Šta je novo?

LAPTOP do 50.000 din

pedja9

Cenjen
Učlanjen(a)
19.12.2010
Poruke
336
Poena
180
Da li se može naći na nekoj akciji laptop do 50.000 a da je i dobar?
 
iskreno nema puno bolje za te pare od toga sto si okacio
 
A šta mu dođe to SSD kad ga ima samo 128 GB?

I da li je moguće da ovi neki laptopovi nemaju čitače za CD, koja je to fora ?
 
Cekaj, el ti nas zezas? Znas sta je html, css, java a ne znas sta je SSD? Meni je to neverovatno ma koliko bio softveras.
Google u ruke pa citaj SSD - Solid State Drive.
DVD/CD uredjaje skoro niko vise ne koristi u eri interneta, cloud-a pa se zato i ne stavlja da se ustedi.
Moj glas isto ide za Lenovo, 920mx je ok entry level grafika samo bi zamenio hard disk SSD-om.
 
Lenovo je teško njesra jer ram nije proširiv tj. Upgrade nemoguć. IdeaPad serija je inače za izbegavanje. Ovaj HP je super, a za ostatak para možes napraviti Upgrade. Još 4gb rama, dodatni HD za podatke i bog da te vidi.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Koji je problem sa Ideapad serijom?

Drug je uzeo Ideapad 700-15 u isto vreme i za ~120e vise nego sto sam ja platio Asus K501LX. Njegov Lenovo ima ~60% jaci procesor i IPS ekran i imao je 1TB HDD dok je Asus isao sa 500GB HDD-om.

Sve u svemu, jesu plastikaneri, baterija mu je dosta brze degradirala nego meni, ali je realno laptop za klasu bolji sto se tice ekrana i cpu performansi.
 
Moja greška, ram jeste nadogradiv, ali moraju se strogo voditi računa koji moduli dolaze u obzir tj. nisu baš povoljni/nabavljivi. Prvo bih se raspitao o tome.

IdeaPad ima takođe očajnu izradu (goru čak od najjeftinijih Acer-a) ali tako je to kod skoro svakog uređaja iz niže srednje klase. IdeaPad Z serija npr. ima jako lose rešenje za ugrađen hardware, pa tako morate pola laptopa razvaliti da bi izvršili Upgrade rama i ssd-a. Ovde može biti samo gore jer je Z ipak nivo iznad..

Bestbuy jesu, ali ovaj hp (sa normalnim slotovima za ram) uz upgrade je bolje rešenje.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
HP 250 G6 se ne upgraduje lako ako se za njega odlucis:



Ima skrivenih srafova ispod gumica i plus zljebоve kreditnom karticom treba pazljivo izvaditi.
 
+1. Istina nije baš najzgodnije. Nešto gledam, za 40000 se može iskopati ova kombinacija i3-6006u/4gb ram/500gb HD ili 128gb ssd. Acer/HP/Asus/Lenovo/Dell.. Mislim da je manje više svejedno koji uzeti. Za 10000 možeš dokupiti još 4gb rama, hdd ili sdd i eventualno neki caddy.

P.S. Pogledaj da nema slučajno u Metrou nešto na akciji, ali uživo ne online.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
A vidite ovaj? Ima i taj SSD i to 256Gb jer mi stvarno 128 GB izgleda malo mada i 256 nije previse puno ali ok. Ne znam da li se toliko vise isplati uzeti taj SSD umesto HDD a hdd dobiješ 1TB čak. https://www.bcgroup-online.com/lapt...d.-n4200.-4gb.-256gb-ssd.-gf-920mx-2gb)-48145

?

Nego,zanima me i kakva je ova grafička MX920,može li ta ista poterati,tipa pes ili NBA ponekad ? I koji procesori su bolji,ovaj i3-i5 ili ovi quad-core?
 
Recite mi,oko procesora,vidim tu N seriju da kazete da izbegavam. A koje onda da gledam,jel' su korektni ovi i3 i i5?
I da li je taj SSD toliko moćan da vredi 128gb uzeti pre 1TB HDD?

Moram do petka najkasnije resavati neki laptop,tako aj možda malo preko 50.000 da pređe cena max
 
Po meni bolje je uzeti slabiji CPU u kombinaciji sa SSD nego jači CPU i HDD.
 
A da nije malo 125 Gb ssd?
A i3 i i5 kakvi su?
I koja je fora sa tim da CPU sa ssd bolje gura?

Moram vas sad ismarati malo ovih dana moram naći neko solidno resenje
 
I ja tako kontam bolje da ima jači CPU odmah. Ali pitam vas jer se ne razumem bas toliko
 
Taman ti ostane za SSD R3 2200U. Ovaj procesor ima solidan GPU čip, može pokrenuti igre ali nemoj očekivati neke specijalne rezultate (važi za sve GPu-ove kod laptopova) . Kakav je CPU u odnosu na Intel pogledaj :

R3-2200U vs i7-6500u vs i3-6006U
Vega3 vs nVidia 920MX

Ovaj lap što ti je ponudio Zeković ima bolju rezoluciju, grafičke su tu negde dok je CPU dosta jači kod Acera. Na tebi je da izabereš......



edit: Nisam siguran, ali Vega 3 bi ugradnjom još jednog štapića memorije trebala dobiti boost u grafičkim performansama. Neka me neko ispravi ako grešim.
edit2: Evo ti detaljniji benchmark test za ovaj Acer R3 2200U laptop.
 
Poslednja izmena:
2200U je odlican CPU, 2.5GHz-3.4GHz+Ryzen IPC, to je barem na nivou i7 sa U sufiksom.

Uz SSD ima da leti masina :)
 
Koji su osakaceni? Ja ima i5 7200U laptop u kombinaciji sa SSD-om sve leti.
 
Nazad
Vrh Dno