Šta je novo?

BEOGRID Postpaid

NaMDaM

Slavan
Učlanjen(a)
10.05.2004
Poruke
186
Poena
320
E pa ovako, BEOGRID Postpaid je počeo sa radom, potpisivanje ugovora je počelo od 01.04.2011
U pitanju su simetrični linkovi, sa lokalom od 20Mb/s, potpisivanje ugovora je na 12 meseci.

Brzine i cena su u att.

Za sve ostale informacije pravac na njihov sajt pa se informišite.

Ja odo danas da potpišem ugovor :banana:
 

Prilozi

  • beogrid.JPG
    beogrid.JPG
    30.9 KB · Pregleda: 595
Poslednja izmena:
Kako radi net ? Jel daju opremu na koriscenje ako se potpise ugovor na 12 meseci ? Koliki je ping ? Jel moguc online gaming bez laga ? Aj kad dobijes net napisi nesto na ovu temu.
 
Kako radi net ? Jel daju opremu na koriscenje ako se potpise ugovor na 12 meseci ? Koliki je ping ? Jel moguc online gaming bez laga ? Aj kad dobijes net napisi nesto na ovu temu.

Net radi odlično, još davno kada sam prešao sa Beotel ADSL-a 1Mb/s na Beogrid 512/512 pingovi su pali dosta, i generalo mi je za igranje online bilo bolje iako je brzina bila manja.
Kakva oprema? Dodju likovi iz Beogrid-a dovuku UTP kabl do kompa, tebe ne zanima kako, a uvodjenje ništa ne plaćaš, čak i ako oćeš prepaid varijantu, nemaš nikakav ugovor, samo mesečno plaćaš, i to možeš da svaki mesec uplaćuješ drugu brzinu. Ako potpišeš ugovor na 12meseci, dupliraju ti brzinu, i dobijaš svaki mesec uplatnicu koju treba da platiš do 20tog u mesecu.
Plus što imaš lokal 20Mb/s (DC++)
Trenutno mi radi 4/4 Mb/s samo da uradim merenja pa kačim rezultate :)
 

Prilozi

  • 001.JPG
    001.JPG
    21.3 KB · Pregleda: 226
  • 002.JPG
    002.JPG
    19.5 KB · Pregleda: 177
  • 003.JPG
    003.JPG
    20.5 KB · Pregleda: 175
  • 004.JPG
    004.JPG
    21.3 KB · Pregleda: 164
Poslednja izmena:
Ono što ja znam je da se od čvorišta vuku utp kablovi preko zgrada, i u svakoj zgradi se postavlja svič, a sama čvorišta su povezana optikom.
Jedini problem koji imaju je mala pokrivenost, ono koliko ja znam je da su dobrim delom pokrili novi beograd i jedan deo zemuna.
Baš sam ih pitao danas da li imaju mapu pokrivenosti, kaže nemaju, zoveš i pitaš za odredjenu adresu i oni ti kažu da li može ili ne.
Za sve ostale pojedinosti moraćeš njih da pitaš.

Moram još da pohvalim njihovu tehničku podršku, znaju šta rade, hoće da saslušaju korisnika, brzo rešavaju probleme, prosto mi zvuči nemoguće ali je istina.
 
@namdam odlicno si prosao. Javljaj ako bude promena. Zaista su mi privlacni sa ovom ponudom. Razmisljam se da predjem sa ptt kabla.
 
Ono što ja znam je da se od čvorišta vuku utp kablovi preko zgrada, i u svakoj zgradi se postavlja svič,

I onda se pojavi neki besni penzioner koji se ostvario mestom "precednika" kucnog saveta koji ode gore i poskida kablove.
Imaju li neke dozvole za to prevlacenje kablova, ugovore sa stanarima...? Koliko znam, prebacivanje kabla sa zgrade na zgradu je u suprotnosti sa PP propisima.
 
I onda se pojavi neki besni penzioner koji se ostvario mestom "precednika" kucnog saveta koji ode gore i poskida kablove.
Imaju li neke dozvole za to prevlacenje kablova, ugovore sa stanarima...? Koliko znam, prebacivanje kabla sa zgrade na zgradu je u suprotnosti sa PP propisima.

Zašto bi to mene kao krajnjeg korisnika interesovalo? Na Beogrid-u je da mi obezbedi uslugu, a dozvole i ostale stvari je na njima.
A što se tiče kablova preko zgrada, ima ih toliko da niko više nije siguran koji čemu služi.
 
Ono što ja znam je da se od čvorišta vuku utp kablovi preko zgrada, i u svakoj zgradi se postavlja svič, a sama čvorišta su povezana optikom.
jel ovo proverena informacija?

ja sam gotovo siguran da kod mene u soliteru link ide Wireless-om pa zatim UTP do stanova.
 
Ako je tako ko sto kazes potencijalni korisnici mogu da se oproste od online gaminga jer ce latency biti izrazen. Wi fi ne, optika da :)
 
Zašto bi to mene kao krajnjeg korisnika interesovalo? Na Beogrid-u je da mi obezbedi uslugu, a dozvole i ostale stvari je na njima.
A što se tiče kablova preko zgrada, ima ih toliko da niko više nije siguran koji čemu služi.

Zato sto tebi kao krajnjem korisniku net nece raditi.
A oni ti, naravno, nece reci pravi razlog nego ce te voziti danima i nedeljama nadajuci se da ce se resiti doticnog.

Naravno, ovo je worst case scenario ali Marfi ne spava.
Moze se desiti i da sve bude kako treba ali u Srbiji je bolje dobro se informisati pre nego sto "pustis vrapca iz ruke" nego se nadati da ce neko profesionalno raditi svoj posao.
 
jel ovo proverena informacija?

ja sam gotovo siguran da kod mene u soliteru link ide Wireless-om pa zatim UTP do stanova.

Kod mene su dovukli UTP kabl sa susedne zgrade, a kako ide dalje ne znam.

Zato sto tebi kao krajnjem korisniku net nece raditi.
A oni ti, naravno, nece reci pravi razlog nego ce te voziti danima i nedeljama nadajuci se da ce se resiti doticnog.

Vidim da nisi imao posla sa njima, meni su uvek rekli razlog zbog koga nešto nije radilo, tako da su sa te strane korektni, imaju jedan veliki + samo zbog toga.
 
Poslednja izmena od urednika:
...Moze se desiti i da sve bude kako treba ali u Srbiji je bolje dobro se informisati pre nego sto "pustis vrapca iz ruke" nego se nadati da ce neko profesionalno raditi svoj posao...

Posao odradjuju profi i daleko je kvalitetniji net od bilo koje ponude (ovde mislim na novobeogradske blokove, ne znam kakva im je mreza u drugim krajevima). Davno je proslo vreme kad je beogrid bila lokalna zajednica i kad je dc+ bio glavna fora...simetrican dl/ul i mnogo bolji ping ako poredim sa SBB-om, kome je do online gaminga nece naci kvalitetniju ponudu...
evo kako to izgleda u praxi.
 
* Flat rate pristup se podrazumeva za 1 kompjuter i zaštićen je od dalje preprodaje ili deljenja proxy/NAT putem, ograničenim brojem simultanih konekcija

Cek, ovo im znaci da ne dozvoljavaju da postavis ruter i da ides na net sa desktop i laptop racunara?
 
Cek, ovo im znaci da ne dozvoljavaju da postavis ruter i da ides na net sa desktop i laptop racunara?

Naravno da ne znači, možeš slobodno da postaviš ruter, ne prave nikakav problem oko toga, ali ćeš morati da kloniraš MAC adresu od računara na ruteru da bi radilo.
Ja imam par uredjaja zakačeno preko rutera i radi sve najnormalnije.
 

evo kako to od malopre izgleda...dupla brzina za 12 meseci postpaid, u novcu je to 2300rsd mesecno (1800 je net+500 obavezna pretplata)
 
Vidim da je ovde upload 4Mbps, SBB za 1Mbps dodatnog uploada traži 900 dinara što je stvarno previše u poređenju sa cenom paketa koji je 1520 dinara.

Ovde vidim da su paketi dosta skuplji ako se posmatra samo download, najjači SBB paket je 16Mb a ovde 10Mb a plaća se praktično isto.

Dok će nekom trebati 15 minuta da postavi ceo film na internet meni će trebati nekoliko sati.
 
Dobro si ovo rezimirao.
 
Pozz ljudi hteo bih da predjem na Beogrid, pa me interesuje da li imaju javne dinamicke IP, kako vam radi P2P, i uopsteno kako vam radi net, kako ide sto se tice opreme da li ja moram da imam svoju ili oni daju ili iznajmljuju dok ste kod njih.
Eto zamolio bih sve koji su kod njih ako mogu da mi odgovre, hvala unapred.
 
Svež sam podstanar u Blokovima, pa ne bih ugovornu obavezu, u stanu je razveden Radijus vektor, ali je priključak neaktivan (prethodni smartass podstanar otišao i odjavio) i ne obavezuje mi se na 24 meseca, niti plaća priključenje... Orion takođe sklapa ugovor na 24 meseca na solo internet, pa otpadaju, a IPTV mi sad baš i ne treba, jer ću verovatno dogovoriti sa gazdom kroz kojih mesec kada sleti u BG da o svom trošku uvede Radijusovu digitalnu.

Elem, za net ne mogu toliko dugo da čekam, pa mi onda od opcija ostaje Beogrid koji uvodi bez naknade i zato imam par pitanja, jer ne znam nikoga ko je njihov korisnik da se direktno informišem...

1) Možete li da mi date neki update oko kvaliteta usluge posle kilometraže™ koju imate, je li sve okej? Pomogao bi i neki svež speedtest.

2) Ponuda mi deluje korektno, uzeo bih 4/4. Dakle, to je 1.350,00 ako se obavežem na 12 meseci, 1.750,00 bez ugovora, što znači da ću ako tu ostanem godinu dana proći 4.800 dinara bolje sa ugovorom, skroz okej. U opštim uslovima stoji ovaj pasus:

Ukoliko Korisnik ipak želi da raskine Ugovor i pre isteka perioda od 12 meseci, on to može učiniti pismenim putem pod uslovom da je prethodno u celosti izmirio sve svoje dospele obaveze prema Operateru, kao i da je platio razliku između mesečnih naknada za korišćenje izabranog Internet paketa koje bi Korisnik platio da se nije opredelio za pogodnost korišćenja Internet usluge na 12 meseci i mesečnih naknada za korišćenje izabranog Internet paketa koje je Korisnik platio do raskida Ugovora.

... je l' to znači da npr. ako raskidam posle 7 meseci plaćam kao globu samo 7*(1750-1350) zaostalu razliku ili sam nešto pogrešno razumeo? Ako da, to je super i mnogo više fer od Radijusove fiksne globe za raskid.

3) Ako ostanem tu 12 meseci, da li mi se svaki sledeći računa po automatizmu po tarifi kao uz ugovor ili onda potpisujem novi jednogodišnji?

Hvala unapred na odgovorima. Slobodno mi predložite i neku drugu opciju ako mislite da je u opisanoj situaciji bolja od Beogrida.
 
nemoj nikako uzimati vektor jer em su skupi em komentari na njihov net je ... a sto se tice beogrida koristim ga vise od pola godine i prezadovoljan sam par puta nije bilo net i to na kratko.

sto se tice speedtesta http://www.speedtest.net/result/2062409387.png mada speedtest zeza za upload ali je oko 6 gubici su minimalni ili ih nema cak(bar kod mene)

1)kvalitet je dobar kao sto rekoh bar kod mene a vecini ljudi koje znam beogrid radi super

2)neznam da li da se obavezujes ugovorm jer vecinu rute prosao je targo telekom a koliko ce biti bolji od beogrida videcemo ali uzpes prepaid pa kako ti odgovara lako predjes na postpaid, e sad sto se tice ugovorne obaveze ja koliko sam razumeo je da ako raskines pre isteka da placas onoliko meseci koliko ti je ostalo do kraja ugovora plus koliok sam razumeo ti mozes da prelazis na manje i vece pakete u toku tog ugovora ako ti je skupo ili jeftino :D

3) ovo za automatizam bolje zovi beogrid jer koliok znam oni su uveli to pre recimo godinu dana tako da nisam siguran kako bas to ide

dobra stvar kod beogrida je mreza njihova30/30 gde ima svega i skidas 3.5 MB u sekundi i upload koji daju i ping ako igras igre online je nizak a mane po meni download(mada ima skoro sve na mrezi :D) i recimo meni smeta sto nema unapred placanje vise meseci ali kao sto sam napocetku napisao probaj sa prepaid jer targo verujem uskoro krenuce pa probas i jedno i drugo pa sta ti vise odgovara u svakom slucaju bolje nego vektor sigurno :)
 
Da, čitao sam baš sinoć temu o Targu, a pre par dana devojčice u Immo centru nisu ništa pametno imale da mi kažu na tu temu, samo ono sa flajera.

Ništa, Beogrid da premostim, a onda vrv. taj fiber. Hvala!
 
SBB kupio Beogrid, konačno su završili sa "reorganizacijom" mreže i šta ja znam čega, bar nema prekida više, kažu da razmišljaju o staroj akciji da kroz mrežu puste i IPTV i eventualno telefoniju, jedina loša stvar koju očekujem(znajući SBB) da će možda ukinuti DC+, koji je sa brzinama do 30mb/s u lokalu odlična stvar za razmenu fajlova, pogotovu za skidanje ogromnih fajlova.
 
Mislim da Orion sklapa ugovore i na 12 meseci
 
Novosti iz Beogrid-a, od 01.04.2013. važi sledeći cenovnik i brzine:

beogrid.JPG

U ponedeljak testiranje !!!

Pozdrav! :banana:
 
Da upravo gledam na njihovom sajtu stvarno extra ponuda interneta dobre brzine i korektne cene, nazalost jos 9 meseci sam pod ugovorom ali cim istekne odoh ja kod ovih a koliko vidim i stabilan je net ping mali, ma super samo da mi istekne obaveza i prelazim kod njih.
 
Novosti iz Beogrid-a, od 01.04.2013. važi sledeći cenovnik i brzine:

Pogledajte prilog 111083

U ponedeljak testiranje !!!

Pozdrav! :banana:
Cekaj, a je li onda tacna ova informacija?
SBB kupio Beogrid, konačno su završili sa "reorganizacijom" mreže i šta ja znam čega, bar nema prekida više, kažu da razmišljaju o staroj akciji da kroz mrežu puste i IPTV i eventualno telefoniju, jedina loša stvar koju očekujem(znajući SBB) da će možda ukinuti DC+, koji je sa brzinama do 30mb/s u lokalu odlična stvar za razmenu fajlova, pogotovu za skidanje ogromnih fajlova.
 
Nazad
Vrh Dno