Šta je novo?

Klokovanje grafičkih

bratlemi91

Poštovan
Učlanjen(a)
09.06.2016
Poruke
50
Poena
59
Pozdrav ljudi. Imam 4x r9 380 od 4gb koje rudare ethereum ali temperature su mi previsoke.
Između njih ima oko 15cm razmaka ali temperature su od 69 do 74°C. Zna li me neko uputiti kao da ih undervoltujem, I zamenim bios sa što manjim gubitkom snage?
Prošlo leto temperature su bile za oko 5° niže što se njih tiče. Od tad sam reinstalirao Windows I samim tim drajvere, dakle to je jedina promena
 
Ali je ovo leto znatno toplije nego proslo (vec u Avgustu je bilo ispod 30).
 
Proslo leto nije bilo 50C :D,inace to postavi u temi o kopanju,objasnice ti sve ljudi
 
E pa nisam znao za spoljnu temperaturu jer nisam bio na ovom kontinentu :D
Ne treba bios onda, hvala na odgovorima momci :)
 
Tražeći po internetu informacije o klokovanju grafičkih karata našao sam različita uputstva i savete. Ono što mi je glavna dilema jeste da li se prvo overklokuje Core Clock ili Memory Clock preko Afterburnera? Negde se govori da se prvo traži granica maksimalnog pojačanja Core-a pa onda se ide na memoriju a negde su saveti obrnuti - prvo memorija pa onda core.

Da li neko može pouzdano da mi kaže koji raspored je pravi i zašto je to bitno ili jednostavno nije bitno kojim redom se povećavaju vrednosti za ova dva parametra u afterburneru?
 
Nebitan je redosled,vazno je da nadjes najbolji balans GPU-MEM
 
Tražeći po internetu informacije o klokovanju grafičkih karata našao sam različita uputstva i savete. Ono što mi je glavna dilema jeste da li se prvo overklokuje Core Clock ili Memory Clock preko Afterburnera? Negde se govori da se prvo traži granica maksimalnog pojačanja Core-a pa onda se ide na memoriju a negde su saveti obrnuti - prvo memorija pa onda core.

Da li neko može pouzdano da mi kaže koji raspored je pravi i zašto je to bitno ili jednostavno nije bitno kojim redom se povećavaju vrednosti za ova dva parametra u afterburneru?

U principu kreces od GPU-a. Trazis maksimalne domete gde karta pokazuje prve naznake stabilnijeg rada. To se radi rutinski po osecaju.
Ti mozes da ides do prvog pucanja pa se tu negde zaustavi na poslednjoj operativnoj frekvenciji.
Posle trazi maksimalni clock memorije, da bi skratio proceduru, to radis sa vec nadjenom frekvencijom GPU-a i sad ih stelujes zajedno.
Nekad zbog memorijskog kontrolera neces moci da uskladis da izvuces maksimalne clock-ove memorije i GPU-a pa ces morati da pravis odredjeni kompromis, jedno od ta dva, sta ti je u tom trenutku bitnije da spustis.
Ali ovo pravilo moze biti cak i individualno tj. da zavisi od samog primerka a najbitnije je da generalno zavisi od same arhitekture.
Stekao sam razna iskustva sa raznim arhitekturama i primecivao mnoge detalje koji su bili jako interesantni a nekad mogu biti i potpuno nelogicni.

Na koji nacin treba da testiras stabilnost pogledaj ovde:

https://forum.benchmark.rs/showthre...rte-pri-OC-u&p=2896250&viewfull=1#post2896250
 
Ok probaću prvo max vrednosti za Core a onda za memoriju. Najveći problem je ipak naći granicu stabilnosti. Koji su najbolji tj. dovoljni koraci za povećavanje vrednosti core i memorije?
 
Mic po mic:)
Jednostavno, dodjes do tacke u kojoj test puca, i onda spustas 10-20Mhz dok takt ne bude stabilan
 
Nazad
Vrh Dno