Šta je novo?

Minimum konfiguracija za Hackintosh

Kwabena

Poštovan
Učlanjen(a)
17.01.2013
Poruke
25
Poena
55
Zamolio bih za savete oko sklapanja konfiguracije za Hackintosh.
Koji bi minimum to bio u pogledu procesora, ploce i graficke karte?

Hvala unapred
 
Minimum... neka b85 ploca, cini mi se da gigabyte rade najbolje, neka ti preporuci neko konkretan model. Procesor koji hoces, graficka integrisana...
 
Integrisana? Ja sam bas razumeo suprotno.. Kao i to da procesor ne bi trebalo da bude ispod i3 serije..
Ako neko ovo moze da objasni?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Pa pitao si za minimum... Eno ti po youtube, napravljeni hackintosh mac mini, svi sa integrisanim grafama
 
Procesor sa SSSE3 instrukcijama, znači od Core2 i Pentium Dual Core naovamo. A, ako si baš za minimum, "nađeš" dobar kernel sa emulacijom, pa može i Pentium4 i AMD. Integrisane valjda od HD3000 i HD4000, što podrazumeva neki i procesor. Jeftinije ti je onda neki Pentium uz neku GeForce 610. Ploča, pa retko koja da ne može, neke su popularne, pa već ima da se nađe sve spakovano, ali realno (skoro) svaka radi posao.
 
Hvala ljudi, sad je malo jasnije. Nisam u zurbi, pa cu polako. Ukoliko to budem radio, postavicu sta se koristilo i kako je proslo.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
E, bas sam malopre pogledao to, bas interesantno, s obzirom da sam i sam takve zahteve postavio.. Mada bih ja ipak stavio malo vece kuciste, da ima vise prostora za hladjenje i eventualno posle graficku ako ne odmah..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ok, sta mislite o ovoj kombinaciji:
I3 4370
MB H97-HD3
8GB ram
SSD 120GB
Kuciste: http://www.coolermaster.com/case/mini-itx/elite130/

Graficka da moze kasnije recimo GTX 950

Kuciste je miniATX.. Moze li navedena ploca u to? Ako ne, ima li neka u toj ceni oko 80 evra da pase ili sta vec..?
Sta je sa hladnjakom, potrebno?
Jos jedna stvar, komp bi bio za web dev i photoshop u tim potrebama, nista igrice..
Moram napomenuti da cena svih ovih komponenti ne bi trebalo da ide previse gore jer moram i fullHD IPS monitor da kupim kao i mis i tastaturu neku "finiju".. Sa ljaptop-a se vrcem na desktop.




Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
ja imam i3 4160, 12gb ddr3, gtx750, asus h81 i radi mi yosemite odlicno
 
Da upotpunite ugođaj...
aple case.jpg

Uvek se može pronaći po oglasima relativno pristupačno i kućište :d
 
^ Kuciste se moze naci,to je istina..ali,da li si ti ikada otvorio to kuciste i pokusao da ubacis u njega standardnu plocu i napajanje..?
 
^ Kuciste se moze naci,to je istina..ali,da li si ti ikada otvorio to kuciste i pokusao da ubacis u njega standardnu plocu i napajanje..?
Nisam istina, sliku sam postavio zato što je kućište lepo. :)
Nažalost sam zaboravio da izbrišem vodeni žig sa slike, da ne ispadne da reklamiram sajt. Nailazio sam u oglasima na aple kućišta za koja prodavci tvrde da su modovana da prime PC ploče , i na forumima na modove sa istim.
 
Stock apple kuciste nije modovano ! Sto me citiras kad to nisam napisao ?!

Sent from my DMTAB-NV08B using Tapatalk
 
Cube za mod je jos lepsi ali tesko se nalazi.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Zamolio bih za savete oko sklapanja konfiguracije za Hackintosh.
Koji bi minimum to bio u pogledu procesora, ploce i graficke karte?

Hvala unapred

Da li si nešto napravio u ovih mesec dana?
 
Ej zdravo.. Pa ipak sam odustao od toga iz razloga sto sam dosao do zakljucka da iako bi to moglo da se izvede, ukoliko se prate upustva oko hardvera i instalacije, nije dovoljno stabilan za moje potrebe, a u narednom periodu mi je to veoma bitno. Tako da, takva zezancija kada budem imao Mac :)

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno