Šta je novo?

Huawei P20, P20 Pro

vladix

Cenjen
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruke
705
Poena
195
Za 20-tak dana, odnosno 27.03.2018. u Parizu, Huawei predstavlja svoje flagshipove za ovu godinu - P20, P20 Pro, a tu je i telefon iz srednje klase - P20 lite.
Huawei P20 bi mogao koštati 679 € (30 € skuplje u odnosu na P10), dok će "Pro" verzija biti čak 899 € tj. 200€ skuplje od prošlogodišnjeg (nezvanične informacije, izvor: Roland Quandt, leaker).
Fotografije odaju da bi mogao imati "norch" kao na iPhone X.

Sigurno je to da P20 i P20 Pro stižu iz najnoviji Hisilicon Kirin 970 i Oreo i da će ekrani biti u odnosu 18:9 sa što manje ivica. Pro verzija će imati čak 3 kamere pozadi (40MP) uz 5x hibridni zum.

iIUfkeF.png
 
Steta sto su se odlucili za logo napred, mogli su da povecaju ekran.
 
Kopiraju IP i ovaj *****ski urez u ekraanu. P serija je kopirala IP i sa P10. Vidim trend se nastavlja...
M10p bolja kupovina po meni
 
Ako treba da se bira između "zuba" i manjeg STB-a, ja onda uvek glasam za "zub". :d
 
Pa sad, dal kopiraju iPhone ili ne, ali znamo da iPhone nije jedini koji ima te izreze na vrhu.
 
P10 je po obliku kopija ip7, ovaj P20 po obliku i zarezu podseca na IpX. Ne mora da su prvi ali je svakako najpoznatiji po izrezu na vrhu ekrana
 
Bitno je da nije prvi :D Ko da je bitno ko je prvi.
 
Bilo bi top da su ono lazni leak-ovi sa notchom, da bar neko istroluje onog glavatog evan blasa..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Bilo bi ali su minimalne sanse:
DXy2UawWAAAts47.jpg:large


DXt_u7FX0AAlIYP.jpg:large


DYGjAzTX0AAgmrK.jpg:large
 
Koga kriviti, njih ili google zato sto uvodi podrsku za notch u android P?

Mada ako se to tek uvodi u android otkud notch na telefonu koji samo sto nije izasao? Evan je svejedno mogao sam da izmontira fotografije, font je ionako isti.
 
Poslednja izmena:
Da verovatno je to to.. ne znam, stvarno blam, notch a dole ima mesta za sve to.. Isti izgled i polozaj zadnjih kamera, moze li mi neki marketinski ekspert objasniti razlog ovakvog kopiranja?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Da verovatno je to to.. ne znam, stvarno blam, notch a dole ima mesta za sve to.. Isti izgled i polozaj zadnjih kamera, moze li mi neki marketinski ekspert objasniti razlog ovakvog kopiranja?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Naravno. Vec sam pisao o tome. Ovo je namenjeno onima za koje je iPhone apsolutno nedostizan, dakle zemljama Treceg svega, a koji ipak zele look&feel najpoznatijeg telefona medju statusnim simbolima.. "Feel" je odavno tu (EMUI je odvratna kopija iOS-a), a sada, bogami, i "look", tj. glavni feature. Naravno, vise se ni Huawei ne prodaje za male pare, sada kada je postao zaista velika kompanija, ali to je i dalje znatno povoljnije nego "prava stvar".

Sa time u vezi, nisam bas siguran ni u uspeh iPhonea X, a nadam se da ce svaki Android sa ovim "notchom" da dozivi tezak debakl.. Respect za Samsung koji i dalje "fura" svoj fazon i ne obazire se na gluposti.. Ko bi rekao da ce jedan dosadni Samsung dobiti svoj vizuelni identitet i funkcionalnsti koje sve manje njih ima?
 
Ja bih stavio notch gore i dole...gore za kamere, i zvucnik, dole za neki mini senzor otiska prsta, ili home taster, pa nek' ide zivot... :D :d

huawei-p20.jpg
 
P20 - 5.8-inch (2240×1080) display, Kirin 970 (4×2.36GHz + 4×1.8GHz), 4GB RAM, 24MP front facing camera, 20MP+12MP rear camera, front fingerprint sensor, 128GB memory, 3400mAh battery, IP67, 149x71x7.65mm, Android 8.1, 165g, 679EU.

crop.php

P20 Pro ce najverovatnije imati 3900 mAh bateriju a za oba se pominje i mogucnost 960 fps snimanja, verovatno u 720p rezoluciji.
 
Ali notch samo zarad notcha aaaa, dole ima mesta za sve kamere i senzore..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Da bi licio na IPX :D
Svi tel su ruzni sa tim izrezom. Fuj...
 
Dobar marketing, uzimaće se samo zbog toga
Još kad vide 24MP front camera, 20+12MP back...pff, ima da ide kao lud.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Kakav je taj treci senzor kod plus modela? Cemu sluzi zna li neko?
 
Ne znam zašto forsiraju 1080p rezoluciju za uređaje sa 5.5"+ ekranima. Nema smisla naplatiti punu flagship cijenu, a imati samo FullHD rezoluciju na većim ekranima.
 
Taj notch nikad veca glupost. K'o milje na TV-u.
Sad su svi u fazonu - Mile skocio u bunar, ajd' sad svi za njim.

Nista ne fali standardnom izgledu telefona, lepo pravougaoni oblik ekrana, bez zakrivljenih ivica, gore kamera slusalica i senzori, a do dole skroz moze ici ekran.
Mogu i stereo zvucnici i multi-mikrofoni (noise cancelation) lepo da se upakuju na dnu (donji deo gde je USB port). Cak i moze 3.5 mm dzek za slusalice da stane. I naravno da ostane microSD slot, jer kad rikne telefon, a nema zadnjeg backupa (retko ko to i radi), odose slike

Umesto da je nesto prakticno i logicno, ide se na hype.
 
Dobar marketing, uzimaće se samo zbog toga
Još kad vide 24MP front camera, 20+12MP back...pff, ima da ide kao lud.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Naravno :)
Neće ga uzimate geekovi ali prosečni kupac ima da trči da ga kupi.

Po meni previše bedan potez igrača koji je 3ci na svetu ali ajde..
 
Zasto mislis da ga ce ga kupovati samo prosecni korisnici,atvar je ukusa za notch,meni licno se svidja a ovaj tel ce imati bateriju koja bi ttebalo da bude bolja od svih novijih top modela a vrlo lako se moze desiti i da kamera bude najbolja do sad,videcemo kada izadje,u svakom slucaju ako te dve stvari budu bolje nego kod drugih ja cu ga sigurno pazariti

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nismo se lepo razumeli :) no nebitno.

Neko je na netu snimio cene u nemačkoj to jest u Saturnu
p20 650e -3400mah ,5.8", android 8.1 ,4/128gb , dual kamere verujem kao na mate10
P20 pro 900e - 4000mah , 6.1" , 6/128gb i tri kamere ,40mp , 20mp i 8mp.

Na oba fullhd + displeji , verovatno ips. Mada lakše je furati notch sa amoledom.

https://www.phonearena.com/news/Lea...riple-camera-high-price-release-date_id103542

Nikako da napuste ovaj matori Kirin 659 na Lite modelu :(
 
Poslednja izmena:
Da li ima sutra live prezentacija p20 i u koje vreme

Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno