Šta je novo?

Naočare za sunce

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

retrospektiva

Cenjen
Učlanjen(a)
02.04.2014
Poruke
403
Poena
180
Pošto mi sve više smeta sunce, kupio bih neke kvalitetnije naočare, uz napomenu da su mnoge naočare za sunce koje sam ranije probao izazvale glavobolju nakon svega par sekundi.

Naočare bi mi bile potrebne i tokom vožnje i generalno preko dana i više bih voleo da stakla nisu previše zatamnjena. Da li možete da preporučite neke modele i koja je okvirna cena tih naočara kod nas?

Da li bi meni zbog velike osetljivosti očiju odgovarali isključivo polariod modeli ili je presudan sam kvalitet izrade stakala?
 
Generalno imaš ozbiljan medicinski problem, pošto si se obratio ovde jedino mogu jeftino rešenje da ti predložim na KP, sad imaju polovne Sony PS VR za male pare ne mora iz kuće da izlaziš.
 
^^ Nije mi cilj da uzmem najjeftinije naocare, ne planiram da kupujem polovne naocare. Cilj mi je da uzmem kvalitetne naocare koje mogu da nosim svakodnevno tako da zastitim vid. Sto se tice cene nije mi problem da platim kvalitetne naocare do 15.000 dinara, ukoliko mogu da budem siguran da vrede toliko.

Tako da bi mi znacila preporuka iz prve ruke, naziv samog modela pored marke.
 
Poslednja izmena:
Odi u prvu optičarsku radnju, gotovo sve imaju očne lekare i kompletne ordinacije. Odradi pregled i konsultaciju sa lekarom da vidiš da li imaš neki zdravstveni problem. Sve one imaju poznatije i kvalitetnije brendove naočara. U tom cenovnom rangu možeš da nađeš sigurno jedne koje tebi odgovaraju. Ono što meni odgovara, ne mora nužno da odgovara i tebi, isprobaj obavezno.
 
Nosio si naočare za sunce sa dioptrijom i zato te bolela glava. Čest problem kod jeftinih naočara sa ulice.
Trebaju ti kvalitetna stakla koja su zatamnjena ali bez dioptrije. Polarizovanst ne igra ulogu, ali bih ti preporučio da uzmeš takva kad već kupuješ, jer mnogo znače za vožnju. Polarizovanost uklanja odsjaj.

Ne treba ti ništa skuplje od Polaroid modela, a boju stakla izaberi koja ti odgovara, odnosno u koje doba dana ćeš ih nositi (tamnija stakla su za nošenje po suncu, a svetlija i kad je oblačno, sumrak/svitanje... Tj kad je manje prirodno osvetljenje).
 
Ma da, to su sve bili neki krs modeli, zato me je glava i bolela. Inace kada su kvalitetne naocare onda tog problema nema.

^^ Opticarske radnje uvaljuju sta god stignu, to sam licno video. Zato mi je bitno da znam recimo makar na koje marke da se usredsredim.
 
Ja sam pre par godina kupio za 1000din polarizovane naocare, pisalo je nesto polar eagle, i dan danas ih imam, ne boli glava uopste, mogu ceo dan da ih nosim. Pre njih sam imao isto neke jeftine, ali me bolela glava kad ih nosim malo duze.
Nije ti toliko bitna marka i cena, najbolje da probas nekoliko, videces koje ti odgovaraju posle par minuta...
 
+1

Zapravo sve sto je iz luxottica kuhinje-ray ban,persol,oakley,arnette...neces omanuti.

Ray ban stakla s oznakama g15 i b15, bilo koji model, daju najbolju zastitu ,ujedno su i najprirodnije(sa polarizovanom verzijom zastita i od odsjaja).Bukvalno sa takvim staklima sunce mozes da gledas bez da te zaslepi dugo. Plus neverovatan osecaj kad gledas u oblake.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Moje ray ban su padale hiljadu puta, metalan okvir je okrnjen, izgubio boju negde, staklo malo i izgrebano, ali i dalje su citave i savrsene. Ja sam uzeo flight extreme model mislim da se tako zove, mada imaju sada vec 10 godina

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ja nisam hteo previse da razmisljam o grebanju jer ih konstatno nosim na Adu, posao i sl, nosim u ruci bez futrole, pa sam uzeo Avanglion cvike. Skroz ok odnos cene/kvaliteta (moje su oko 3900 bile), za nekog kome se ne daje preko 100e.. Ima ih u Delta city-ju i Uscu u jednom od hodnika na prvom spratu..
 
Sad se valjaju invu modeli, jeftino, a odlična su polarisana stakla

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ja za vožnju koristim naočare sa polarizovanim staklima (uglavnom tamno zelene boje). Kupujem Polaroid; imaju kvalitetno staklo, a nisu preterano skupe kao npr. Ray-Ban ili Oakley.
 
Poslednja izmena:
Uzeo bih model naocara koje imaju srednju zatamnjenost (procitao sam da postoji raspon zatamnjenosti od 0 - 4, i da oznaka 3 oznacava tamna stakla koja se koriste za jako suncevo zracenje, a oznaka 2 je srednje zatamnjena stakla). Ne volim kada mi je slika potpuno zatamnjena, meni bi to u voznji poprilicno smetalo. I svakako bih trazio polarizovana stakla.

Mada na drugom mestu sam pronasao tekst: " Oznaka 2 odgovara jedva sunčanom danu u gradu. Stakla sa oznakom 3 štite od svetlosnih blesaka, a to omogućava sigurnu vožnju. Oznaka 4 je najviši stepen zaštite. Ta stakla mogu da podnesu i najjače isijavanje sunčevih zraka. Međutim, nisu za vožnju automobilom - previše su tamna!"
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno