Šta je novo?

Najbolja banka u Srbiji za beskontaktno plaćanje mobilnim telefonom?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dimco

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2007
Poruke
1,159
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600X / Thermalright Silver Arrow 130, Noctua NF-A12x25 PWM
Matična ploča
Gigabyte B550I AORUS PRO AX
RAM
Crucial Ballistix DDR4-3600 32GB (2x16GB) BL2K16G36C16U4R
GPU
EVGA RTX 3080 XC3 Ultra
Storage
ADATA XPG GAMMIX S11Pro PCIe Gen3 x4
Zvuk
Presonus Eris E3.5 BT, Arctis Pro Wireless
PSU
Corsair SF750
Kućište
JXK-F1
Monitor
LG 27GL850-B
Miš & tastatura
Anne Pro 2, Logitech G305
Ostale periferije
Presonus Eris E3.5 B
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Koju banku u Srbiji bi preporučili za usluge beskontaktnog plaćanja mobilnim telefonom?
Uzimajući u obzir sve kriterijume: kvalitet i lakoću korišćenja mobilne aplikacije, cenu, uslužnost banke...
Sa kojom bankom ste vi imali najbolja iskustva?
Ja trenutno imam račune u EFG banci (koja ne pruža ovu uslugu) i Raiffeisen banci (njihova "obična" mobilna aplikacija me je razočarala - pri svakoj promeni OS-a na mobilnom aplikacija mora da se reaktivira u banci, meni je ovo problem jer često menjam rom na telefonu, plus telefon mi je rutovan pa moram da krijem root od aplikacije...).
Hvala unapred, ako sam pogrešio podforum molim moderatore da prebace temu u odgovarajući podforum.
 
Koju banku u Srbiji bi preporučili za usluge beskontaktnog plaćanja mobilnim telefonom?
Uzimajući u obzir sve kriterijume: kvalitet i lakoću korišćenja mobilne aplikacije, cenu, uslužnost banke...
Sa kojom bankom ste vi imali najbolja iskustva?
Ja trenutno imam račune u EFG banci (koja ne pruža ovu uslugu) i Raiffeisen banci (njihova "obična" mobilna aplikacija me je razočarala - pri svakoj promeni OS-a na mobilnom aplikacija mora da se reaktivira u banci, meni je ovo problem jer često menjam rom na telefonu, plus telefon mi je rutovan pa moram da krijem root od aplikacije...).
Hvala unapred, ako sam pogrešio podforum molim moderatore da prebace temu u odgovarajući podforum.
Inteza.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Samo Inteza, koristim već 5-6 meseci, radi svuda, i bez greške... Brzo ćeš se navići kako da postaviš telefon kod onih najmanjih pos terminala, na koje ne možeš da prislonis telefon tako lako, kako zbog oblika, tako i veličine.... Nikada do sada nijedan problem, a i sama aplikacija je laka za korišćenje...

Jedini problem je to što sam bukvalno pre 3 dana promenio telefon, koji više nema NFC, tako da ni ja više neću moći koristiti istu... Teška odluka je bila, iskreno, baš sam se navikao da bezbrižno idem u kupovinu noseći samo telefon bilo gde...

F1
 
Ne moraš ni da prisloniš telefon, dovoljno je samo da ga približiš na par centimetara od terminala ;)
I ja koristim u zadnje vreme sve više

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Zavisi od terminala, na one najmanje moraš bukvalno da nađeš tačnu poziciju spreda, i da naslonis na terminal. Sve zavisi i gde je čip, jer je 4cm deklarisana udaljenost između čipova, ali može da radi i na nešto većim udaljenostima (teoretski maksimum je skoro ceo metar)

F1
 
Inteza. Aplikacija odlicna, radilo svuda.
 
RF i Intesa eBanking apps mogu da se kroz eBanking reaktiviraju, ne mora u poslovnicu. Intesa od ove godine otprilike, RF barem 5 godina (samo se reaktivira Token kroz eBanking i posalju novi kodovi).
Mislim da i BIB Wave2Pay moze kroz eBanking da se aktivira? (app za contactless)

Nemas neki izbor, sem te dve, KomBank (meni nigde ne radi contattles aplikacija, cak i na stock ROMu na OP3T, S7/S5 custom ROM i hidden root, isto nece) i AIK. Obe samo uz kartice koje idu uz tekuci (mislim da i RF bese tako?).
Intesa moze i Visa Electron (vezanu za devizni samo) da poveze u app.
 
Znači definitivno Intesa. Hvala svima na pomoći.
 
Tako je, nema na čemu ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Postoji i podforum i tema za ovakve diskusije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno