Šta je novo?

Monitor 144hz AOC 27G2U ili zamena za isti?

slobomo

Slavan
Učlanjen(a)
24.06.2009
Poruke
1,911
Poena
225
Pozdrav svima,
Unapred hvala na svakoj pruzenoj pomoci/savetu.
Pitao bih vas za predlog oko kupovine novog monitora.
Budzet je 30000RSD. Da ima G-SYNC/FreeSync. Po mogustvu da je kod nasih deracha.
Madjari lupaju po usima sto se tice cene i daju samo 12 meseci garancije.

Pokusavam da nadjem/kupim AOC 27G2U i nikako da mi podje za novcanikom :d
Da li ste videli neki dobar monitor za ovaj budzet a da sljaka sa gsync/freesync, plus da je ovakvog ili boljeg kvaliteta kao sto je gorenavedeni model?
 
(VA) AOC C27G1 - 34k u redovnim radnjama

(IPS) Asus VG279Q je na akciji trenutno za 33140 RSD u redovnoj radnji sa 3 godine garancije i besplatnom isporukom.
 
Poslednja izmena:
(VA) AOC C27G1

(IPS) Asus VG279Q je na akciji trenutno za 33140 RSD u redovnoj radnji sa 3 godine garancije i besplatnom isporukom.

Ne mogu da nadjem po toj ceni?
EDIT
To je VN a ne IPS.
 
Poslednja izmena:
Odluka je pala na Asus VG249Q, mali problem imam sa displayportom, nece da radi na njemu.
 
Kako stoje stvari AOC 24(27)G2U nece uskoro, i ja ga jurim vec neko vreme. Mozda odem veceras do Comtrade-a da bacim pogled na
https://www.comtradeshop.com/asus-tuf-gaming-vg249q-ips-gejmerski-monitor-24-quot.html
jer ne znam sta bi bila druga opcija kod nas

Zdravo momci. Da li neko ima informaciju kada će modeli ove serije od 27 inča biti dostupni kod nas - 27G2U (144Hz) i 27G2U5 (75Hz)?
24G2U5 je dostupan u većem broju prodavnica, a veći model nema. Vidim da se G1 još uvek prodaje.
 
Zdravo momci. Da li neko ima informaciju kada će modeli ove serije od 27 inča biti dostupni kod nas - 27G2U (144Hz) i 27G2U5 (75Hz)?
24G2U5 je dostupan u većem broju prodavnica, a veći model nema. Vidim da se G1 još uvek prodaje.
staceti 27 inca na 1080p javljace ti se pikselizacija jedino ako ti ne smeta
i ja hteo 27 inca ali zbog piksela uzeo AOC 24G2U/BK
ako ides na 27 ili 32 inca minimum 2k
kako hoces tvoj izbor
 
Poslednja izmena:
onda bolje odi do ocnog lekara i resi problem naocarama ili socivima
ti ako tako nastavis ti za par godina kupovaces monitor od 50 inca
zamisli monitor od 27 inca na racunarskom stolu to ubija oci poceces da svetlis u mraku haha
 
Zna li neko ima li neke znacajnije razlike izmedju aoc 27g2u i aoc 27g2u5 osim sto je prvi 144hz, a drugi 75hz?
Treba mi za neki casual gaming fifa/witcher/assassins creed i serije/ filmove, a nakacicu i tv box i gledati tv na njemu
Sada koristim neki 22 inca tn samsung.
 
na asusu nece da ti radi DP, probaj sa drugim malo kvalitetnijim kablom

E da, nisam vam javio. Radi svaki port, sve ok, sljaka odlicno.
Jedina mana je sto je 34k kostao(uzela mi devojka i displayport kabal), nesto sto bi trebalo da je oko 25k. Moje neko skromno misljenje.
 
Zna li neko ima li neke znacajnije razlike izmedju aoc 27g2u i aoc 27g2u5 osim sto je prvi 144hz, a drugi 75hz?
Treba mi za neki casual gaming fifa/witcher/assassins creed i serije/ filmove, a nakacicu i tv box i gledati tv na njemu
Sada koristim neki 22 inca tn samsung.

Za detaljnije karakteristike oba monitora najbolje da nađeš neki ozbiljan rivju na netu, svi proizvođači i prodavci prezentuju samo osnovne podatke koji su uglavnom poluistine.

Što se tiče odziva uglavnom to nije toliki problem kod IPS panela, a 1ms je marketinški trik i odnosi se na gray to gray prikaz. Pošto vidim da ti monitor treba za gejming nemoj nikako da ideš na VA panele jer imaju dosta sporiji odziv. Ja bih lično išao na veći refresh rate zbog toga što je veća učestalost osvežavanja prijatnija za oči, pod uslovom da je naravno bez PWM-a.
 
Jel se moze monitor koji je 144hz podesit recimo da radi na 75hz?
 
staceti 27 inca na 1080p javljace ti se pikselizacija jedino ako ti ne smeta
i ja hteo 27 inca ali zbog piksela uzeo AOC 24G2U/BK
ako ides na 27 ili 32 inca minimum 2k
kako hoces tvoj izbor

Probah sad uporedno 27 na 1080p i 27 na 1440p, oba DELL. A sam koristim 24 na 1900x1200. 1080p na 27incha izgleda uzas. Kao da gledam u neku staru konzolu i TV iz 90tih. SLova nazubljena, pixele vidim kao od sale sa 60-70cm udaljenosti. Uzasno izlgeda. Dok kad sam sjeo na 1440p odmah tu pored, kao mlijeko izgleda.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno