Šta je novo?

Windows Server 2012 u Virtualboxu na I5 2500k?

ikoalosaurus

Slavan
Učlanjen(a)
07.05.2009
Poruke
3,079
Poena
345
Pozdrav,

ne mogu da instaliram server 2012 u virtualboxu na konfiguraciji iz potpisa, dobijam gresku "This 64-bit application couldn't load because your PC doesn't have a 64-bit processor."
U biosu ploce (gene-z) jedino podesavanje mi je Intel Virtualization Technology , i to mi je enabled.

Citao sam da K serije procesora generalno umeju da brljave sa VM , ali da li je moguce da je ovo neizvodljivo na mojoj konfiguraciji?

I5-2500k podrzava VT-X , a ne podrzava VT-D prema zvanicnom sajtu, ali ja u podesavanjima biosa imam samo gorepomenuto podesavanje.
 
Zar server 2012 nema sam po sebi hyper-v pa da probas iz njega da podizes virtualne masine?!

edit: sad skontah da njega hoces da instaliras; vreme mi je za krevet izgleda :wave:
 
Prilikom kreiranja masine, koje su opcije stavio kod VM Name and OS Type ? Nisam dugo pokretao Virtualbox te ne znam sta je sada tacno podrzano, ali tu treba da stavis x64 tip masine (Win7 ili bolje verovatno veci)

I jos sto mi pada na pamet je da vidis opcije ploce i procesora u virt masini, zadnji put kad sam nesto namestao znam da sam tu cackao nesto i mogao sam i na mnogo starijim procesorima bez problema da podignem virt. masine. VMware Workstation ti je zicer resenje ako ti je hipervizor nebitan.
 
Stavio sam x64 i windows 8 ja mislim. Probacu ovo drugo, tnx na hintu.
 
IO APIC - ovo mislim da treba na enable. Kada si promenio podesavanja u Biosu za virtualizaciju, moras da ugasis racunar da bi proradilo (mada verovatno to uradi sam).

Nem vise ideja :), valjda ce biti dovoljno
 
Nazad
Vrh Dno