 nego 10e. Video bolji na S10e
Baterija takodje, pogotovo na otvorenom gde se koristi 4g. Izvlacice mnogo vise SOT-a.
Ekran jeste malo bolji ali je i u p30 odlicni amoled ekran.
Softver je u najmanju ruku jednako los. Sto je tebi subjektiven lepsi tvoja stvar.
Za zvucnike, i Audio nemam pojma iskreno
 
Nisi ni ti bas objektivan kada ponavljas kao papagaj da je fotokamera najbolja? To je malo siri pojam,razumem da je nekome impresivan taj zoom i nocni mod,to se donekle slazem,ali da li si pogledao neki uporedni test u dnevnim uslovima gde se fotografisu ljudi i priroda? Huawei ima generalno veliki problem sa bojama, kao da je konstantno ukljucen neki filter, pa nebo,trava,a pre svega ljudi, izgledaju ocajno. To je veliki problem za nekoga ko cesto fotka ljude i prirodu,kao ja. Hocu da uvek dobijem iste rezultate i sto prirodniju fotku,kada izvadim iz dzepa i okinem, za tako nesto nijedan Huawei nije sposoban(softverski) i to treba naglasiti. Dakle,macro fotke,zoom i nocni mod su najvece prednosti,sto se tice foto kamere. Boje,dinamicki raspon,prednja kamera,sve je dosta lose,kako foto,tako i video. Zvuk pri snimanju ocajan takodje. To bi bilo neko realno stanje,za 99% korisnika ce iPhone,Pixel,pa i Samsung napraviti bolju fotku,bilo dece ili cega god.

https://www.youtube.com/watch?v=Y7dwBw09MLQ&t=25s
 
A i ti u svako temu moras da ubacis iPhone i onda krene prepucavanje.
Coveku iPhone nije jedna od opcija.
Jako je malo forumasa koji kazu onako kako jeste, a ne koji brend vole pa onda sve najbolje.
 
Da li sam mu ja negde predlozio iPhone kao opciju? Samo su iznesene neke cinjenice koje milion testova mogu da dokazu,tu je Samsung u poredjenju pa mu moze biti od koristi. Ti mu sa takvim komentarima sigurno neces pomoci. [emoji1]
 
Po meni Iphone trenutno nema konkurenciju sto se tice kamere kod nas na trzistu.mozda taj cuveni pixel ali dok ne budemo imali zvanicu prodaju njih kod nas on nije konkurencija. posto retko ko sme da uzme ko zivi u SRB. jednostavno nemas garanciju.
Slike su toliko prirodne i lepe na iphonu, nisu ispeglane, sve izgleda prirodno, o video necu ni da pricam. najbolji je sigurno!
 
Ok,ovo vec sada izgleda kao da trolujemo,jer bira izmedju Samsunga i Huawei [emoji6] Sve sto sam napisao mu samo moze biti od koristi,da ne bude covek u zabludi kako je to najbolja foto kamera za sve i svakoga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
P30 kao i Pro imaju uzasnu kameru. Ko ima prilike nek ode do neke poslovnice, i neka isproba, slike ljudi, lica, kose, brade, zivotinja su jednom recju uzasne. Nisu prici ni s9 ci a da ne pricamo o Pixelu. Ja ga poredim s mojim X-om i razlike su zaista velike, nema P od prirodnog, sve je softverski unisteno.
 
P30 kao i Pro imaju uzasnu kameru. Ko ima prilike nek ode do neke poslovnice, i neka isproba, slike ljudi, lica, kose, brade, zivotinja su jednom recju uzasne. Nisu prici ni s9 ci a da ne pricamo o Pixelu. Ja ga poredim s mojim X-om i razlike su zaista velike, nema P od prirodnog, sve je softverski unisteno.

Ok,ovo vec sada izgleda kao da trolujemo,jer bira izmedju Samsunga i Huawei [emoji6] Sve sto sam napisao mu samo moze biti od koristi,da ne bude covek u zabludi kako je to najbolja foto kamera za sve i svakoga.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa ne trolujemo ako su nesto cinjenice. Po meni je samsung iza iphona, a huawei tek tamo 4,5 mesto. sto se tice Videa Samsung pravi takodje u dnevnim uslovima kvalitetne i jako upotrebljive sa stereo zvukom i vrhunskom stabilizacijom, slike preko dana po meni sjajne isto, ali Low light i selfi katastrofa. Huawei je dobar samo sto ima stalno inovacija u kameri, inace kvalitet se ne moze porediti sa Iphonom

Najbolje od svega sto kreator teme vise nije prisutan ili ga ne zanima a mi se ovde raspravljamo, ovo je postalo ucestalo! :D
 
Poslednja izmena:
Meni je zao sto 10e nisu napravili sa ekranom od 5 inca, kakvo bi to uzivanje bilo za koriscenje.A za ovo da je prcvoljak, mislim, sta reci...

očito ne kapiraš šta pišem? znaš li šta je 5" ekran sa 19:9 odnosom stranica? to nema veze sa 5" 16:9 telefonom...telefoni se više ne mogu posmatrati samo kroz dijagonalu ekrana...

@Nikola mJet
obe fotke su više nego dobre za instagram :)
 
Poslednja izmena:
Hej hej Dušane tu sam ja nego mi je vikend bio u gužvi pa nisam uspeo da sednem da odgovorim kao covek. :D

Bez ljutnje za one koji Iphone imaju ali iskreno taj brend mene nece videti ma koliko dobar bio. Meni je taj telefon uvek bio los . Po meni licno je Android zakon.

Ja radim za kompom nekih 8 sati dnevno tako da tih osam sati telefon realno miruje. Meni je internet konstatno ukljucen dal bio data ili wifi. Slikam kao procesan korisnik znaci kada mi zapadne za oko , kada odem na odmor negde. Mozda bi se to promenilo kada bi imao telefon sa kvalitetnijom kamerom. Zadnji put kada sam snimao nesto jeste pre godinu dana na Exitu. Ljubitelj sam muzike tako da muzika uvek ide kada nesto radim da li bilo na kompu ili ovako pa pustam preko telefona. Slucalice na telefonu retko kada koristim kao sto rekoh najvise koristim audio ulaz kada povezem telefon sa autom. Dzaba mi stereo ili jak mono ako je zvuk tih ili ako zveci. Bolji mi je i mono ako je kvalitetan zvuk nego nekvalitetan stereo.

Nikola moje amatersko oko bi reklo da je slika na P30 pro malo svetlija tojest bleda u odnosu na prvu, prva slika ima vise topline ali da li je to da kazem prirodna toplina ili je takva vrsta kamere neznam. Ali realno obe slike izgledaju poprilicno dobro.
 
Poslednja izmena:
Zumiraj obe pa ces videti ogromnu razliku. Naravno ako to je to bitno :) makar da vidis razliku koja zaista postoji iako neces mozda nikad zumirati, p30 pro ne zasluzije taj hajp nikako.
 
Nazad
Vrh Dno