Šta je novo?

Spor SSD?!

Z1000

Slavan
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
704
Poena
319
Kupio sam Kingston 120gb UV500 i ubacio ga na mesto optickog drajva u lenovo g560 laptop. Instalirao sam win na njega, primary boot je podesen na ssd, ahci drajver sam iskopao neki iz 2010, kingston fabricki softwer kaze da je fw poslednji, ali u device manager pod disk drivers properties kingstona kaze da je driver iz 2006. CDM kaze ovo

jqhwqjc.png
 

Prilozi

  • jqhwqjc.png
    jqhwqjc.png
    47.7 KB · Pregleda: 69
Možda je sata za optički sata2 a za hard sata3

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kako to da proverim?, nislim da su oba sata2. U svakom slucaju ssd na sata2 bi trebao da je brzi od hdd na sata3?
 
Naleteo sam na ovaj sajt ali nisam siguran da su odgovarajuci za moj laptop. Ajde probacu sutra

Boot time je takodje duzi na ssdu
 
SSD uvek u HDD slot, HDD u opticki.

Toshiba Satellite od pre 10 godina sa dual core nekim B procesorom se preporodio kad sam stavio losiji SSD od tog, cak sam i W10 32bit instalirao, skroz je fino radio.
 
Poslednja izmena:
^ +1
SSD uvek u HDD slot, HDD u opticki.
 
Stavio na mesto hdda isto boot minut ipo. Windows je nov svez bez ikakvih instalacija osim drajvera. 64bit win7, 6gb rama
 
Ništa to ne moraš niti možeš da updejtuješ, svi ti generic drajveri imaju isti datum iako su noviji. To je zbog kompatibilnosti.
 
Googlajuci naleteo sam na neke clanke o ubrzanju win7. msconfig, boot time opcije, setovao sam na 3 sek i noGui, u advanced stavio dva jezgra i maximum ram. Mogu li nesto pokvariti sa time?

Ako sme tako da ostane problem je resen, sa 90sek spusten je boot time na 17sek.
 
Sme da ostane mada bi trebalo da bude svejedno ako samo nije štiklirano. Tih 3 sekunde znače samo ako imaš dual boot i BOOT menu. 17 secundi je sasvim dobro za taj system.
 
i3 iz 2010. i 6gb rama, i ja sam zadovoljan. Photoshop cc 2018 otvara za 15ak sek. Samo tako nek ostane i super
 
Nazad
Vrh Dno