Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

tolero

Slavan
Učlanjen(a)
27.02.2011
Poruke
3,325
Poena
260
Evo još jednog modela iz nižeg ranga. Pre izvesnog vremena Ms je dao neke naznake o smanjivanju broja modela. Tada je rečeno da će se praviti modeli iz 3 grupe. Jedan od tih grupa je I najniži segment. Ovaj model bi trebao biti njihov najniži model.

Smanjili su malo ekran , nije 5 incha već 4,7 I to će odgovarati nekom . Ovako na prvi pogled izgleda kao zaokružen uređaj u najnižem segment I možda konačno naslednik lumie 520 . Mada I lumia 640 je dobar uređaj za taj novac.

Izgled je onaj isti lumia izgled , što je I ok. Razlikuje se od drugih proizvođača I uz vesele boje odmah se primeti. Moguće da će biti predstavljen 6 oktobra na Ms skupu .




lumia-550-head.png





◾1.1 GHz Qualcomm Snapdragon 210 quad-core ?
◾Removable SD
◾8 GB internal storage
◾4.7-inch 720 x 1280 AMOLED display
◾White or Black glossy polycarbonate
◾LTE
◾Rear camera with flash
◾Metal around the display
◾Front-facing camera with flash or Iris scanner
◾On-screen keys
◾Speaker lower left on the rear
◾Cost – around $120/120 Euro



http://wmpoweruser.com/heres-microsofts-lumia-550-range-pictures/
 
Poslednja izmena:
Za ove pare bez da se gleda specifikacija!
 
The Lumia 550 offers a 540 x 960 display allied to a Qualcomm Snapdragon 210 chip, 1 GB of RAM and 8 GB of storage space. There's a 5-megapixel AF camera with LED flash, and a 2-megapixel front-facing shooter for selfies. Elsewhere, you get Bluetooth 4.0, a 1905 mAh battery, and sensors including GPS, an accelerometer, and proximity sensor
Read more at http://www.phonearena.com/news/Full...a-550-750-and-850_id71869#2rr5PyUTdCHLS9Ol.99
(preuzeto sa http://www.phonearena.com/news/Full-specs-revealed-for-Microsoft-Lumia-550-750-and-850_id71869 )
Ovo prilicno lepo zvuci, 5mp kamera sa blicem, prednja 2mp. Takodje 1GB RAMa.
 
Bice to ektra naslednik L520. Nadajmo se da ce biti bez ikakvih problema kao L535. L640 je extra telefon za te pare ali je za klasu iznad od 5xx serije
 
Iskreno voleo bih da vidim jači CPU, mada onda bi se već opasno približio L640.
 
Zvanično ima ekran od 5".
 

Prilozi

  • C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_lumia-550-spec[2].jpg
    C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_lumia-550-spec[2].jpg
    62.1 KB · Pregleda: 358
Uglavnom prekopirana l535. Ne znam sto su objavljivali L540 kad su tako brzo objavili L550???
 
Bolje je da su stavili malo manji ekrab. 5MP je premalo čak i za tu klasu sada.
 
Kakav *****izam pa ovo je zestok downgrade u odnosu na Lumia 550. Sa 8MP/5MP na 5MP/2MP, ovo prosto nema smisla.
 
Misliš na Lumia 540? Malo se gube sa oznakama,ovaj 550 u principu predstavlja zamenu za lumiu 430,435,532. Najniži mogući model. Malo će srediti liniju i smanjiti broj modela. Tako da mislim da će verovatno izbaciti još jedan model koji će pokriti 600 i 700 seriju a ostalim proizvođačima ostaviti prostor . Smanjenje rezolucije ne mora nužno da znaci lošu stvar,možda je bolji senzor.

Inače Lumia 540 se nije svuda prodavala,ovaj 550 ima bolji procesor koji podržava lte. Ako je ovo najslabiji model koji nude po meni je ok. Uostalom trebalo bi ga predstave 6 oktobra pa vidimo.
Mislim da je jedino greška velicina ekrana,treba ubaciti i 4.5 ili 4.7.
 
