Šta je novo?

Periferni uređaji Koji štampač kupiti

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

vapa032

Cenjen
Učlanjen(a)
13.02.2012
Poruke
182
Poena
180
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. ADSL
Potreban mi je štampač pa bih zamolio za savet?
Koristio bih vrlo malo i povremeno tako da bih kupio laser da bih izbegao probleme sa tonerima ako zapeknu i sl. Budzet mi je oko 15000.
U nedoumici sam:
1.Da li je bolje kupiti multifunkciski ili odvojeno štampač i skener?
Konkretno, dvoumim se izmedju:
https://www.winwin.rs/mfp-laser-a4-...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=ad18

https://www.eponuda.com/laserski-stampaci/xerox-phaser-3020bi-laserski-stampac-cena-337556
https://www.eponuda.com/laserski-stampaci/samsung-sl-m2026w-laserski-stampac-cena-361712

https://www.winwin.rs/stampaci-offi...photo-flatbed-4800x4800dpi-48bit-4763024.html
 
Ja sam skoro uzeo kyocera fs 1040, takodje koristim za mali obim stampe, prilicno sam zadovoljan, laser naravno, a toneri su povoljni.
Za samsung je skup toner, Xerox Phaser 3020bi je wifi sto je plus, mada na njima nemas skener, ako ti on treba onda je mfp bolje resenje...
 
Поштовани Dragecyu,
У праву сте, врхунски је то модел, али ми буџет мах 15000, јер мени треба за десетак страница месечно. Знам да се питате, зашто уопште купујем а не идем у копирницу? Повреда и немогућност кретања, нико у близини нема копир, удаљеност од града...
Мало ми је чудно да мфп кошта више од појединачног штампача и скенера, обично је било другачије код одвојених компоненти. Највише сам питао из разлога сервисирања. Из искуства знам да је скенер много дуговечнији од штампача па да, ако откаже штампач, не бацам комплет већ само штампач. (До сада сам бацио два мфп штампача). Колико сам схватио бољи избор је Xerox. Поз, хвала на помоћи
 
Па није намена скенера да се само види шта је на документу, да ли би послао неком слику са мобилног ако тражи копију личне карте или неког важнијег документа?
Некада су скенери били прилично јефтини па је после цена скочила. Разлика у цени између одвојених компоненти и мфп је углавном због различитих квалитета, није баш ни свеједно који је рецимо штампач у питању.
 
Naravno, uvek šaljem fotografiju sa telefona, jer mi je lakše nego da skeniram. Bitno je da se viid sve što treba. A i uvek je moguća dorada i pobošljanje. I npr. Microsoft Lens aplikacija pravi poprilično dobar "scan"
 
Mislim da je tako nekako bilo. Nikada nisam punio sva četiri odjednom jer se nisu podjednako praznila. Imam ga oko 6 godina i za to vreme sam jednom punio svaki od njih. Sada dosta manje štampam pa ne znam tačnu cenu.
 
Pozdrav. :)

Je l može savet? Sastavio sam jednostavno. :)

Novac:
Do 8 000 i to na rate najviše.

Opis šta tražim:
Multi (štampač i skener) a4 (velika sveska).
Inkjet ili laser - ovde sam pročitao da je laser za kućnu upotrebu i da stoji duže a da ne dođe do kvarova kao inkjet, pa nek me neko ispravi ako grešim - imajući moje potrebe u vidu.
Toneri - ako zamenski rade svoj posao, nemam ništa protiv.
Skener - ne znam kako rade skeneri na multijima, ali moji ne znaju da skeniraju preko androida, pa im treba zbog toga.
Nije potrebno da su to najnoviji modeli.

Svrha upotrebe:
Kućna, ne bi škodilo da je u boji štampač zbog nekih stvari.
Obim štampanja je 3 puta manji nego što je dečko gore napisao. Minimum minimuma.

Očekivanja:
Da traje jedno 5 godina otprilike, da ima garanciju od 2 godine, da trgovac je fer oko servisa i garancije, a ne da zavlači moje.
Da su toneri zamenski ako rade svoj posao jeftini, da se mogu naći, da nema problema oko toga. Lokacija je Beograd.
Prema mom razmišljanju je najbolje naći neki provereni za ovu svrhu?


Ne reklamiram nikog, evo sada ću staviti i šta sam našao:
https://www.itsvet.com/multifunkcionalni_stampac-pda1-69.i
https://www.eponuda.com/stampaci-cene?cene-po=ceni-rastucoj

Našao sam i na Kupindu neke od 1500 i do 3000 multi štampače, ništa mi nije jasno.
Koristio sam HP deskjet inkjet 5740, radio je par godina, posle je nešto otišlo, proglasili ga da ne radi, ja ga izvadio, očistio malo, sredio i normalno je proradio.
Pa ako se neko javi, neka preporuči slobodno. :) Ne mora da bude baš od 8 000, ako može i jeftinije. :)
Može, takođe, i preporuka šta bih mogao da očekujem sa tim što se preporuči u smislu štampanja i skenera? Jer se ne razumem u ništa od toga. Možda su ove cene jeftinije u nepoznatim marketinški prodavnicama lokalnim u Beogradu, a trgovci uslužniji i voljniji nego ovi lanci gde sam čitao loše vesti.

Sve najbolje. :)
 
Poslednja izmena:
Istrazio, laser beli estetski HP po mogucnosti monochrome, multifinkcionalni kad bi neko imao da kupim. Cak i bez garancije da znam da je neko od poverenja, ko nece prevariti.
Inkjet, super je, jeftino, ali mojima ce cimanje biti toneri.
 
Laserski su tipično skuplji ali je manje cimanja sa održavanjem...ne znam jedino da li ćeš naći novi multifunkcionalni za te pare, kreću se od 13000 naviše (recimo HP Laser MFP 135A u Atomu).
 
Poslednja izmena:
Hvala.
Našao sam dva (možda 3) bela HP monohromna ako se dodaju plus 3 hiljade i ovo što imam, ali sad ne znam koliko dugo to može da traje. Čitao sam da traju i deceniju i više, a mi smo nezahtevni korisnici veoma. Pošto nisam pri parama, oslanjam se samo na moje, pa gledam da uzmem nešto što će važiti još dugo ili da popravim stari ako može ili da uzmem jeftini multifinkcionalni u tom cenovnom rangu. Oglase gledam, ali multifinkcionalni se teško nalaze.
Pozdrav

Edit: našao sam nešto preko oglasa za ove pare.
Edit: iz 2017. godine sa garancijom iz WinWin-a, sumnjivo. Nema jednostavno puno oglasa za multifunkcionalne, a mojima je cimanje baš da idu da štampaju, pa zbog toga multi laser monohrom. Videću.
 
Poslednja izmena:
Ja sam za 8k uzeo xerox 3020bi i prezadovoljan sam. Skener imam sa nekog starog pljuckavca koji nema tonere, a ovo zavrsava sav posao, toneri dzabe, plus sa telefona saljem sve sto treba na njega.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Eh, pa sad. Naručio sam, nema veze. Hvala svima. Da, mogao sam i tu kombinaciju, ali umorio sam se od traženja skenera.

A Xerox nema nigde u ponudi, za tu cenu. Možda inkjet, ne mogu više da guglam, ceo dan sam proveo, izvini.
Opušteno, moji se izgleda odjednom razumeju u ketridže, kad sam im spomenuo i to gde imaju da se kupe zna otac. Pa nema veze što je inkjet, nisam baš to hteo, imao sam odrešene ruke za HP laser od 11 000 od mojih, ali šta znam, video sam da se oni koriste za poslovne kancelarije i to čak multi mono, pa i da je tu kapacitet štampanja u desetinama hiljada, i uzeo u obzir naše potrebe - i zaključio da nam ne treba to. Mada taj inkjet će morati sigurno da se menja na svakih par meseci toner, ok, nije strašno. Valjda neće biti.

A ovaj što se pokvario je isto pljuckavac, ali sam postavio pitanje na redditu gde onu traku da ubacim, pa ono, može služiti da ide u dobrotvorne svrhe nekome ko nema ako uspem da popravim, samo mu treba zamenski crni toner.

Hvala, pozdrav

Edit: mada mu i ne treba zamenski crni toner, može da štampa crno belo i samo sa zamenskim kolor tonerom dok se ne potroši crna "boja" u tom koloru. Nije ni hardverski najbolje optimizovan, možda i jeste, ne znam, nije sad ni bitno.
 
Poslednja izmena:
Dajte neki predlog za crno beli laser koji bi se koristio u adv. kancelariji (stampanje teksta) a da mu je zamenski toner jeftin. Trenutno se koristi Lexmark ms312 čiji toner kosta 2800din za 1500 strana a supruga to sprca za 2-3 meseca.
 
Pozdrav,
treba mi stampač, ne bih ga koristio mnogo (mesečno 10-15-20 listova) u boji ali da je laserski i da toneri nisu mnogo skupi ili da se dopunjavaju.
Budžet oko 15k din (ako ima jeftinije još i bolje).
Neije potreban ni skener ni kopir (ako ima bolje ali nije neophodan).
Hvala unapred
 
I mene snašla nabavka. Nemam većeg iskustva sa laserima a kako sve češće štampam ekonomija mi nalaže da pređem na laserski.
Ovako mi treba:
  1. laser, sa povoljnim tonerom
  2. poželjno da ne moram originalne tonere , zbog cene
  3. multifunkcijski (sa skenerom jer povremeno nešto i skeniram na brzaka)
  4. poželjno da ima WiFi. nije presudno
  5. štampam prosečno oko 50 listova mesečno, računam da će to možda malo da poraste +10/20 listova
Ovako sam suzio izbor a ako neko ima da doda neki model, neka piše. Lično bih HP ili Kyocera ali mi simpa i ovaj Brother ali sam njima imam 0 iskustva.
  • Brother DCP1622W - 17k din
  • KYOCERA ECOSYS FS-1120MFP , oko 17K din
  • HP Laser MFP 135w , oko 17K din
Šta je po vama najbolje?
 
Nazad
Vrh Dno