Šta je novo?

Racunar ne prepoznaje rezoluciju

NeLePFC

Poštovan
Učlanjen(a)
17.05.2016
Poruke
200
Poena
70
Dobro vece. Danas sam kupio Lenovo monitor koji podrzava 2K rezoluciju,medjutim kad sam ga prikopcao u podesavanjima mi nije izbacio to,nego samo full hd. Drajveri su azurirani,najnoviji... Resetovao sam vise puta,ne znam sta sve nisam pokusavao,ali bezuspesno. Graficka je starija,ali na sajtu pise da podrzava 2K...U pitanju je Nvidia GT-620. Pokusao sam iz Nvidia programa da stavim Custom rezoluciju,napravio sam da bude 2K,ali ono ni na sta ne lici,sve je deformisano. U pitanju je ovaj monitor : https://www.gigatron.rs/monitori/lenovo_led_23.8_l24q-10_ips_qhd_-_65cfgac3eu-103031

Ima li neko ideju? Na laptopu ga uredno prepoznaje u toj rezoluciji,ali desktop ni da cuje. Nista mi vise nije jasno. Windows 10 koristim,sve drajvere sam azurirao,tako da ne znam sta mi drugo preostaje? Pokusao sam cak i da obrisem stare drajvere i instaliram sveze,ali nije vredelo cak ni to. Pokusao sam cak i sa drugim HDMI kablom...
 
Poslednja izmena:
Ako ni preko dvi ne radi, monitor je neispravan.

TT over 6X
 
kaže da radi 2k na laptopu,dakle monitor je ok.ili na toj grafici su stavili hdmi 1.1 pa ne može preko 1080p ili oba kabla koja si probao su 1.1.treba ti 1.4 hdmi kabl,ali nema garancija pošto nigde ne mogu da nađem koja je revizija hdmi porta na samoj grafici.

dvi ti rešava svaki problem,pošto on sigurno može 2k.
 
Problem je sto nemam DVI ulaz na monitoru,ima HDMI i displej port,a na grafickoj nemam Displej port,vec VGA,DVI i HDMI,tako da jedino uz neke prelaze,ali ne verujem da je do kabla,posto je on dosao u pakovanju sa monitorom,ne verujem da bi stavili pogresnu verziju HDMI... Svega sam se nagledao,radio svasta sa racunarima,ali ovo ne kontam nikako.
 
laptop je hdmi i preko njega imas 2k u bar 30hz?ako je tako onda je kabal okej i onda hdmi na toj grafici je verovatno 1.1.dvi na hdmi je fazon 300 din,ali ti treba onda i dvi kabal.

ja,da sam na tvom mestu bih razmislio o novoj grafici.ne mora to da bude neko preterano skupo ulaganje,neki polovan jeftiniji radeon npr.
 
Verovatno grafička ne podržava, tj podržava rezoluciju a ne Refresh rate i timing. Probaj kada praviš custom rezoluciju da izmeniš Timing napr na GTF ili neki drugi. Probaj drugu noviju grafu i to će otkloniti svaku sumnju. Ali svakako je preporuka druga grafa, iako rešiš problem, jer zaslužuje taj monitor bolju grafu.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    23.1 KB · Pregleda: 52
Poslednja izmena:
Ma kontam i ja da je do Grafe,ali mi se ne ulaze jos i u nju,iovako ne koristim nikakve programe koji prohtevaju bolju grafiku,a zbog monitora da je menjam mi nije bas isplativo :) Moram smisliti neko racionalnije resenje. Hvala svima do sad koji su posvetili vreme ovoj temi i mom pitanju,ako jos neko ima ideju dobro je dosla :)
 
dvi kabal je oko 100-150 din,dvi na hdmi adapter je oko 300 i imaćeš 2k 60hz i vezu će da vidi kao dvi.jedini problem može da bude zvuk preko hdmi-ja.
 
Probacu i tu soluciju,nije losa ideja. Ne znam da li ima neke veze sto mi je stalno povezan sa televizorom. VGA na VGA ,posto nisam imao 2 ulaza za HDMI,kontam da nema nikakve veze,ali moracu sve da ispitam. Bas cudna situacija,ni na netu ne vidim mnogo ljudi sa slicnim problemom.
 
nema,ta nvidia bi trebala da podrzava do dva ekrana bez ikakvih ogranicenja.ako odradis kao sto sam napisao ostaje ti hdmi za TV i imaces na TV-u i zvuk.mada bi ja pre prodao tu grafiku za par hiljada i dodao otprilike toliko i uzeo nesto da imam i DP i hdmi 1.4 bar nego se akao sa adapterima.
 
Ma generalno konfiguracija je losija i ako bih uzimao grafiku,morao bih sve da menjam :) A nije resenje ni da uzmem opet neku polovnu drtinu :) U svakom slucaju planiram u dogledno vreme da uzmem ozbiljniju masinu,ali me nervira sad sto sam uzeo monitor najvise zbog rezolucije koju ne mogu ni da ispostujem :D
 
Nazad
Vrh Dno