Poslednja izmena:
Misliš na Lumia 540? Malo se gube sa oznakama,ovaj 550 u principu predstavlja zamenu za lumiu 430,435,532. Najniži mogući model. Malo će srediti liniju i smanjiti broj modela. Tako da mislim da će verovatno izbaciti još jedan model koji će pokriti 600 i 700 seriju a ostalim proizvođačima ostaviti prostor . Smanjenje rezolucije ne mora nužno da znaci lošu stvar,možda je bolji senzor.

Inače Lumia 540 se nije svuda prodavala,ovaj 550 ima bolji procesor koji podržava lte. Ako je ovo najslabiji model koji nude po meni je ok. Uostalom trebalo bi ga predstave 6 oktobra pa vidimo.
Mislim da je jedino greška velicina ekrana,treba ubaciti i 4.5 ili 4.7.

Da bio je typo. Mislio sam na Lumia 540. Jedina prednost jeste LTE modem, ali ako je stvarno kao sto kazes najjeftiniji model onda je i to OK. Mada mislim da bi bolje bilo da izbace 700 seriju a ne 800 i da 800 seriji samo odrade jedan price drop.
 
Lumia-550.jpg



Negde se opet pominje ekran od 4,7 . Meni lično 4.7 je najbolja veličina za telefon.
 
Poslednja izmena:
To je idealna veličina za tu klasu.
 
S obzirom da je 640 i dalje nerazumno skup preko paketa, mozda uzmem ovaj 550. Super izgleda i ima sve ono sto mi fali na 520, blic, 1gb rama, veca rezolucija ekrana, i 4.7" mi ipak vise odgovara od 5".

Mada od kad su Microsoft malo su razocarali sa ovom mat plastikom, to je ona gadna kao sto Sony koristi na jeftinijim Xperiama, od nekih uzasnih zrnaca ko od kafe, i kao da ima neke trajne otiske prsta. Cak i 950 izgleda ko da je od takve plastike. Bez zaebancije ova gumirana plastika na 520 izgleda duplo bolje..

Tako da bi mozda cak i uzeo ovu glossy belu varijantu, videcu doduse kako ce Win 10 raditi na 520.

microsoft-100615-nyc-lumia-550-006.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja uopšte nisam stekao utisak da je plastika tako lošeg kvaliteta. Šta više odlično se pokazala, dosta se bolje držala od drugarice xperie T3. Imao sam lumiu 525 (520 sa 1 GB rama).
 
Nisi razumeo, ili ja tebe nisam. Kazem da od kako su Microsoft a ne Nokia, da su poceli da koriste tu losu, zrnastu plastiku, i da mi je na mom 520 dosta bolja plastika, kako vizuelno tako i na dodir, onako gumirana..

Pogledaj cak i na 950 (ok pod jakim suncem) kako se vide ta krupna zrna, i puna je nekih fleka koje verovatno nisu privremene vec je jednostavno tako..

lumia950.jpg
 
Te fleke su masnoca sa prstiju i lako se skine krpicom.
 
Da, loše te razumeo. :) od Microsoft modela sam čačkao L640 i L640 XL, delovale su mi ok, malo im je tvrđa mat plastika nego na nokiji.
 
Au... Koliko li će biti kod ovih naših lopuža? :d
Izgleda da će 630ka sledeće godine u penziju. :D
 
Eto, ja sam odustao od čekanja ovog telefona i pazario 640ku. Mislim da je ona ipak bolji izbor. :)
 
Poslednja izmena:
Niko ne prijavljuje da je stigla u Telenor :) Na moj paket 1400 din, bukvalno se razmisljam sad da odem, iako znam da je Win 10 i dalje zesce bagovit..
 
Nisam mogao da iskuliram, cak je za dinar na paket od 1290, posto moj paket od 1000 vise ne postoji.. Za sad skroz pozitivni utisci, nema double tap to wake sto me smorilo, valjda je to samo do update-a jer vidim i da 950 nema sto je suludo.

 
Baš je brzo došao kod nas,bukvalno među prvim zemljama .
 
Nazad
Vrh Dno