Šta je novo?

Formatiranjem jedne particije izgubljena i druga particija?!

mean_machine

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2006
Poruke
1,300
Poena
350
Hard disk koji koristim za podatke ima dve particije (D i E) obe logicke. Elem odlucim da formatiram D particiju i kad je zavrsio nema mi E particije, okej uspeo sam da je vratim pomocu Partition recovery programa ali me zanima zasto se to desilo i kako da se osiguram da se to ne ponovi?
 
ne koristi taj tool koji si koristio,predji na puzdan (tipa partition wizarda).
 
Moguće je da si greškom obrisao extended particiju i sa njom obe logiške particije.
 
Baš tako. Sve zavisi koji si alat koristio. Neki partition manageri prikazuju logičke samostalno kao i primarne a neki ih drže u extend particiji otuda i greška koja ti se desila.
 
Програм не би смео да обрише екстендед док постоје логичке, осим ако је програм нелогичан. ;) Ово не сме да се деси, или је програм лош или си нешто стиснуо а да не знаш шта. Код нас и даље постоји прича ... појавило се нешто, ја сам кликнуо а немам појма шта и онда је програм почео да брља. ;)
 
Program je onaj sto dolazi uz windows (disk management) i verovatno je obrisao narednu particiju jer se radi o extended particiji, formatiranje prve brise drugu.

*mjau**mjau**mjau* mrzelo me da instaliram MiniTool partition manager koji koristim godinama.

Predpostavljam da ako obe particije budu primary da ovako nesto nece se desiti u buducnosti.
 
Ако не користиш диск менаџмент, вероватно неће. Никада га нисам пробао на овај начин, није немогуће да је он забрљао али је морао да макар пријави шта ће да се деси. :(
 
ja licno jer volim da imam kontrolu i prijatan GUI koji ce mi prikazati sve sto treba,i to odjednom.
 
Hard disk koji koristim za podatke ima dve particije (D i E) obe logicke. Elem odlucim da formatiram D particiju i kad je zavrsio nema mi E particije, okej uspeo sam da je vratim pomocu Partition recovery programa ali me zanima zasto se to desilo i kako da se osiguram da se to ne ponovi?

Nikad mi se ovakva stvar nije desila prilikom formatiranja, još od PowerQuest Partition Magic programa pa do danas, EaseUS, diskmgmt, GParted, itd. U zadnje koristim Bootice u Windows-u, veoma sam zadovoljan programom, ali format je format, ne postoji najmanja šansa da će da obriše neku od particija. Ono što se tebi desilo je slučajnost tvojom greškom, dešava se.
 
Nazad
Vrh Dno