Šta je novo?

Zona sumraka, ispravno napajanje (testirano na više ploča) ne startuje računar?!

Gadjan

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2006
Poruke
2,372
Poena
390
Da li se iko susreo sa ovim i šta može da bude problem?!
Napajanje jeste kineski krš ali provereno radi, imam nekoliko desktop računara sa najrazličitijim pločama na raspolaganju i na svakom startuje ploču normalno, diže win, naponi su ok.. dok samo na jednoj Gigabyte H61 ploči neće ni da bekne, začuje kratko neki piskav zvuk i cpu vent kao pokuša da se pokrene ali se ne zavrti i to je to, ploča uopšte ne pali. A baš na tom kompu mi treba.
 
Pa da li je sigurno ispravna ploča?
 
Da nije ostao Clear CMOS jumper na ploci?
 
Ma jok, kancelarijska mašina, radi svaki dan besprekorno, koristi se godinama. Radi sa svim drugim napajanjima, samo sa ovim neće da startuje. A sa njim sve druge ploče koje sam probao rade. Evo i trenutno na njemu radi asrock h81 pro btc, na leru, windows sve šljaka. A probao sam ga i na još par ploča što imam, starijih.
Znači ne verujem :S: a treba mi baš na tom kancelarijskom jer mu je vent nečujan.
Mada nije ni bitno, nego me nervira i zanima kako je moguće i šta je problem.
Kad stisnem power dugme na toj H61 ploči samo se začuje kratak zvuk i cpu vent trzne a ne zavrti se, kao ono kad je napajanje isključeno s mreže a kondenzatori nisu ispražnjeni pa stisneš power dugme.
 
Jeste staro ali radi stvarno besprekorno na svim office mašinama, da ima neki ozbiljan problem ispoljio bi se valjda još negde. Ne bojim se ja za hardver, kačio sam ga i koristio i na pločama od 100 eur. Mining rig radi s njim bez problema (Biostar TB250 BTC+), ASRock H81 Pro BTC takođe. Matora 775 P43 ploča, MSI A68 itd
Mene zanima i intrigira šta uzrokuje to da ne može da se upali ta H61 ploča sa njim, a drugih nekoliko ploča i starijih i novijih rade bez problema.
 
Poslednja izmena:
@gadjan: da li si probao drugo napajanje na toj ploci?

...über rimini 7
 
Naravno, druga napajanja rade. Računar se koristi svakodnevno. Samo baš ta kombinacija koja meni treba, baš taj komp i to napajanje ne rade zajedno :D ono mi je jedino nečujno, sva druga su bučna
 
Nazad
Vrh Dno