Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Keops

Slavan
Učlanjen(a)
25.12.2002
Poruke
691
Poena
320
Benchmark (sajt) je lepo objasnio etimologiju naziva "CC" (bolje da slave to što su 4i igrač u globalnoj utakmici nego 9-o-godišnjicu) [emoji3]
a i preneo najavu da će CC9 oficijelno biti predstavljen početkom jula

U julu se očekuje i predstavljanje modela A3 (Android One)

"A" serija je vrlo popularna kod nas (s razlogom); lično sam bio prezadovoljan i kecom (dok mi ga nisu maznuli. [emoji58]) a i dvojkom, s koje ovo tipkam.
Objektivno, iako je kamera na strani dvojke, mislim da je kec i dan danas (posle dve godine!) više nego pristojan fon. Da mi ga nisu maznuli svakako NE bih pazario A2! Bolji SoT sam imao na kecu, manje se grejao, nije imao usporen eMMC, nije imao problem s kernelom (rad procesora na max brzini u idle modu - ispravljeno upgrade-om); ali je i pravio primetno lošije fotke (nekom je fotkanje nebitno, nekom ne.).
I GSM Arena je izbacila specifikacije Mi CC9-ke, iako će one biti 100% tačne tek za nekoliko dana (pominje se i Snapdragon 730, 8mm-ski) tj drugog jula.

Kako vam se čine specifikacije CC9-ke?
Mislite li da će biti: Xiaomi CC9e = Mi A3 Lite + Xiaomi CC9 = Mi A3? (-MIUI +AOSP/Android one)

Za potvrdu svakako nećemo čekati dugo: konferencija je već zakazana za 2. jul, u Pekingu.

Na NFC smo već navikli da ga nema [emoji854] (ne kapiram zašto, čip košta smešno), ne znam da l vraćaju izlaz za sluške (bolje sačekati oficijelni specs), za SoC ne sumnjam da će biti SD 7xx.

I napokon su se makli sa baterije od 3000 mAh! No, ni to nije neočekivano. (čitaj: Redmi Note 7 / veći "gabariti")

E da, prelaze s LTPS IPS LCD panela na Amoled.
+ pomeraju skener otiska prsta na sam ekran (jako m*do) :)

Jedan od "render"a CC9ke a možda i buduće A trojke:

Mi_CC9_1-647x363.png
 
Mislim da će biti isti tj sličan K20 / Mi 9T samo sa zubom umesto pop up kamere. Meni zub ne smeta, verovatno će i biti dvadeset grama lakši od gore pomenutog što mi se takođe sviđa sve u svemu za svakoga po nešto. Uzeo bih ga posle Note 7.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
A3 u najavi bomba. Stock Android + oled za pristupačnu cenu :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne znam sto hajpujete toliko Android One, niti je iskustvo kao na Pixelu, niti je podrska takva. Xiaomi i Nokia su pokazali da to nije apsolutno nikakva garancija za dobar softver niti brzu podrsku.

Redmi Note 4x je brzi od A1 recimo, softver je dosta stabilniji, a ko zeli stock uvek moze da nabaci neki LOS/PEX ili koji god AOSP rom, dok je za Android One uredjaje kod Xiaomi-ja uglavnom manji izbor custom romova nego za MiUI.
 
Pa dobro hardware dobar, software ko kakav voli, ili MIUI na CC ili čist Android na A3.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Kao sto ivanbass kaze, uvek je lakse sa nekog miui telefona preci na aosp rom nego sa aosp na miui rom. Ni ja ne vidim neku preteranu korist od android one programa, toliko oskrnjavljen android ( kao i android na pixel telefonima ) da je to ne podnosljivo.
 
Android One je sjajna stvar i dobro je da Xiaomi nastavlja sa proizvodnjom istih, kome se sviđa Mjaui ima da bira pregršt telefona i gasi reklame do mile volje.

Što reče loznica bomba u najavi.
 
