Šta je novo?

Laptop se gasi posle 30 sekundi

djurik

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2017
Poruke
67
Poena
59
Menjao sam maticnu plocu na HP ENVY 15. Na ploci je bio i7 procesor cetvrte generacije, ja sam stavio i5 cetvrte, socket je identican i procesor pase. Sada se laptop ukljuci ali ne daje sliku, posle 30 sekundi se iskljuci. Da li moze biti problem do procesora sto ne baca sliku?
 
Jesi ti povezao ventilator, da se ne pregreje pa se iskljuci, radi ventilator ?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Povezao, radi ventilator. Ne greje se, ciscen je kuler i menjana termalna pasta.
 
Je l' ploča fizički ista kao ta sa i7-icom? Da ta nova ploča nema neintegrisanu grafiku kojoj je isto potrebno hlađenje?

Koja je i7-ica bila i koji je i5 sada tu?
 
Ne znam da li radi i7 posto sam kupio samo maticnu plocu, valjda je radio kod vlasnika. Vidim da nema na listi onaj koji sam ja stavio pa je valjda do toga problem ali me cudi da pase u identican socket. Identicna je ploca, gledao sam pre kupovine. I na staroj ploci sam imao integrisanu grafiku kao i posebnu, takodje je isto i na drugoj ploci. Mislim da je bila i7-4700MQ a ja imam i5-4200M.
 
Postoje maticne ploce koje imaju limit samo za pentiume , ako se ubaci i3 ili i5 na njih gasi se posle 30 sekundi , proveri koji je socket u CPU Z pa nam javi.
 
4- generacija procesora za laptopove je poznata po crkavanju, imam jedan i7 (Quad je u pitanju) neispravan, tako da je verovatnoca da je i on vrisnuo, ako imas gde da proveris zasigurno prvo te procesore koje imas i da budes siguran u njih da su ispravni pa tek onda da resavas dalje probleme ako ih ploca ima
 
Vidim da si iz B. Petrovca, meni u utorak ili sredu stize masina sa i7 CPU 4-te pa ako imas kako naleti da probamo procesore, cisto da budes siguran da li ti oni rade
 
Ja imam jedino kod mene i5 pa mogu da ga proverim ako je isti socket ili tvoj i7 da stavim na moju plocu.
 
Mozemo napraviti sve kombinacije i eliminisati sta je problem, tako ces biti siguran sta radi a sta ne
 
Resio sam problem, flashovan je BIOS i sada maticna prepoznaje procesor.
 
Jesi li ga nasao na sajtu proizvodjaca za bas taj model laptopa ili je neka druga kombinacija uspela?
 
Nazad
Vrh Dno