Šta je novo?

Ne radi sistem fan na matičnoj

alex035

Cenjen
Učlanjen(a)
09.07.2013
Poruke
370
Poena
180
Imam matičnu gigabyte ga-970a-ud3p rev1 i nedavno sam kupio CoolerMaster 120m pwm kuler
Do sada nisam povezivao ništa sa system fanom na matičnoj ,kuleri mi rade preko napajanja,ovo sam povezao ali ne reaguje ni pwm ni 3pin pwr.
Onda sam kuler povezao sa cpu fanom i radi normalno.
Probao sam u biosu sve opcije od normal,silent,manuel,disabled ne reaguje.Instalirao Easy tune ,program za matičnu i kontrolu fanova i voltaže,niti izbacuje neku grešku niti se ventilatori pokreću
Kuler ne svetli a trebalo bi

Neki predlog?
 
pwm spliter:

61a%2Bq%2BkUKOL._SY355_.jpg


pa vuci sve sa tog zdravog header-a.ploca je pred crkavanjem i polako planiraj zamenu ili prelazak na moderniju platformu.to je medju budjavijim fx plocama,sve ispod m5a97 je skoro pa bacanje para.od tih jeftinih ploca jedino par 780 ploca su relativno adekvatne ali su usb 2.0 i sata II,ali bar su po 25e...

takodje,mozes da pokusas sa biosima,prvo apdejtujes na zadnju veziju,pa ako ne pomogne,probaj sa inicijalnim bios-om (zna nekad da resi probleme ali najvise kod MSi ploca) jer te ne kosta nista a gigabyte je poprilicno siguran sa apdejtom bios-a,ali racunaj da od toga nema nista.
 
Hvala na savetu

Povezaću verovatno preko napajanja,nije mi toliko bitno da menjam broj obrtaja,a uz kuler su došli dva adaptera pomoću kojih se smanjuje broj obrtaja na 1600 i 1200

Ploča dok radi neka radi,ne znam da li sada da probam da klokujem procesor pošto očigledno nije u najboljem stanju
 
ta ploca nikako nije za klasicni overklok ni nova,kamoli sa naciklim pwm-om.uvek mozes da probas sa andervoltom i izvlacenjem maks kloka i tako pomognes ploci.1.35mV je maks svih maksimuma za tu plocu,i ne bih preterivao sa LLC-om (ako ga uopste i ima na toj ploci,sa glave ne mogu da se setim).NB i HT nikako ne bih dirao.u sustini 4ghz sa ugasenim turbom sto vise ispod 1,35mV je idealan scenarij za tu pricu...
 
Dobar preglod da predjes na am4 ryzen platformu a ovo lepo da prodas :)
 
Nazad
Vrh Dno