Šta je novo?

Doom Eternal

Odlično, odlično :D
 
Šta je tu odlično? To će biti samo još malo obezglavljenog jurišnog roštiljanja i ništa više!

Ne kapiram na šta se loži tolika masa! :smoke:
 
O, ja sam veliki fan, samo sam čekao nastavak :D
Super je muzika, super je grafika, priča kakva treba da bude :D
Taman da funkcioniše.
Taman je gadna koliko treba, nije skroz poremećena igra.
 
Šta je tu odlično? To će biti samo još malo obezglavljenog jurišnog roštiljanja i ništa više!

Ne kapiram na šta se loži tolika masa! :smoke:

Razlozi su jednostavni. Zato što je Doom, za razliku od modernih pucačina dizajniranih za gamepad, fast-paced. Zato što nema protivnike koji se "spawnuju" u jednom nivou/ravni da bi ih bilo lakše nahvatati sa analogom. Globalno loš AI u modernim pucačinama zamenjuje sa masovnošću protivničkih jedinica i kao šlag na tortu ne davi sa filmićima od po 10 minuta na svakih 10 minuta gejmpleja na čiji ishod ne možeš uticati.

Pre Doom-a sam duži period bio u fazonu da sam prerastao ili da su mi dosadile single player orijentisane FPS/TPS pucačine, a posle Doom-a shvatio sam da je to više do modernih napucačina, nego do mene :)
 
O, ja sam veliki fan, samo sam čekao nastavak :D
Super je muzika, super je grafika, priča kakva treba da bude :D
Taman da funkcioniše.
Taman je gadna koliko treba, nije skroz poremećena igra.

Pah... ok, stoji da su neke stvari dobro izbalansirane, međutim postavlja se pitanje da li je to dovoljno? Ovakve igre nemaju razvojno gledano nikakvu perspektivu. Prevashodno zato što guraju jedan ustaljeni banalni koncept koji je bio tipičan za igre od pre skoro 30 godina kada se jednostavno nije moglo bolje. Nastavak može da ponudi malo lepšu grafiku i to je to. Nema dalje. Sve je to lepo i stoji da je zabavno (uslovno rečeno), ali ja lično nisam fan takvih igara uopšte. Lično smatram da je Doom3 bio daleko bolji proizvod od ovoga i to zato što je bio korektnije postavljen u svakom smislu. Možda ponajviše zato što je koncept bio sinematičke prirode, iako zapravo tamo nije bilo previše sinematika. Jedinu stvar koju nije imao u poređenju sa ovim novim Doom-om je to obezglavljeno jurišanje, što je element koji sam upravo najviše cenio i to zato što je lik koga si vodio bio prilično ranjiv. Svaku povredu si tamo zbilja osećao. Kada sam je prvi put igrao imao sam konstantni osećaj frke. Ovde toga uopšte nema, pa stoga ne vidim šta je ovde zanimljivo. Novi Doom ne predstavlja nikakav izazov. To je obezglavljeno jurcanje začinjeno Quake-ovskim roštiljanjem koje predstavlja sveobuhvatno gledano više šetnju kroz neprijateljske redove nego nekakav stvarni izazov. I to sve sa tendecijom da ima pride i određene poluhumorističke momente, koji ako ćemo pošteno i nisu baš najbolje implementirani! U prevodu sa horor atmosfere došli smo do nečega što ne znam više ni kako da nazovem i u šta da svrstam. Nit je horor, nit je humor. Zabavno jeste, ali kako kome?

To je glavni problem koji ja imam sa ovom igrom... ,)
 
Šta je tu odlično? To će biti samo još malo obezglavljenog jurišnog roštiljanja i ništa više!

Ne kapiram na šta se loži tolika masa! :smoke:

Zato sto je jako komplikovano :p

Salu na stranu, Doom je jednostavno igra za zabavu. Ja licno ne vidim vecu zabavu od rokanja poput Doom-a/Serious Sam-a/Painkiller-a. Gooomila raznoraznog oruzija sa gomilom raznoraznih cudovista na raznoraznim lokacijama uz uvek odlicnu muziku - de ces bolje :)
 
Poslednja izmena:
Pah... ok, stoji da su neke stvari dobro izbalansirane, međutim postavlja se pitanje da li je to dovoljno? Ovakve igre nemaju razvojno gledano nikakvu perspektivu. Prevashodno zato što guraju jedan ustaljeni banalni koncept koji je bio tipičan za igre od pre skoro 30 godina kada se jednostavno nije moglo bolje. Nastavak može da ponudi malo lepšu grafiku i to je to. Nema dalje. Sve je to lepo i stoji da je zabavno (uslovno rečeno), ali ja lično nisam fan takvih igara uopšte. Lično smatram da je Doom3 bio daleko bolji proizvod od ovoga i to zato što je bio korektnije postavljen u svakom smislu. Možda ponajviše zato što je koncept bio sinematičke prirode, iako zapravo tamo nije bilo previše sinematika. Jedinu stvar koju nije imao u poređenju sa ovim novim Doom-om je to obezglavljeno jurišanje, što je element koji sam upravo najviše cenio i to zato što je lik koga si vodio bio prilično ranjiv. Svaku povredu si tamo zbilja osećao. Kada sam je prvi put igrao imao sam konstantni osećaj frke. Ovde toga uopšte nema, pa stoga ne vidim šta je ovde zanimljivo. Novi Doom ne predstavlja nikakav izazov. To je obezglavljeno jurcanje začinjeno Quake-ovskim roštiljanjem koje predstavlja sveobuhvatno gledano više šetnju kroz neprijateljske redove nego nekakav stvarni izazov. I to sve sa tendecijom da ima pride i određene poluhumorističke momente, koji ako ćemo pošteno i nisu baš najbolje implementirani! U prevodu sa horor atmosfere došli smo do nečega što ne znam više ni kako da nazovem i u šta da svrstam. Nit je horor, nit je humor. Zabavno jeste, ali kako kome?

To je glavni problem koji ja imam sa ovom igrom... ,)

E bas to sto kazes. (copy/paste mog posta sa jednog drugog foruma)

"Ma daj...ako bude kao prosli nastavak,bolje i da ne izlazi.Ono odigras i zaboravis da si ikada i igrao.Kad su izbacili "napetost" iz igre i neke horor elemente,ostalo je samo goli painkiller ili seriozni sima.Ides i rokas.Nikakav izazov.Jedino je grafika super."


I posle ovog posta sam napljuvan najgore od DOOM obozavaoca i razno-raznih trolova.Samo si ti to malo opsirnije izrekao,ali svodi se na isto.Jednostavno igra za zaborav.
 
E bas to sto kazes. (copy/paste mog posta sa jednog drugog foruma)

"Ma daj...ako bude kao prosli nastavak,bolje i da ne izlazi.Ono odigras i zaboravis da si ikada i igrao.Kad su izbacili "napetost" iz igre i neke horor elemente,ostalo je samo goli painkiller ili seriozni sima.Ides i rokas.Nikakav izazov.Jedino je grafika super."


I posle ovog posta sam napljuvan najgore od DOOM obozavaoca i razno-raznih trolova.Samo si ti to malo opsirnije izrekao,ali svodi se na isto.Jednostavno igra za zaborav.

Ludilo, ajd' da se kvotujem sa drugog foruma, lolz.

i posle toga budes "populjuvan" od obozavalaca DOOM-a i "raznih trolova"

Izvini, ali "napetost" i horor nikada nije bio aspekt doom-a, osim sto su experimentisali nesto u doom 3, koji si ti jedino verovatno igrao par godina nakon izlaska kad si nabavio prvi komp. Doom osnova je bila - ideš/pucaš.

btw, Kinderfield V
=====> in that direction.
 
E bas to sto kazes. (copy/paste mog posta sa jednog drugog foruma)

"Ma daj...ako bude kao prosli nastavak,bolje i da ne izlazi.Ono odigras i zaboravis da si ikada i igrao.Kad su izbacili "napetost" iz igre i neke horor elemente,ostalo je samo goli painkiller ili seriozni sima.Ides i rokas.Nikakav izazov.Jedino je grafika super."


I posle ovog posta sam napljuvan najgore od DOOM obozavaoca i razno-raznih trolova.Samo si ti to malo opsirnije izrekao,ali svodi se na isto.Jednostavno igra za zaborav.

Alo bre kakvi horor elementi? Doom nikada nije bio predvidjen za tako nesto. Kada ce se vise dozovete pameti da to nije nikada nije trebalo ni da bude ubaceno u doom, ko nije igrao prve doomove nema sta tu da se prica. Od 486 racunara pa sve do soni keca pa na nintendo 64, e to su bili doomovi a ovo nesto u pokusaju sa trojkom je smejurija.

Sto kaze 2SaiNt4U oduvek je bio predvidjen za ides i da pucas do sutra u horde mobova koji se sponuju.
 
Alo bre kakvi horor elementi? Doom nikada nije bio predvidjen za tako nesto.

Aha,znaci kada se ispred tebe pojavi karakondzula koja hoce da te iskasapi,to nije horor?Kada ti nju iskasapis,i krv prska na sve strane,to nije horor?Od prvog dela ti elementi postoje u doom-u.Priseti se malo,pa ces videti.Naravno da u onim prvim doom-ovima,nije moglo to da bude graficki predstavljeno kao u novijim nastavcima,ali poenta je ista.

1431182876894


Ako tebi ovo nije horor,bas bih voleo da objasnis ovde pred svima sta jeste horor,po tebi?Po svim definicijama,ovo je horor.Tako da batali te price -"doom nikad nije bio horor igra,to su kasnije ubacili"
 
Po toj logici je Diablo horor :D

Valjda je horor igra koja ima taj neki efekat strave i uzasa odnosno izaziva strah. Meni licno Doom nikad nije izazivao strah iako ga igram otkako postoji.
 
Po toj logici je Diablo horor :D

Valjda je horor igra koja ima taj neki efekat strave i uzasa odnosno izaziva strah. Meni licno Doom nikad nije izazivao strah iako ga igram otkako postoji.

Pa znas,normalnom ljudskom bicu karakondzula koja hoce da te iskasapi,izazove strah.Tako da to jeste horor.Na kraju pogledaj neku definiciju horora,pa ces videti.Ovde nije mesto za takve rasprave.A oni koji su bili u zabludi,neka se malo poduce.
 
Okej, tvoja definicija horora je losa, ali vrlo verovatno Doom pripada hororu.

:)
 
Aha,znaci kada se ispred tebe pojavi karakondzula koja hoce da te iskasapi,to nije horor?Kada ti nju iskasapis,i krv prska na sve strane,to nije horor?Od prvog dela ti elementi postoje u doom-u.Priseti se malo,pa ces videti.Naravno da u onim prvim doom-ovima,nije moglo to da bude graficki predstavljeno kao u novijim nastavcima,ali poenta je ista.

1431182876894


Ako tebi ovo nije horor,bas bih voleo da objasnis ovde pred svima sta jeste horor,po tebi?Po svim definicijama,ovo je horor.Tako da batali te price -"doom nikad nije bio horor igra,to su kasnije ubacili"

Ne ja ovo ne smatram za horor, gorgilije koliko sam shvatio a i to je bilo u doom 3 da imas one efekte kada ti ocekujes da ce neko ili nesto da ti iskoci... ja to smatram pod horor kada ne ocekujes nesto pa ti iskoci karakondzula koja te isprepada... e to smatram pod horor i pod napetost.

A sto se tice te karakondzule pa sigurno da cu u doom igri koja obitava takvom temom ocekivati da mi iskacu tako neke kreature i da krv leti na sve strane a sigurno ne ocekujem da me napadne cvenkapica sa piknik korpom i da kada je gadjam da mi iskace mesto krvi cvece.
 
Poslednja izmena:
Prvi Diablo jeste bio horor.
Sa drugim nastavkom, igra je postala farmanje.

?

Prvi Diablo je bio horor isto koliko i drugi i treci deo. Jedina stvar koja je mozda tu imala smisla jeste da si bio dosta mladji tad, kao i ja, i da taj koncept igre nije bio pre vidjen u toj meri. Ako cemo o hororu, drugi deo je imao scalpove i necromancera sto je samo po sebi sablasno a o trecem i prisutnosti "gore"-a bolje da ne pricamo.

U sustini ovde se govori, ako se ne varam, o dve vrsti horora:

- sama atmosfera
- gameplay

Doom ima horor atmosferu ali nema izvedbu.

Amnesia npr ima oba.
 
Hah, koliko vidim za ovaj nastavak krece ista prica kao i za prethodni deo aka tona postova o tome da li je doom horror ili ne i dal je i zasto je bolje da bude kao trojka ili kao ostali delovi.

Sve u svemu, mogu da kazem da mi ovo extra izgleda i jedva cekam muziku iz igre. Mick Gordon je car!!!
 
Doom 2016, najjaci fps u zadnjih par godina, back to basics u svakom pogledu. Atmosfera, lvl design, napucavanje, soundtrack- Perfektno ukomponovani u celinu. Can't wait ovaj nastavak...
 
Odlicna je igra, ali mi nije drzala paznju do kraja.
Nadam se da ce ovde uspeti da poboljsaju raznovrsnost.
 
Daleko bolji, zvanican snimak:



M+K i veci fov gameplay od 12:10... i na kraju the Slayer has entered the facility. :)
 
Odlično izgleda, možda nisu trebali baš ovoliko da pokažu.
Spojlovali su, a ja nisam izdržao a da ne vidim :(
Ali, fantazija, dođe ti žao ovih nakaza :D
Borba hladnim oružjima je postala još lepša, dođe mu ko besplatan čas anatomije :)
 
95LRZU0.gif
 
doom 2016 me smorio, jedva sam zavrsio. mozak off, hack & slash on.
 
Nazad
Vrh Dno