Šta je novo?

Kako zaštititi telefon od upada?

pmb

Poštovan
Učlanjen(a)
03.06.2016
Poruke
482
Poena
70
Naime, pre par meseci, jedna osoba mi je "usla" u telefon i instalirala neku grupicu programa....koja nije dozvoljavala da se obriše. Imao sam dve ikonice za podešavanja sistema(neuobičajeno) i jos poneke stvarcice ne secam se sad. Ali, selfi kamera mi se random ukljucivala, tj. LED blic je bio ukljucen. Reset telefona nije pomagao. Flešovanje custom roma je samo izgleda rešilo problem, jer s njim su počele da mi se prikazuju čudne poruke na ekranu, tipa: gde ste bili sinoć? da li ste juče bili napolju? Na srpskom i jos cirilici...
ONO što pouzdano znam je da mi je ta osoba hakovala google nalog pa je mozda preko toga ušla u telefon....a sifra mi je bila slicna ko za kucni wifi.....Imao sam instaliran gusarski norton secuirty koji izgleda da je šupalj....

Žalio se guglu i nekako jedva sam vratio pristup nalogu. Ukljucio 2nd step verifikaciju, presao na kasperski, prebacio na miui i trenutno izgleda da nemam nista u telefonu od stetnih aplikacija.
Ali uskoro menjam telefon zanima me kako se najbolje zaštitii , šta sve instalirati od security programa? tj. kako da budem 100% siguran da mi niko ne cacka nista po telefonu?
hvala
 
Tako što ne instaliraš ništa od security programa, nikakav anti virus ti ne treba.
Zaštitiš Google nalog sa 2-step, skidaš app samo sa playstore-a, ili bar sa nekih proverenih izvora (apkmirror) i to je to.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
kako da budem 100% siguran?
Nikako, ne postoji tako nešto.
Dovoljno blizu 100% je da za svaki slučaj promeniš google nalog na tom novom telefonu (sa drugačijom šifrom od kućnog wifi i isto sa uključenim 2 step verification), da ti je zaključan ekran telefona pod šifrom a kad je otključan da ga ne daješ sumnjivim osobama. Ispoštuješ sve navedeno, programe instaliraš samo sa google play prodavnice i to je to. Kasperski i ostale slične aplikacije slobodno izostavi, na androidu su u suštini beskorisne.
 
da, dobra je ideja za promenu google naloga. znači to i pretpostavljam neki adbloker....?
 
Ne mogu ti reklame naškoditi nikako, osim ako ne klikćeš na njih, skidaš i instaliraš sumnjive apk fajlove.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno