Šta je novo?

Problem - nova ploča sa starim biosom i nov procesor :)

zeljkoz

Slavan
Učlanjen(a)
18.10.2005
Poruke
527
Poena
380
Da li neko iz Beograda ima na zajam neki stariji 1150 procesor (npr 1820, 1840...), pošto sam uzeo novu ploču koja je stigla sa starijim biosom, i ne prepoznaje procesor pa nemam načina da update-ujem bios osim nekim starijim, podržanim procesorom?
Ako imate da preporučite neki servis ili nekoga ko bi mogao uslužno to da mi reši danas, još bolje :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pročitaj naziv čipa na ploči gde je BIOS. Ako je standardni EEPROM, to bi mogao da uradi i svaki TV servis.
 
Hvala na savetu, u međuvremenu sam utvrdio da je problem u ploči, bios je bio odgovarajući, ali uprkos tome nije radila.
 
BIOS obicno nije presudan za start sa pogresnim procesorom, bez odgovarajuce podrske. Osim ako nije drasticna promena u arhitektruri (stari primer Pentium D i Core 2 Duo), ploca ce upaliti sa pogresnim BIOS-om. Obicno problem bude neke druge prirode ako nece da startuje.
 
Kod novijih procesora je suprotno, Kaby Lake procesori nece raditi na Skylake plocama bez bios update(ako imaju neki stariji bios fabricki), pretpostavljam da ni novi Ryzen APU-ovi ne bi radili bez novih biosa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno