Šta je novo?

Kupovina skromnijeg Android telefona

pera451

Cenjen
Učlanjen(a)
19.07.2008
Poruke
188
Poena
169
Posle par godina opet je doslo vreme za nesto u cemu ne uzivam - zamenu/nabavku mobilnog telefona.

Samsung i Motorola koje imam su postali spori i mali za moderan softver, a i rado bih umesto dva nosio jedan.

Prvi uslov je, dakle, da telefon bude Dual Sim.

Sto se budzeta tice, on je oko 150 EUR za nov/polovan (razumno star).

Telefon koristim primarno za razgovor, citam sa njega i neke knjige, tu i tamo, ekstremno retko gledam neke mape (imam dedicated navigaciju u kolima).

Pri tome kod kuce imam 3 aktivna laptopa pod razlicitim verzijama Linux-a i razne servere/NAS-ove/strimere/silent PC-jeve, tako da se tu stalno nesto prcka i time se zadovoljavaju sve potrebe za gadget-ima, update-ima, instalacijama i ostalim tehnickim poslasticama. Nema, dakle, nikakve potrebe da svoje potrebe za time zadovoljavam igranjem telefonima.

Kupim, pa sam neko vreme miran.

Razmisljao sam primarno o necemu tipa Xiaomi Mi A2, Xiaomi Redmi Note 5, Huawei P20 Lite ili OnePlus 2/3. Komentari iz neposrednog okruzenja - koliko ljudi, toliko misljenja. Tesko da ce pomoci oko odluke.

Otvoren sam za (obrazlozene) sugestije.

Hvala!
 
@unique93,

kamera mi nije preterano bitna...

@R1A1,

OneStep-ovci to isto tvrde za svoje ljubimce. Poznanik koji trguje telefonima mi rece da Huawei verovatno ima bolji ekran.

Mi smo nedavno preko firme dobijali neki Huawei Y. Ja sam odustao posle nekog review-a gde se pominjala jako slaba vidljivost u prisustvu jaceg sunca. Ne znam da li to vazi i za ostale modele...
 
Otiđi u neku bolju radnju i uporedi par telefona koji su ti u igri. Najbolji sud je tvoj sud, odnosno ukus i potrebe.
Ja sam ti napisao uopšteno, cena/kvalitet a mogu reći i izbor modela kod xiaomija.
 
Ako tako rezonujete, onda svako može da napiše, dodaj još xy evra i kupi telefon po mom ukusu a ne svom?
Niko da mu napiše, zašto baš taj, čime se on odlikuje u cenovnom rangu od drugih telefona?
Zato sam mu ja napisao da xiaomi ima najbolji odnos cena/kvalitet a na njemu je izbor i odluka.
 
JDoRcl4.jpg
 
@R1A1,

potpuno se slazem sa tvojim pristupom.

Covek moze da dodaje koliko hoce i uvek ce se naci u situaciji "E da sam dodao jos toliko, dobio bih...".

A i onda mu sleduju komentari tipa "E da si dodao jos..., mogao si da kupio Samsung S serije, a ne da nosis A seriju, koju ne koriste ni osnovci itd.".

Ja telefone koristim neko vreme, a onda ih poklanjam, stavljam u fioku itd. Ne prodajem ih, ne ulazim u zamene, ne smaram se mesecima oko nudjenja itd.

150 evra je suma koju na rok od 2 godine mogu da zaboravim, mogu da izgubim telefon, a da ne trepnem (sve dok imam brojeve u bekapu, u telefonu nemam nista licno, sto bi me dovelo u neprijatnu situaciju), potpuno sam neopterecen njim.

Mogao bih da dam za njega i 500, ali ga onda ne bih nosio zajedno sa kljucevima, po dzepovima itd.

Tvoja sugestija za Xiaomi?
 
Dodaj jos 80evra i kupi polovan mi8, ili jos 50 evra i pocofone :) Salim se, za te pare nema bolje od Xiaomi, Huawei u tom cenovnom rangu nema sta da trazi pored xiaomi-a .
 
@R1A1,

potpuno se slazem sa tvojim pristupom.

Covek moze da dodaje koliko hoce i uvek ce se naci u situaciji "E da sam dodao jos toliko, dobio bih...".

A i onda mu sleduju komentari tipa "E da si dodao jos..., mogao si da kupio Samsung S serije, a ne da nosis A seriju, koju ne koriste ni osnovci itd.".

Ja telefone koristim neko vreme, a onda ih poklanjam, stavljam u fioku itd. Ne prodajem ih, ne ulazim u zamene, ne smaram se mesecima oko nudjenja itd.

150 evra je suma koju na rok od 2 godine mogu da zaboravim, mogu da izgubim telefon, a da ne trepnem (sve dok imam brojeve u bekapu, u telefonu nemam nista licno, sto bi me dovelo u neprijatnu situaciju), potpuno sam neopterecen njim.

Mogao bih da dam za njega i 500, ali ga onda ne bih nosio zajedno sa kljucevima, po dzepovima itd.

Tvoja sugestija za Xiaomi?
Logika ti je apsolutno pogresna...Izvinjavam se sto sam usao uopste u ovu temu....

Pozdrav i sretno pri kupovini.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
OK, 100 ljudi, 100 logika.

Ja sam imam jednu logiku kada kupujem auto, drugu kada kupujem racunar, a trecu kada kupujem telefon. O nekretninama da i ne pricamo.

Ocekivati da svi imamo isti pristup nije ni realno.

Bitno je da nakon veoma kratkog vremena od postavljanja teme ipak imam nekoliko potencijalnih resenja - a neka od njih za mene predstavljaju solidnu novost.
 
Neko vec rece da mozda dodas 20-30 evra i kupis Redmi Note 7,odlican je za taj novac,mnooogo bolji od toga sto si koristio.Polovan ne bih nikad preporucio da bilo ko kupuje jer se ne zna sta ce dobiti.
 
OK, 100 ljudi, 100 logika.

Ja sam imam jednu logiku kada kupujem auto, drugu kada kupujem racunar, a trecu kada kupujem telefon. O nekretninama da i ne pricamo.

Ocekivati da svi imamo isti pristup nije ni realno.

Bitno je da nakon veoma kratkog vremena od postavljanja teme ipak imam nekoliko potencijalnih resenja - a neka od njih za mene predstavljaju solidnu novost.
Pero, apsolutno se slazem, medjutim ovde pojedinci sebi daju za pravo da brane svoj stav na neprimeren nacin, omalovazavajuci tudji. Ako nego stoji pri stavu da je necija logika pogresna (a pogresna je ako sebe zakucas na odredjen iznos, a za dodatak, kao sto neko rece od 20tak evra, nemora moj predlog od 80, mozes da uzmes mnogo bolji telefon, cinjenica), tu smo mi neki koji bi ti pomogli da shvatis da je malo korigovanje cene koju si spreman da platis, na kraju pun pogodak. Ako si se odlucio da posle nekoliko godine sebe pocastis novim/polovnim telefonom, onda mislim da bi i svest o tome trebala da bude drugacija. Ali, tebi ne treba ne znam kakav telefon, kao sto si i napomenuo, korists ga za najosnovnije stvari. Ne bi zeleo da pomislis da je moj post "pogresna logika" omalovazavanje ili ista slicno, samo dajem moj sud kada sebe odlucis da pocastis posle apstinencije od nekoliko godina. Da rezimiram : moja preporuka je Xiaomi Redmi 7 32GB 3GB RAM, imas 12 megapiksela main kameru, sa video zapisom 1080 30/60, 4000mAh, dual sim...itd. Cena ovog uredjaja je 149e..Sretno!




Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Opus Dei,

zahvaljujem na preporuci.

Nema razloga za ljutnju sa bilo cije strane, svi pisemo u sitne sate, a dan je izuzetno vreo.

Svako od vasih misljenja je vredno na svoj nacin.

Za sada je Redmi blagi favorit, uz neki fine tuning, obican/Note, 3/4 GB RAM, 32/64 GB, sve je to tu negde unutar +- 20, 30 EUR.

Ali cu procitati i review-e za neke druge pomenute (meni potpuno nepoznate) modele, pa cu podeliti sa vama sta sam procitao.
 
Nazad
Vrh Dno