Šta je novo?

Nokia 9

blue moon

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.01.2014
Poruke
5,477
Poena
230
Stize nam devetka.


Specs:

-Amoled 5,9 QHD+ 18,5:9 ratio

-8GB Ram,128GB storage+ micro SD option

-Snapdragon 845

-20 mpx Zeiss camera,5 unspecified cameras,1 depth senzor,4K video

-IP68 protection

-Fingerprint under display

-Android 9 Pie

-4150 mAh battery

-price 750 e
 

Prilozi

  • nokia-9-10.jpg
    nokia-9-10.jpg
    75.7 KB · Pregleda: 239
Poslednja izmena:
Ne verujem da ce kostati samo 750e. Svejedno mi je da li ce imati SD845 ili 8150, jedino steta sto nece imati ultrasonicni fp, nego najverovatnije opticki. I nedostatak 3.5mm je takodje mana. Super sto nema notch i edge ekran. Baterija odlicna.
 
Prednji dizajn kao note8/note9 samo sa ravnim ekranom! jako lepo, a onaj revolver pozadi im ne treba nek stave jedno socivo koje valja kao pixel, bilo bi bolje
 
Hoce, opametili su se kako su precenili Sirocco i doziveli fiasko sa tim modelom.
Inace, meni je top sve sem sto nema 3,5 jack. A ne znam dal ce ga biti u jos boja, bilo bi dobro da ima siva i copper.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Copper ako bude bice pun pogodak, pozadina telefona zaista upitna....katastrofa izgleda, kao sir...Huawei je stavio koliko , 4 oka kamere? ali bar lici na nesto....pricam o M20, daleko od toga da mi se svidja, ali bar ima neki oblik, neku liniju.....
 
5.9" amoled + sd845 + 4150mAh + skoro stock Android. Ovo treba da ima bruka dobru autonomiju.
 
Nije skoro stock nego bas stock.Baterija bi trebalo bas da kida.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Lepo samo da vidimo tu kameru, valjda neće kao na N8

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Mene zivo zanima da li ce stvatno kamera pokidati kao sto najavljuju.Inace je prelep od napred,tu je i bezicno punjenje i IP68.
 
S obzirom koliko vec rade na ovom telefonu, verujem da ce imati dobre kamere. Pitam se kolika ce biti cena, verovatno 200 evra ispod S10+.
 
Od napred mi se sviđa i izgleda kao pravi muški telefon. Ali ove kamere pozadi.... Da će imati neku pravu upotrebu i svrhu ali poprilično sam siguran da će to više biti više deo marketinga nego neka realna i korisna stvar. Jedan veći senzor, eventualno još jedan wide angle i ne vidim potrebu za više. Bolje je resurse da usmere u kreiranje kvalitetnog softvera kamere, ali običan kupac vidi 5 kamera. :)

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Pocetna cena 750,ali brzo ce to ici dole.
 
To im može biti jedan od aduta u vremenima kad je flagship 1000+ e. Ali isto tako će imati i stariji čipset i dosta toga iza s10, p30 i sl. Evidentno je da kasne sa objavom i da je ovaj telefon trebalo da predstave pre par meseci da bi bio konkurentan.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je svejedno da li ce imati SD845 ili 855. Samo da kamere i ekran budu dobri..
 
Cekamo cenu. Verovatno prava sitnica. :) Tako da moze doci u obzir, 2020. npr.

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Lep telefon, ali 5 kamera? zbog cega?
Bolje da su u taj krug ugradili jednu, ali veliku , tj normalnu kameru, kao sto imaju kompakt aparati.
 
Cekamo cenu. Verovatno prava sitnica. :) Tako da moze doci u obzir, 2020. npr.

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
Pa zna se cena. :)

Slavisa, sto vise kamera veci hajp, to je sad trend. :)

Poslato sa Huawei P10 uz pomoć Tapatoka
 
Predstavljanje je najverovatnije krajem januara. U prodavnicama pre marta. Bice i 5g SD855 verzija, na leto, kad ce ultrazvucni senzor za otisak biti dostupan i drugima, a ne samo Samsungu.
 
Opet su pomerili datum, predstavljanje je 24.02. Kasne vise od pola godine, valjda ce izbaciti nesto dobro na trziste.
 
Jel ima nekih informacija o ovom tel? [emoji16][emoji16]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
‏ @Ricciolo1
Hmd Italy (and not only) to sell (soon) Nokia 9 Pureview in 6/128 ...
one more thing...
Forget a 4150 mAh Battery !

NOKIA 9 PUREVIEW to bring a similar feature Olympus has shown in some of their high end Micro 4/3 cameras ...
 
https://youtu.be/HwPn3ohc87w

5 kamera, ni jedna nije Telephoto/Wide Angle. Tri monohromatska senzora i 2 RGB. Dizajn je dobar, softver ce (valjda) biti okej. Ocekivana pocetna cena od 600e u Evropi.

Sve u svemu nije telefon za zanemariti, videcemo kako ce se kamere pokazati u praksi.
 
Poslednja izmena:
Izgleda prilicno dobro.
Videcemo kako ce se pokazati kamere, svi uglavnom kazu da su slike dosta ostrije, sa vise detalja, dosta dobar hdr,......
Baterija mozda bude problem, ali sve zavisi od optimizacije.
Snap 845, bilo bi bolje da je 855, ali ako tel radi odlicno nema veze.. A koga zanima benchmark skor kukace na ovo.
Edit- jel ima neka kamera ois, ne mogu nigde da nadjem?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ni jedna kamera nema OIS.

Svaki chipset koji ima 2-4 A73 ili jacih jezgara je dovoljno jak za svakodnevnu upotrebu, razlika (sto se chipseta tice) se veoma tesko primeti, osim u igrama i obradi slika.
 
Poslednja izmena:
Ovaj telefon ce biti skroz nezanimljiv ako ne bude ima kameru tj kamere koje su bar u top 3 sto ce biti jako tesko zato sto su senzori mali.
Cim nema ois video ce biti krs verovatno eto jos jedan nedostatak...
Bateriju najavljivali 4150mah a izbace 3200.
Bolje da su stavili od tih 5 jednu wide kameru (meni super stvar) i jednu sa bar 3x zoomom.
Ovako idu na marketing 5 kamera wooow
 
Ne mora da znaci da je video krs ako nema OIS. Dokazano bezbroj puta do sada da EIS radi fantastican posao prilikom snimanja videa. [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno