Šta je novo?

mod biosa za R9 380

miljan

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poruke
744
Poena
330
Pošto nije popularno deliti biose sa drugima reših da se umešam u tu praksu i podelim biose koje sam ja modovao.

Upozorenje: Flash kartice može učiniti vašu garanciju nevažećom. Takođe karticu možete trajno onesposobiti. Korišćenje ovih biosa je samo na vašu sopstvenu odgovornost.

MSI R9 380 GAMING 4G
Memorija: Elpida
Strapovi sa tajminzima:
1500 777
1750 777 (prekopirani parametri za strapa 1500)

paljenje GPU-Z je ubilo Claymore klijent, mašina je inače radila 20 sati. Tu ćete prosto morati da mi verujete na reč :) .

2016-09-13_1101.png

Gigabyte R9 380 G1 4G
Memorija: Hynix
Strapovi sa tajminzima:
1500 777
1750 777 (prekopirani parametri za strapa 1500, tajminzi prethodno bili 999)

2016-09-13_1055.png

Imam još jedan modifikovani bios za Asus 2GB strix ali to ću okačiti kada budem potvrdio da je bios stabilan sa tim setovanjima memorije.

Kod ovih asuski moram još i da uradim undervolt jer ne prolazi preko GPU Tweaka nikako.
 

Prilozi

  • Gigabyte_4GB_Hynix.zip
    100.8 KB · Pregleda: 233
  • MSI_4GB_Elpida.zip
    99 KB · Pregleda: 331
Kao sto si i rekao nije praksa da se djele biosi, naravno razlog je jednostavan ne zeli niko da ga drugi prozivaju. Ovaj tvoj bios moze neko da ucita ko ima istu karticu sa istom memorijom, ali da mu ne radi tako da treba biti oprezan, pogotovo sa karticama koje nemaju dual bios switch.

E sad sto se tice konkretno MSI 380 elpida jednostavno tesko da moze bolje, ovde jedino da pokusas sad sa vecim brzinama za memoriju, ali upitno je (naravno od primjerka do primjerka) koliko moze da se zategne a da bude stabilno.
 
Išao je msi do 24MHs ali na 1650 i nije potrajalo :)

Dakle zavisi od primerka.
 
Zato je covek i stavio upozorenje. Svako na sopstvenu odgovornost da koristi.
Hvala Miljane ,)
 
i da , samo da dodam još par stvari tj. kako mislim da bi trebalo koristiti ove biose.

-Ako ih koristite kao i do sada, dakle do frekvencije memorije od 1500 nema nikakvih promena.
-Povećanjem takta memorije preko 1500 dolazi (ili tačnije može doći) do povećanja hashrate-a kod onih algoa koji su memorijski zahtevni kao što je eth/etc
-Verujem da će većina 380ki bez problema moći da se klokuje do 1600 i da to radi stabilno. Sve preko toga je opipavanje krajnje granice memorije i do koje frekvencije konkretni primerak karte može da izgura. Kada i ako računar zakuca budite spremni da resetujete računar i počnete sa nižom frekvencijom memorije. Bilo bi dakle pametno isključiti opciju "apply overclocking parameters at startup".
 
Hvala druze! Jel mozes samo reci iz kog tool a si menjao tajminge :wave:
 
Direkto u hex editoru, tonga tool sam koristio samo za generisanje checksum-a na kraju.
 
Tonga bios reader samo cita osnovne stvari ne moze mjenjat tajminge.
 
Samo da pitam (da ne skitam), trebalo bi da moze MSI-ov ovaj modifikovani bios da ubacim na Asus Strix, koji ima elpida memoriju, jel tako ?
Imam i jedan Asus sa Hynix memorijom, na njemu bih mogao ovaj drugi (gigabyteov) bios da flashujem ?
Da li dobro znam da ni MSI ni Asus nemaju dual bios switch ?
Ali to i nije toliki problem posto imam vise grafika u rigu, znaci ako ubijem jednu karticu sa flashovanjem, mogu da nakacim monitor na drugu karticu i vratim ispravan (backup) bios-a na brickovanu karticu ?
 
Nema garancije, ja to nisam radio pa ne bih preporučio.
 
Ovo si napisao za stavljanje msi bios-a na asus, ili za popravljanje brickovane kartice ? :)
 
ma kakvi stavljat msi na asus nikako to. Nemas dual bios ne igraj se sa tim.

Taj msi bios ima drugaciji powerplay, napon taktovi sve je drugacije....
 
Poslednja izmena:
Pošto nije popularno deliti biose sa drugima reših da se umešam u tu praksu i podelim biose koje sam ja modovao.

Upozorenje: Flash kartice može učiniti vašu garanciju nevažećom. Takođe karticu možete trajno onesposobiti. Korišćenje ovih biosa je samo na vašu sopstvenu odgovornost.

MSI R9 380 GAMING 4G
Memorija: Elpida
Strapovi sa tajminzima:
1500 777
1750 777 (prekopirani parametri za strapa 1500)

paljenje GPU-Z je ubilo Claymore klijent, mašina je inače radila 20 sati. Tu ćete prosto morati da mi verujete na reč :) .

Pogledajte prilog 209591

Gigabyte R9 380 G1 4G
Memorija: Hynix
Strapovi sa tajminzima:
1500 777
1750 777 (prekopirani parametri za strapa 1500, tajminzi prethodno bili 999)

Pogledajte prilog 209590

Imam još jedan modifikovani bios za Asus 2GB strix ali to ću okačiti kada budem potvrdio da je bios stabilan sa tim setovanjima memorije.

Kod ovih asuski moram još i da uradim undervolt jer ne prolazi preko GPU Tweaka nikako.

Kakve su sanse asus da odradis?
 
U kom obliku je upisan strap i kako naci memorisjku lokaciju u bios-u?
Ima ko ce zelet sam da moduje
 
I koliko poboljsanje dobijas kada odradis ovakav poduhvat ?
 
Napisao je na prvoj strani , sa 21.5mhs na 23.5mhs recimo
 
Asus R9 380 Strix 2G

Memorija: Samsung
Strapovi sa tajminzima:
1500 555
1750 555 (prekopirani parametri sa strapa 1500, tajminizi bili na 777)

Ja kod mene nisam uspeo da održim stabilan hashrate tokom 24 sata na bilo kojoj frekvenciji koja ima smisla (1600, 1650) tako da korišćenje ovog biosa je samo na sopstvenu odgovornost. Moguće je da je na 2GB kartama memorija već nategnuta do maksimuma. U svakom slučaju bolji rezultat sam dobio na 1630 sa default biosom (oko 24). Čujem da ih ima i koje rade na 25 ili 26, ja to prosto nisam uspeo stabilno da postignem. Za screenshot naravno uspevam. Ko uspe nek javi, zanimalo bi me da vidim i gvirnem u bios.



Još jedan podatak: srazmerno koliko poraste hashrate mora i core clock da se pomeri. Primer:
za 4 GB karte sweetspost je negde na 800/1500 i karte daju obično oko 21,5. Za skok na 23,5 optimalan GPU clock je oko 870.
za 2 GB karte sweetspost je negde na 850/1500 i karte daju obično oko 22,5. Za skok na 24 optimalan GPU clock je oko 910.

Baciću i neke screenshotove kako sami možete da nategnete latencije verovatno u toku dana.
 

Prilozi

  • Asus_2GB_Samsung.zip
    101.1 KB · Pregleda: 74
Poslednja izmena:
@miljane jesi li voljan da udjes u grupu na slacku, sinoc sam ja tamo objasnjavao za taj 2GB samsung nemas ga rasta editovat ima 77 7 latencije i koliko dogura sa njima to mu je. Bolje ti je ostavi fabricki i samo zatezat memoriju. Ako je memorija dobra idu do 26Mhs, ocito kod tebe nije raspolozena.

Nego ostavi mi email da te invite u grupu, a moze i @zeljko svedno.
 
Miljane, ako ti dam Asus R9 380 OC tonga i hynix romove, jesi raspolozen da ih modujes ? :)
 
Hahah, pa u sustini mi i to odgovara, naravno ako ti nije mrsko :)
 
1600mhz-be3944.png


Mislim da se dosta sa slike vidi, ali napisacu

870/1600Mhz samo prepravljena jedna latencija (ova sto ide od 1500-1625), znaci karta daje 23Mhs za nesto vise treba se potrefit dobar primjerak memorije.
Ovde je u pitanju R9 380 Nitro kartica sa elpida memorijom sto se vidi sa slike gpu-z
 
Meni bi to bilo sasvim dovoljno, imam 12 kartica znaci 12x1.5MHS = 18Mhs gratis sto je extra.
Imam tonga bios editor, imam hex workshop, znam da flashujem bios, jedino mi treba pomoc da odradim ovo sto si gore prikazao :)
 
poredjenje-9b32b2.png


Ovo sa slike moras naci sto je zutom bojom obojeno mislim ne znam kako da ti prostije objasnim to jednostavno moras naci i sto je izmedju 2 zelena, a zutom bojom to trebas prekopirat kao sto sam ja uradio... u mene se poklapa zato sto je vec odradjeno kod tebe se nece preklapati moras znaci prekopirat latencije.
 
Ovaj mod je ok ali ne treba ocekivat previse, na 1500 ce vam biti OK ali ako dignete klok nekom ce biti stabilno a nekom ce se resetovat povremeno pa ce morat da spusti.... tek akd istestirate 48h mozete zakljuciti da doredjen klok stabilan
 
Ne ovo na 1450 do 1500 nikakve koristi nema ovo tek ubrzava od 1501-1625Mhz, od 1625-1750 moram ponovo uradit, jer ovako kako je uradjeno samo ima efekat za navedene raspone od 1501-1625.

Kad stavim kartu na 1625mhz bude tipa 23.2Mhs ,kad je stavim na 1626Mhz znaci samo za 1Mhz vise obori hash na 20mhs, a to je zato samo sto je jedna ova latencija prekopirana, mada za preko 1625mhz elpida tesko da ima stabilnost za 24h upotrebu tako da i ne treba ocekivat vise od elpide.
 
Nazad
Vrh Dno