Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Koliko dobro izgleda, idealna kombinacija svih modela :)
 
^ po meni - 735 model je greska. :D Ima sve sto treba prosecnom korisniku pa i vise! Pa i ta "nesrecna" kamera sa "jadnih" 6.7Mpx je vise nego odlicna , ako je uradjena u dosadasnjem Nokia stilu.
Cak i pocetna cena od 220e!!! je prihvatljiva.
Pokopace sve ostale modele... ovo mora u ogranicenoj seriji da ide. :D
 
Poslednja izmena:
Колико ли ће коштати код оператера и када ли ће се појавити? Пошто планирам да заменим л9 са лумијом 630, па да видим вреди ли чекати. Глупо ми да купим неки не смарт телефон, јер све сада радим преко нексуса 7. Ове нокије су баш исплатљиве.
 
Ako kupujes WP8/8.1 telefon ne uzimaj nista ispod L720.
 
Pitanje je prvo kad ce se pojaviti pa tek onda da vidis cenu. Cim izadje cena ce biti previsoka dok se ne stabilizuje par meseci posle pojavljivanja. Ja mislim da ce se kretati 150-200€ sto je sasvim prihvatljivo za ovakav model.
 
730 200€
735 220€

To su zvanične cene, ne vidim da ih je iko pomenuo gore.
 
@lordvejder ako ti treba telefon ne cekaj trziste. Vreme je novac. Kupi telefon, lako ces ga preprodati kasnije jer ovo nema sanse ,garantujem, da se kod nas pojavi pre Nove godine a spreman sam da pomenem i februar-mart mesec.
Tako da je @ROCK potpuno u pravu.

Cena koju ja prognoziram kod nas, znajuci nas uvoznicki mentalitet, za L735 nece biti ispod 300evra. A komotno ocekuj i circa 350e.
Da. Eno gledaj krsh od 625 koliko kosta... a ovaj em sto ima LTE nego i mnogo bolji! AMOLED ekran, bolju kameru, wireless punjenje (ako ne gresim), bolju bateriju... Telefon je zmaj.
Pa i L720 je jako dugo drzao visoku cenu.

**pricamo o legalnim tokovima & provajderima / crno trzista moze svasta ali ni oni nisu mutavi (kako umeju da se predstave)

@Wahad, ne pratis radnju fabule :D
http://forum.benchmark.rs/showthrea...-730-and-735&p=3881373&viewfull=1#post3881373
 
Poslednja izmena:
Колико ли ће коштати код оператера и када ли ће се појавити? Пошто планирам да заменим л9 са лумијом 630, па да видим вреди ли чекати. Глупо ми да купим неки не смарт телефон, јер све сада радим преко нексуса 7. Ове нокије су баш исплатљиве.


Ako je lumia 630 u prenesi surfuj l = 1 din a u prenesi i surfuj M = 3990 verovatno će biti stepen više, l će uzeti cenu od M, a M će verovatno 8 000 , to je nešto najniže što može, možda budu i više cene.
 
Јес да није место овде да разглабамо о томе... али када сам већ кренуо...

Тако сам и мислио, највероватније ћу га узети сутра/ прекосутра ако ми дају ови из Випа, пошто ми уговор истиче у децембру (рекоше да могу још од јуна али ко ће га знати).

Мени сада телефон треба да му шљака батерија, понеки пут вести, музика. Све остало иде преко Нексуса. А и копка ме мало промена система, пошто генерално не бих да дајем паре на неки андроид телефон ,максимално џели бин, када ће ускоро петица да изађе за таблет (односно већ има она пробна верзија).

Некако ми се чини да ће Нокиа да направи бум са овим телефонима.
 
[YOUTUBE]0L8qbJjGuqo&list[/YOUTUBE]

Dobre su ove nove Nokie, fazon kao i do sada - ok hardver za te pare + odlican dizajn i izrada.
 
Naravno, odlični uređaji. Evo l630 koju sam uzeo , na papiru ima neke nedostatke kao ram , prednja kamera, senzori, flaš.U praksi je to odličan i jeftin uređaj koji leti . Sa dobrom baterijom, kvalitetom poziva. Meni jedini nedostatk dođe fleš, i to ne zbog kamere već kao baterijska lampa. Ali kako sam ga uzeo za dinar, odličan je.

730 će se odlično prodavati , mnogo bolje nego 830. Ima sve što je potrebno, većinu korisnika ne zanima da li je procesor sd 400 ili 800, bitno je da odlično radi , ima dobru bateriju, kameru i sve to za normalnu cenu.
 
Šteta što nema Glance (naročito kada se navikneš na njega), sve drugo je super za te novce.
 
Neko pomenu ovde da ce telefon kod nas stici februara/marta!
Kakav crni mart,telefon u svetu ide u prodaju do kraja septembra a kod nas stize do kraja oktobra.
 
Ja sam odusevljen. Potpuno zaokruzen model. N9 dizajn nece umreti nikad. Ne treba mi jace niti bolji ekran. Moram je imati. Hahah, ali stvarno, bas mi se svidja.
 
Ja sam odusevljen. Potpuno zaokruzen model. N9 dizajn nece umreti nikad. Ne treba mi jace niti bolji ekran. Moram je imati. Hahah, ali stvarno, bas mi se svidja.

Sve je super ali taj Glance samo sto nema :(
Jos jedna nebuloza je sto ovaj kao slabiji model ima OLED a 830 ima IPS ... wtf od kada je IPS nesto bolji od OLED? i isti podrzava Glance a ovaj ne...
Inace Fabula dizajn (N9) je nesto kao zastitni znak Nokie , super mada i dalje cu ja ganjati 1020 :)
 
Sve je super ali taj Glance samo sto nema :(
Jos jedna nebuloza je sto ovaj kao slabiji model ima OLED a 830 ima IPS ... wtf od kada je IPS nesto bolji od OLED? i isti podrzava Glance a ovaj ne...
Inace Fabula dizajn (N9) je nesto kao zastitni znak Nokie , super mada i dalje cu ja ganjati 1020 :)

Jel pod Glance smatraju da imas sat i poruke na ugasenom ekranu kao sto je bilo na N8 i N9? Ili nesto drugo? Bezobrazluk je ako 730 koja je OLED nema to.
 
Naravno to, kao sto je imala N8, 808, N9 ...
 
Samo zbog para. Inace bi bio previse dobar uredjaj (za taj novac). Ovako ce glance biti dealbreaker.
 
Sve i da ima famozni "glance" nasli bi mu manu. Ne sumnjam.Svetu se ne moze ugoditi.
 
L735 / 230 funiti maco ili 300 eura
@expansys
 
Poslednja izmena:
270€ pocetna cena veoma korektna, 730 neka bude 250 pa opet super. Meni je ovo mnogo bolja kupovina nego 830 koja ima samo malo bolju kameru a kosta 150€ vise. Plus 730/5 ima jacu bateriju koja ce trajati bar 30% vise nego na L830. L730 ce biti jako dobra kupovina pogotovo kad se pojavi lod operatera i cena padne na oko 200€.
 
Živeo Telenor! :) Danas pogledam onaj njihov Konekt magazin, broj za oktobar... kad ono L735 u najavi :) e sad, nisam pitao za cenu.

Evo ko ne verUe nek pogleda linak (u sekciji PRENESI i SURFUJ)
https://www.dobrestvari.rs/kontakt.php?link=telefoni.html

*izvinjvam se komentatoru sa prve strane koji je pomenuo da će sve ovo ići brže od mojih prognoza
 
Pa jedino Telenor favorizuje WP, ostale dve mreze tek eto da im se nadje u ponudi, inace je Telenor no1
 
Nazad
Vrh Dno