A3 u najavi bomba. Stock Android + oled za pristupačnu cenu :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Samo da ne bude baterija krs kao do sad, pa da mora da se puni dva puta na dan.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako je ova specifikacija onda bi trebalo da bude 3900 mAh. Ja sam pre svega zbog baterije preskočio A2 i odabrao Note 7. Oprostih mu i Miui-a :d.
 
Upravo je predstavljanje mi cc9 u Kini , a to bi trebalo da je A3.

6.4 amoled , s710 , 6gb Rama + 4030mah. I 3.5mm ulaz + ir blaster + nfc.
Cena za 6/64 u Kini 1800 kineza.

A3 Lite je verovatno ovaj cc9e
6.1 amoled , 4030mah , i snapdragon s665... Sve ostalo navodno isto.
Početna cena 4/64 1300 Kineza , 6/64 1400kineza.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šteta jedino za 720p displej u CC9e. Osim toga, deluju dosta dobro zaokruženo, posebno ovaj jači. Nadajmo se global varijantama
 
Kamera nema tele objektiv, procesor je za nijansu slabiji od K20 / Mi 9T, ima zubić, takva će mu biti i cena. Ispod gore navedenih.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Šteta jedino za 720p displej u CC9e. Osim toga, deluju dosta dobro zaokruženo, posebno ovaj jači. Nadajmo se global varijantama
Bolje i 720p amoled nego 1080p IPS. A to će se najviše odraziti na trajanje baterije. Malo mi nisu jasni, u reklamama za mi9t se ismevaju noč-u a sad ga stavljaju u ove modele.
Kakav li je ovaj sdm665?

Sad videh, u principu je isti kao 660 uz malo efikasniji proizvodni proces. Razlike bitne u brzini neće biti.
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da ima i novi GPU

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Bolje dobar IPS nego osrednji Amoled. Koristim Amoled ali nemam ništa protiv IPS, iz godine u godinu su sve bolji ekrani.
 
Podrazumeva se da je subjektivno mišljenje pogotovo kada se priča o ekranima. Nije kao SoC npr gde može biti ili brži ili sporiji i gde nema mesta nekom subjektivnom mišljenju. Ja bih radije izabrao amoled i benefite istog u vidu trajanja baterije, AoD ekrana, crne boje, u većini slučajeva življeg prikaza po cenu niže rezolucije. Naravno, kvalitet i oled-a i IPS ne zavisi samo od rezolucije i sigurno će neki dobar noviji IPS biti bolji od osrednjeg oled-a od pre 2 godine. Ali ako se odluče za neki solidan oled panel rezolucija za mene lično ne bi bila problem. A tom j5 iz 2017 ekran nije nešto pa i da je 4k.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tesko da ce u A3 Lite ici jaci chipset od onog u RN7.

Pretpostavljam da ce biti SD 675/710 u A3, SD 636/660 u Lite.
 
Tesko da ce u A3 Lite ici jaci chipset od onog u RN7.

Pretpostavljam da ce biti SD 675/710 u A3, SD 636/660 u Lite.
Cak je i losije nego sto sam mislio, mada okej, svakako je to solidan chip, ako nista drugo efikasniji nego SD 660.
 
Znači, globalna omladina van Kine voli lošiji hardware... Pretpostavio sam da će da bude malo osakaćen u odnosu na CC9 ali sam tipovao da će "samo" da izbace NFC i stave bateriju manjeg kapaciteta...
 
Bezveze što nema makar neki iz serije 7xx procesora...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zar ih sada samo neće drugačije zvati. A3 će biti sa SD 6xx i 6" ekran iz 9 SE verovatno a A3 Pro imati na primer neko SD 7xx i 6.4" ekran. Ne vole ljudi Lite verzije ali zato Pro ! [emoji6]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
prijatno iznenađenje (osim soc-a, ali eto valjda cena diktira). ko traži android one, nema šta dalje da gleda.

ja bih voleo a3 specifikacije u običnoj verziji sa miui-em, kada bi bila global verzija (a znam da neće).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno