Šta je novo?

koju zvucnu kartu preporucujete?

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
ovako, masina iz potpisa..... od audio opreme, izbacio sam totalno digitalne stvari i vratio se na vintage klasiku, imam 4 pojacala iz '70tih godina, vrhunskog kvaliteta, sve su NAD i Marantz, zvucnike isto tako azdaje sa kraja '70tih rucne izrade..... jedino moguce povezivanje mi je varijanta bananica na cinceve kabl, jer na tim pojacalima nema optickog ili koaksijalnog......
sta mislite, koja bi mi audio kartica legla da dobijem sto bolji zvuk sa kompa, i koliko je to bolje od ove integruse realtek na ploci? sta mislite o asus xonar AE, ili ako imate predlog za neku drugu?
hvala za odgovor
 
ovako, masina iz potpisa..... od audio opreme, izbacio sam totalno digitalne stvari i vratio se na vintage klasiku, imam 4 pojacala iz '70tih godina, vrhunskog kvaliteta, sve su NAD i Marantz, zvucnike isto tako azdaje sa kraja '70tih rucne izrade..... jedino moguce povezivanje mi je varijanta bananica na cinceve kabl, jer na tim pojacalima nema optickog ili koaksijalnog......
sta mislite, koja bi mi audio kartica legla da dobijem sto bolji zvuk sa kompa, i koliko je to bolje od ove integruse realtek na ploci? sta mislite o asus xonar AE, ili ako imate predlog za neku drugu?
hvala za odgovor

pa generalno sada svi (ili bar vecina) izbegava da ubacuje karticu u PC. uglavnom kao sto jurodivi kaze uzimaju eksterna resenja DAC ili DAC/AMP combo. Napisi koliko bi novca dao pa ce ti verovatno neko dati konkretniji predlog.

za neku jeftiniju varijantu imas TOPPING D10 90$.
 
Poslednja izmena:
U sustini moze i kartu da ubode ali ako nadje neku odlicnu, polovnu kao npr. ESI Juli@/XT. Ali su male sanse da nadje takav raritet :d pa je bolje da razmisli o nekom DAC, samo neka napise maks. budzet.

Aibo je testirao nekoliko provereno dobrih i popularnih DAC ili DAC/HP AMP modela, npr (poredjano po rastucim cenama):





(obratiti paznju na komentar o kvalitetu zvuka u zavisnosti od nacina napajanja)



Naravno, najbolji je D30.
U slucaju da je bitno i pojacalo za slusalice onda prica takodje krece od najjeftinijeg X6 pa do nekoliko uredjaja iz klase 100-200$ (SMSL M6, FX Audio X7 i slicni). Ili upariti DAC sa dodatnim pojacalom za slusalice, po potrebi.
 
Poslednja izmena:
Evo da se nadovezem ovde, da ne otvaram novu temu.
Ja imam X6 dac povezan na HK980 i JBL loft 50 zvucnike, slusam muziku sa kompa i zvuk sa tv-a preko toslinka ide preko X6 i super je za muziku i filmove
ali ne i za igre pozicioniranje zvuke je daleko losije usled nedostatka EAX podrske.
Tu sam koristio staru X-Fi Xtreme Gamer karticu koja je radila daleko bolji posao i na njoj sam drzao povezane slusalice HD7 i bio super srecan kombinacijom i za igre (koje 90% vremena igram sa slusalicama) i muziku.

Nedavno sam promenio plocu i proc 8700+Asus B360H pa mi je X-Fi Xtreme Gamer ispala iz igre, sad trazim PCIe alternativu koja ce raditi manje vise isti posao samo na novom slotu.
Sta mislite sta je bolji izbor Creative Sound Blaster Z (~75e) ili CREATIVE Sound Blaster Audigy Rx (~65e) ja za sad pretezem vise prema RX ali me zanima i vase misljenje.

Hvala unapred.
 
a sta mislite o sound blaster Z?
o budzetu i ostalim pitanjima nisam ni razmisljao, jer iskreno, ne bih nesto mnogo da se izuvam sad za ovo, jer ni ne slusam nesto mnogo muzike preko kompa, a pojacalo NAD model 200 koje sad koristim, po kvalitetu je stvarno vrh, i ako hocu, mogu preko njega da "nasminkam" zvuk dodatno, inace je sve podeseno na 0, bass, treble, loudness, nista od toga nije ukljuceno jer nema potrebe....
cisto me inetersuje sta bi ja sa recimo tom SB Z, dobio u odnosu na integrusu realtek koja je sad na ploci....
 
U sustini moze i kartu da ubode ali ako nadje neku odlicnu, polovnu kao npr. ESI Juli@/XT. Ali su male sanse da nadje takav raritet :d pa je bolje da razmisli o nekom DAC, samo neka napise maks. budzet.

Aibo je testirao nekoliko provereno dobrih i popularnih DAC ili DAC/HP AMP modela, npr (poredjano po rastucim cenama):





(obratiti paznju na komentar o kvalitetu zvuka u zavisnosti od nacina napajanja)



Naravno, najbolji je D30.
U slucaju da je bitno i pojacalo za slusalice onda prica takodje krece od najjeftinijeg X6 pa do nekoliko uredjaja iz klase 100-200$ (SMSL M6, FX Audio X7 i slicni). Ili upariti DAC sa dodatnim pojacalom za slusalice, po potrebi.


za slusalice mi ne treba nikakvo pojacalo, jer u ovo pojacalo sa slike vec imam utaknute Sony profi sluske, znaci, jos jednom, treba mi veza izmedju kompa i tog pojacala, verovatno samo bananica/cinc kablovi dolaze u obzir....:

nad 200.jpg
 
Nazad
Vrh Dno