Šta je novo?

iOS 11

drgonzo

Slavan
Učlanjen(a)
17.12.2006
Poruke
3,723
Poena
435
WWDC još nije počeo, pa ni službeno predstavljanje iOS 11, ali za početak da otvorimo službenu temu :D
Za par sati će sve biti mnogo jasnije :)

Ono što se do sada pojavlo su delići informacija koji govore o nekim novinama:
Najave "Files" aplikacije, za koju se pretpostavlja da bi trebala da predstavlja osakaćeni i mobilnom OS_u prilagođeni Finder sa Maca ili WIndows Explorer sa Wina:
https://www.theverge.com/2017/6/5/15739136/apple-files-app-ios-11-wwdc-2017

Drag & drop između aplikacija u multitaskingu:
https://9to5mac.com/2017/06/05/ios-11-drag-and-drop/

Konačan oproštaj sa 32-bitnim aplikacijama:
https://9to5mac.com/2017/06/04/32-bit-apps-ios-11/
 
A meni stoji ne refreshovana stranica i kao mogao bih da otvorim temu, vidim nema iOS 11, kad ono nesto radio, usao na bench, kad vidim ti napravio :p


Ako ne srede notifikacije bolje da ni ne predstavljaju iOS 11. Kad mislim na sredjivanje notifikacija, mislim na grupisanje.
 
Najviše bih od svega voleo grupisanje notifikacija i poboljšanje podrške za keyboard aplikacije.. Plus files je odlična stvar..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nista ni od grupisanja notifikacija, ni od dark moda.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Papci.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nerealno skroz.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Pustili su Beta profile na dev portal

Searchable handwriting is available for English and Chinese only.
Keyboard flick is available on all compatible iPad models except iPad Pro (12.9-inch).
Person to person payments and Apple Pay Cash are available only in the U.S. on iPhone SE, iPhone 6 or later, iPad Pro, iPad (5th generation), iPad Air 2, iPad mini 3 or later, and Apple Watch.
Amount of storage saved depends on specific photo content used; actual results may vary.
Translation requires Siri language to be set to U.S. English.
Friends feature requires an Apple Music subscription.
AirPlay 2 may require a software update to existing speakers or new hardware depending on speaker manufacturer.
Features are subject to change. Some features, applications, and services may not be available in all regions or all languages.
 
Nema nista ni od tastature za iPhone... Stvarno su slepci.
 
Nista ni od grupisanja notifikacija, ni od dark moda.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
Haha pa ja ne verujem da vas i dalje muče sa ovim. Realno mislim da je to jedini razlog zašto se nisam uzeo sad!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Je'l instalirao neko betu?
Ja jesam i za sad fino radi.
Svidja mi se control centar i animacije nove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesam ja na 6s, solidno radi s'obzirom da je prva beta.Naravno, ima manjih bagova.
 
Dark mode je u ovoj beti smart invert, nije to jos uvek dobro reseno.
 
Ovaj iOS **be keve. Dođe mi da kupim novi iPad 10.5" pro i olovku iako nemam veze sa crtanjem i dizajnom. Doduše dok izađe final taman će da padnu cene. :d
 
Dark mode je u ovoj beti smart invert, nije to jos uvek dobro reseno.

Probao smart invert. Nije to ni blizu dark moda, invertuje sve boje plus troši bateriju kao lud i uređaj se greje.
Namucio se da ga isključim. Morao sam da stavim clasic invert pa da ga uključim i isključim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zato i kazem da treba da se radi na tome.U samom setingsu dobro izgleda ali je sve ostalo lose.I usporava telefon poprilicno.
 
Poslednja izmena:
ios11redesignedelements-800x472.jpg


Bold fonts, windows metro ui. Ocaj.
 
New features verovatno ce ih biti jos, ovo je za sada.

Person to person payments and Apple Pay Cash are available only in the U.S. on iPhone SE, iPhone 6 or later, iPad Pro, iPad (5th generation), iPad Air 2, iPad mini 3 or later, and Apple Watch.
Keyboard flick is available on all compatible iPad models except iPad Pro (12.9-inch)
Automatic Setup. Just hold your new iPhone or iPad near an iOS device or Mac you already own, and many of your personal settings, preferences, and iCloud Keychain passwords are quickly and securely imported.
One handed QuickType keyboard (not present on iPhone 5s).
News.app contains videos.
Apple Maps have indoor maps and lane guidance.
Apple Maps shows reduced drive time suggestions at every intersection.
Do Not Disturb while driving.
All notifications from a Lockscreen.
iPad Pro 12.9" Widgets now only occupy one center column instead of 2 in iOS 10.
Updated Control Center with Cellular Data toggle.
Screen recording
Customizable Control Center
New calculator icon and app UI
Ability to tap left or right AirPod to play Next or Previous track
Signal Bars instead of Dots
Emergency SOS is back by clicking the power button 5 times.
Auto-Answer Calls (with a timer when to answer).
Type to Siri
Background refresh options (Off / Wi-Fi / Wi-Fi & Mobile Data)
Redesigned Now Playing on lockscreen
Only applications you can't delete are now: Messages, Phone, Wallet, Settings, App Store, Health, Safari, Find iPhone, Clock and Camera
FaceTime Live Photos now exist from screenshots during a call
GIF support in Photos app
System-wide ‘smart quotes’/smart punctuation
Autofill now works within apps
Facebook and Twitter account integration has been removed
iCloud file sharing now possible
We can force Pesky apps like Uber and Weather to use location services “While Using” instead of default Always or Never.
New aerial imagery (current to 2016/7) in the Maps app.
"One-finger" tap-and-zoom navigation in the Maps app (similar to Google Maps or INRIX Maps).
New "Accounts and Passwords" Settings panel in System Preferences.
Ability to change Paper Style in Notes
Ability to add tables in Notes
Activate connection sharing from control center
Request access to a wifi network by holding iPhone near an unlocked iOS device or Mac that has the password
To switch FaceTime cameras, tap your PiP while on a call.
Added Hindi Dictation to iOS. Both English and Hindi words can be spoken and recognized. Three keyboards (Hindi, Hindi transliteration, Hinglish) are supported.
QR codes work anywhere in the world
 
Ima stvari koje mi se sviđaju.. Npr cellular iz control centra ili kako se već zove takođe i customizable control center..background refresh da se podesi za WiFi i celular posebno, brisanja svega osim osnovnih aplikacija, bilje podešavanje za weather što se tiče lokacije i tako..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Files aplikacija pusta FLAC fajlove...
 
Ovaj iOS **be keve. Dođe mi da kupim novi iPad 10.5" pro i olovku iako nemam veze sa crtanjem i dizajnom. Doduše dok izađe final taman će da padnu cene. :d

Tacno sam to pomislio sto i ti! Godinama nemam ipad posto mi nije bio potreban, a sad mi se opet uzima sa olovkom :)
 
Vrlo verovatno da ce ubaciti flac podrsku u itunes kad izadje na jesen
 
Iz tvojih usta u njihove usi :)

Kad vec imaju dobar audio chip zasto to i ne iskoristiti.

Ja sam morao dosta da konvertujem da bih ubacio muziku, a nisam hteo da uzimam neki plejer.
 
files ispade samo za ipad?
Ima i za iPhone, ali za sada ima neka ograničenja, definitivno je najkorisniji na iPadu

Bold fonts, windows metro ui. Ocaj.
Od iOS 7 postoji tendencija da podebljavaju fontove. Videćemo da li će ovaj font ostati, dešavalo se da u kasnijim beta verzijama pređu na drugi font, tako da ni to nije isključeno.
Takođe ne znam da li ima veze sa aspect ratiom na ajfonu 8 (18.5:9), npr fontovi na Samsungu Galaxy S8 mi izgledaju pomalo izduženo u odnosu na S7. Možda je ovo urađeno da ublaže efekte promene odnosa stranica?

Demonstracija iOS 11 na iPad Pro:


Još jedna video o iOS 11:


i ovde su nabrojani neki od featurea:
https://www.macrumors.com/2017/06/05/ios-11-beta-1-tidbits/
 
Sviđa mi se da native screen record i za brz edit slike kad uhvatiš ss... Verujem da će dobra fora biti ovaj control centar..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno