Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

sam633

Slavan
Učlanjen(a)
23.11.2011
Poruke
5,899
Poena
385
NVIDIA announces GeForce RTX 2080 Ti, RTX 2080 and RTX 2070

DlDvP6DU8AAbDaU.jpg:large


DlDvn39U4AAkz5_.jpg:large


DlDy80RWsAAhWOE.jpg:large
 
Poslednja izmena:
Samo da rudari ne pokupe prve zalihe sto me ne bi cudilo?
 
au, prevazislo ocekivanja :D

sad na to dodaj hype pa onda na to srbiju, kuku lele, 1800e ce bidne lolol :D

kupovina 1080ti kad je izasao, onaj ko je bio pametan, proslavio se, ko 2700k ce biti
 
Poslednja izmena:
au, prevazislo ocekivanja :D

sad na to dodaj hype pa onda na to srbiju, kuku lele, 1800e ce bidne lolol :D

kupovina 1080ti kad je izasao, onaj ko je bio pametan, proslavio se, ko 2700k ce biti
Nece, graficke ne mogu da izdrze 10 godina ultra podesavanja a 1000e nikako nije "pametna" odluka. Za igranje igara 1000 evra samo za graficku? Ej bre!
 
Ovo su prave cene.
b8f9d4352af87244d795789d396a0868.jpg


Verovatno su ovo MSRP a one iznad FE cene.. Naravno, na kraju ce AIB modeli opet biti skuplji od FE, tako da...
 
Poslednja izmena:
Nece, graficke ne mogu da izdrze 10 godina ultra podesavanja a 1000e nikako nije "pametna" odluka. Za igranje igara 1000 evra samo za graficku? Ej bre!

kad je izasao 1080ti je bio 750-800e sto je bilo kao u jeeee... a izdrzace sasvim fino ako je verovati tabeli samo 2080ti je zaista skok...

odno vrag salu...

a server nvidia shopa pao od prometa... kuku :D

"a ti godinu mi dana radis za spojler
vode nemas nisi video bojler"
 
Poslednja izmena:
6x vise imaginarnih operacija vise nego prethodna generacija, GASP!
 
Ne bih se ja uzdao u ta njihova obećanja 6x većih performansi i odsjaja guzice robota, bar ne dok ne izađu realni testovi.
Imam osećaj da će ovo biti neka fora kao sa physicx u početku gde programer mora to direktno da ubaci kao funkcionalnost i gde će u prvoj generaciji raditi samo na najačoj kartici kako treba...
 
Bez obzira na sam tehnoloski napredak i ako se performanse zvacnicno ne znaju, nije cak ni jedan grafik prikazan, ono sto mi ipak smeta je visegodisnja tendencija da se dodje do cifre od 1000$
za single kartu. Ne govorim o Titan ekskluzivi koji je opet samo obican GeForce vec o konvencionalnoj verziji iz klasicne linije GeForce, najjace kartice xx80 Ti.

Bravo nVidia (sarkazam), dodjosmo i do toga. 1000 evra + za najjacu kartu iz ponude a nekad je bilo i u pola manje.

Odgledao sam prezentaciju, sve je to interesantno, lepo, ali cena na kraju upropasti utisak.
U momentu sam mislio da je 2080 499$ jer kad je Jen izgovarao cifru u pozadini je bila slika 2080 ali ne, rec je o 2070 kartici.

Launch tri najjaca modela do sada nije bilo praksa. Ovo je ozbiljan potez.
 
kad je izasao 1080ti je bio 750-800e sto je bilo kao u jeeee... a izdrzace sasvim fino ako je verovati tabeli samo 2080ti je zaista skok...

odno vrag salu...

a server nvidia shopa pao od prometa... kuku :D

"a ti godinu mi dana radis za spojler
vode nemas nisi video bojler"

Kod nas, u Srbiji, nikada nije bila 750-800, nije ni sad, uvek je bila tu oko 850-900-1000. I nebitne su komparacije sa buducim generacijama, ta karta bi morala da vozi 4K/60 ili 1080/144 a to ne moze vec sada a nije ni da se pojavljuju neke zaista revolucionarne igre sa nekom nevidjenom tehologijom pa da za to "vredi" imati PC od 3000 eura.

A evo, cene su opet porasle za jos 100e. 970 320, 1070 420, 2070 520 (i to minimalne moguce cene). Naravno, nemaju konkurenciju i nemaju razloga da idu sa nizim cenama, tako da nema problema. Istovremeno, svima nama sa starijim kartama su omogucili da one i dalje drze cene kao polovni modeli na oglasima, hvala nVidia!
 
Šta se desilo sa postovima iz teme u trendovima ? Čim sam pogodio, obrisali ste :)

I sad treba da čekamo mesec dana da bismo videli kako rade...

Launch tri najjaca modela do sada nije bilo praksa. Ovo je ozbiljan potez.

Ovo je all guns blazing pristup...sve kartice i sve pare :D

A to za 6x je sigurno poređenje u testu sa RT-om, nema druge..
Mada rekao je da je RTX 2080 brži od Titan Xp, što sumnjam da može da bude istina u postojećim igrama..
 
Poslednja izmena:
^^ RTX Ops

sto bi reklo raytracing... ma ne *peep* da ce kartica koja ima zaseban hw za raytracing da bude 6x brza nego ona koja to nema... U RAYTRACU.

sve ostalo, za sada, deluje kao 1.5x pascal refresh/money grab, zivi bili pa videli

Kod nas, u Srbiji, nikada nije bila 750-800, nije ni sad, uvek je bila tu oko 850-900-1000. I nebitne su komparacije sa buducim generacijama, ta karta bi morala da vozi 4K/60 ili 1080/144 a to ne moze vec sada a nije ni da se pojavljuju neke zaista revolucionarne igre sa nekom nevidjenom tehologijom pa da za to "vredi" imati PC od 3000 eura.

A evo, cene su opet porasle za jos 100e. 970 320, 1070 420, 2070 520 (i to minimalne moguce cene). Naravno, nemaju konkurenciju i nemaju razloga da idu sa nizim cenama, tako da nema problema. Istovremeno, svima nama sa starijim kartama su omogucili da one i dalje drze cene kao polovni modeli na oglasima, hvala nVidia!

moze itekako, moja 1070 fura skoro sve sto igram 4k high, ne igram zadnji AAA ali realno morao bi na medium da spustim... 1080ti je zver za sada i dalje... i bice jos bar 3 godine...
 
Poslednja izmena:
Zato i rekoh 6x vise imaginarnih operacija vise. Sve vreme se pominju iskljucivo i samo RTX ops. Sto ce reci nisu imali nista konkretno da pokazu sto se tice real world performansi. A cene su jezive.
 
moze itekako, moja 1070 fura skoro sve sto igram 4k high, ne igram zadnji AAA ali realno morao bi na medium da spustim... 1080ti je zver za sada i dalje... i bice jos bar 3 godine...

Evo npr. poslednji "performance" benchmark koji sam nasao.. 1080-Ti 4K - 40 FPS. 1070 - neigrivo. Slazem se, ove karte i ne bi trebalo da budu u takvoj eksploataciji ali kada naplacujes 1000 evra pa onda bi to moralo da radi bolje.
 
^
Naravno da mislim na Titan iz prethodne generacije. Znaci Pascal. Tako je i Jen rekao.
A i vise sa tim Titanima, ko ce pohvatati kako ih obelezavaju. Mene i onako nikad nisu zanimali osim da vidim
krajnje performanse cisto radi pregleda kao vrh same ponude.
 
^^ RTX Ops

sto bi reklo raytracing... ma ne *peep* da ce kartica koja ima zaseban hw za raytracing da bude 6x brza nego ona koja to nema... U RAYTRACU.

Zato i rekoh 6x vise imaginarnih operacija vise. Sve vreme se pominju iskljucivo i samo RTX ops.

A to za 6x je sigurno poređenje u testu sa RT-om, nema druge..

I da je 6x pečenih jaja, 6x je 6x. A nVidija već godinama ide 10 koraka ispred svih po gaming tehnologijama. Ono što sam video na prezentaciji je konačno nešto što je stvarno next gen, RTX tehnologija za senke, svetlo i refleksije.
 
Fino im napreduje generacijski skok (cena). :D

GeForce GTX 970 $329
GeForce GTX 1070 $379
GeForce GTX 2070 $499
 
pa zato i pitam, ima ih 3 kolena do sad, valjda, bez 20xx.
onaj prvi, pa X, pa XP....a svima manje više isti FE hladnjak.
 
Verovatno su ovo MSRP a one iznad FE cene.. Naravno, na kraju ce AIB modeli opet biti skuplji od FE, tako da...

Za 10x0 generaciju, određeni AIB modeli su mesec-dva po izlasku zaista su bili jeftini od FE, neki i 50-70e jeftiniji (pričam o gtx 1080), ali potom je usledilo rudarsko ludilo i znamo kako se na kraju završilo sa cenama.
 
Poslednja izmena:
MSI NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti 11GB GAMING X TRIO znaci 152.000 dinara otprilike u UK , kod nas ce biti 170.000 sigurno :)
 
Za 10x0 generaciju, određeni AIB modeli su mesec-dva po izlasku zaista su bili jeftini od FE, neki i dalekio jeftiniji, ali potom je usledilo rudarsko ludilo i znamo kako se na kraju završilo sa cenama.

Jeftiniji (tipa Asus Dual) da, ali i dalje NISU IMALI MSRP cenu.

Takodje, ovo su sve cene BEZ poreza, koji se negde u USA 0%, negde 8%, to tek vidite na checkout-u. Tako da slobodno dodajte i PDV na sve to.

2070 kod nas - 600 evra. Ovog puta nemamo rudarsko ludilo vec apsolutni nedostatak konkurencije, sto je jos gori neprijatelj zapavo. AMD bukvalno nema sanse narednih par godina, eventualno da se posveti mid--range-u i da se bori cenom, die-shrink 580 za 150 evra bi bilo kul.
 
Jeftiniji (tipa Asus Dual) da, ali i dalje NISU IMALI MSRP cenu.

Takodje, ovo su sve cene BEZ poreza, koji se negde u USA 0%, negde 8%, to tek vidite na checkout-u. Tako da slobodno dodajte i PDV na sve to.

2070 kod nas - 600 evra. Ovog puta nemamo rudarsko ludilo vec apsolutni nedostatak konkurencije, sto je jos gori neprijatelj zapavo. AMD bukvalno nema sanse narednih par godina, eventualno da se posveti mid--range-u i da se bori cenom, die-shrink 580 za 150 evra bi bilo kul.

AMD je izgubio sansu pojavom Kepler-a, kada je nVidia podelila chip-ove tj. od kada se AMD grcevito bori sa svojim najjacim chipom da sustigne performanse nVidia kartice srednje klase (chip srednje klase - x04)
Kako je vreme odmicalo sve veci raskorak u performansama je bio tako da smo dosli do ovog danas kada je prakticno nemoguce sustici nVidia-u. Videcemo koliko je zaista brz GTX 2080/Ti.
Ukoliko ne uskrate performanse sledece generacije, (posle Turing-a) razlika u performansama ce biti jos monstrualnija.

Ja sam o ovom sto se danas desava pricao pre jedno 5-6 godina pa i posle toga.

Bilo bi mnogo lepse da je konkurencija bar malo bolja i jaca, ovako su cene takve kakve jesu!
 
Poslednja izmena:
Sve je to AMD nadoknadio kroz prodaju kartica rudarima,ne brinem se ja za njih :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
I da je 6x pečenih jaja, 6x je 6x. A nVidija već godinama ide 10 koraka ispred svih po gaming tehnologijama. Ono što sam video na prezentaciji je konačno nešto što je stvarno next gen, RTX tehnologija za senke, svetlo i refleksije.

ne, daleko su jaja od grafike...

aj sad ja ti kazem imas karticu koja ima RTX Ops u hw varijanti i imas GTX koji nema hw varijantu... imas igru koja podrzava RTX Ops... kad ukljucis RTX Ops na karti bez hw dobijes 1fps, na karti sa hw 6 fps... iako je 6x bolje i dalje je krsh i samo dobro za pokoji demo... ovo nas ceka 101%, it is logical /spock

Evo npr. poslednji "performance" benchmark koji sam nasao.. 1080-Ti 4K - 40 FPS. 1070 - neigrivo. Slazem se, ove karte i ne bi trebalo da budu u takvoj eksploataciji ali kada naplacujes 1000 evra pa onda bi to moralo da radi bolje.

kad gledas samo benchmark sve je to tako, neigrivo na max ultra giga... skines 3 settinga na medium i jedan na low eto ti ga 60 fps skroz igrivo a razliku u kvalitetu ces jedva da vidis i na screenshotu da ne pricamo kad te juri dinosaurus... pricamo o 1080ti... 1070 *mjau**mjau**mjau* nije za AAA 4k svakako... ali zato MWO, Dota 2, Hon, Civ6, Battletech, BSG Deadlock, Dungeons 3, Wasteland 2, X Com 2, Fallout 4... sve to imam instalirano i sve radi sasvim dobro na 1070 4K...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno