Šta je novo?

Nvidia P104-100

Učlanjen(a)
03.07.2016
Poruke
2,213
Poena
235
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pre par dana sam uzeo nekoliko ovih karti pa bi da podelim iskustva a i imam jedan problem.
U pitanju je ova karta
Za nju na site proizvodjaca postoji mining bios koji treba odmah uspricati jer sa stock nema nekih znacajnih rezultata.
Na slikama se vidi setovanje PL 75% Core 0 i Mem +770 i tu je potrosnja oko 150w po karti.
Ovo dole je moj Bucyrus RH400 :D
BucyrusRH400.jpg
BucyrusRH400_1.jpg
Ne znam zasto sam bio ubedjen da Win 10 ne moze da radi sa vise od 8 karti iz istog tima, definitivno radi i to vrlo lepo. Da li je to zbog toga sto su karte mining edition ili nesto drugo nisam siguran.

E problem se javlja pri pokretanju minera, nebitno da li je u pitanju Calymore ili Ethminer uvek dobijam istu error poruku posle koje oba minera nastave normalno da rade, e sad to i ne bi bio neki problem da mineri ne hanguju dok ne zatvorim taj error prozor. U slucaju da nestane struje pa se vrati sam miner nece krenuti da radi dok ne ugasim taj error prozor.
Ima li neko resenje za to? Ja nisam uspeo da nadjem, verujem da je to zato sto i nema bas puno rigova sa 13 karata.
BucyrusRH400_error.jpg
 
Istu grešku imao 5-6 puta, svaki put reinstall drajvera rešio stvar.
 
Koliko su ove karte para?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
90 000 din
Greju su poprilično

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

To je prividno jer karte imaju hladjenu memoriju pa se toplota prenosi na ceo hladnjak. Kod klasicnih karti, gde se ne hladi memorija, imas ocitavanja od 60c dok je realno memorija prebacila 90.
 
Skupo kao regularna 1080, samo ima nategnutu GDDR5X i 3 meseci garancije što je premalo, a mislim da ako se njaka i na max. mogući hash rate da ne može po ovoj ceni da se otplati.

Ovo je za velike rudare, par rigova po 12 ovakvih pa da se sto brze otplacuju, milina.

A kad DAG file size probije 4GB i postane ne isplativa opet sta s njom, u render farmu?

Mada impresivno 40 MH/s sa 135W potrosnje, samo sa kakvim grejanjem.

https://www.bitnand.com/nvidia-p104-100-gpu-mining-review

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Po meni ova karta je bolja kupovina za mining od 1080, bez obzira na garanciju.
Jos ako tih 40 MH/s daje sa 135W, za tu cenu, u ovom momentu kada na trzistu sve kosta 50-70% vise od realnog - odlicna kupovina!!
A DAG nece probiti 4gb nikad, jer ce mnogo pre toga ETH otici u POS. Ako kojim cudom i ostane POW, ove karte ce do DAG >4gb otplatiti sebe dva puta. Posle toga opet ostaju drugi coini na Ethash, kao i drugi algoritmi. Nisi osudjen na Ethash.
 
Vise je problem garancija od 3 meseca, uzmes recimo rig od 6 ili 8 karti.
I u roku od posle 3 meseca dana ti crknu 2, rizik jeste mali, jer ako je istina to sto reklamiraju da su kvalitetnije trebalo bi da traju dugo tj. da se otplate.

Ovo su karte sa fokusom na Ethash i memory intesive algorithme, core je isti kao 1070 samo malo klokovan.

1080ti su i dalje najfleksibilbine za minig.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Nije ovo za jedan rig od 6 ili 8 karti ovo je za ljude koji odjedanput uzimaju 50-100-200 kartica pa ako im crknu jedna ili dve nece mnogo da se potresu....
 
Po meni ova karta je bolja kupovina za mining od 1080, bez obzira na garanciju.
Jos ako tih 40 MH/s daje sa 135W, za tu cenu, u ovom momentu kada na trzistu sve kosta 50-70% vise od realnog - odlicna kupovina!!
A DAG nece probiti 4gb nikad, jer ce mnogo pre toga ETH otici u POS. Ako kojim cudom i ostane POW, ove karte ce do DAG >4gb otplatiti sebe dva puta. Posle toga opet ostaju drugi coini na Ethash, kao i drugi algoritmi. Nisi osudjen na Ethash.

Tih 40mhs kod mene daje na 145w ali cu probati jos malo da skinem.
Sta znaci "50-70% vise od realnog"? Vise nisu u pitanju preprodavci na KP ni mineri i gameri koji hoce da uvale svoj hardware, sami proizvodjaci su digli cene, cene su otisle gore i kod uvoznika, cak su i na zapadu podigli cene. To sto vidis danas jeste realno, nije u pitanju to da karata nema vec ih nema vise po ceni od 250-300e.

@zokocx
Da, dve mane su joj garancija i to sto je sutra necu moci koristiti za gaming, sem mozda u nekom ludom SLI rezimu. :D
 
Sta znaci "50-70% vise od realnog"?
Znaci da je npr 1060 bilo za po 250eur pre par meseci, a sada ne znam dal mozes naci za 350eur.
Ispravicu se, umesto reci "realna cena", neka bude "ona cena na koju smo navikli". Ne znam dal' smo se razumeli, ali hteo sam reci da bi P104 u uslovima od pre par meseci (citaj: normalnim) kostala verovatno oko 500eur i to bi bila ok cena za takvu karticu.
 
Te P10x-100 mining kartice su se pojavili baš zbog rudarenja, i cene ne mogu im biti konkuretnske za karticima za gaming (koje silom prilikom su prisiljene na rudarenje).

A cene su otišle strašno gore, AMD od 100%-150%, Nvidia od 30%-100%.
 
Pred Novu Godinu sam imao ponudu od Inno za te p104 po 350$. Tako da imate u vidu "realnu" cenu
 
^Aha, pred novu godinu si imao RX570 po 250e kolko hoces, 580 po 300e, 1060 za 250-300e (sto kaze Texacha), danas 580ku nemas ispod 450e, 1060 sa 6gb tesko ispod 400e, tako da to sto ti pricas da si imao pred novu godinu danas nije realna cena.
Po meni, realna cena se formira kad na trzistu imas robe sto danas jeste slucaj jer skoro sve mozes da kupis.
Trenutno, opet po meni, za p104-100 je realna cena 600-700e. Takodje, izmedju njih postoji razlika a ovaj gigabyte model je jedna od boljih izvedbi.

PS, mnogo si pogresio ako nisi kupio po toj ceni.

PS2, upravo sam dobio ponudu za RX570 mining na 450e sa rokom isporuke od 2 nedelje...
 
Poslednja izmena:
Zato sam i napisao "realna" pod navodnicima. Nisu mi trebale kartice, cisto me zanimala cena u nabavci. Naravno na tu nabavnu cenu je trebalo dodati troskove isporuke, spedicije,carine i pdva
 
Na koju foru domaće maloprodaje nude 3/6 meseci garanciju za ove karte, ako je po zakonu minimum 2 godine?
 
I meni to nije jasno, kako smeju tako nešto da prodaju. Šta su dobili kao neki papir od proizvođača da ta elektronska oprema (mining kartice) imaju garanciju 6 meseci, jer ne spadaju pod PC opremu?

Mislim da nije po zakonu 2 godine, mislim da je 1 godina. Osim ako nije eksplicitno za kompjutersku opreme 2 godine minimum.

Čitao sam po reditu, da recimo u Vijetnamu te mining kartice imaju 12 meseci garancije, izgleda da su tamo prisilili proizvođača, samo kod nas sve može.
 
I meni to nije jasno, kako smeju tako nešto da prodaju. Šta su dobili kao neki papir od proizvođača da ta elektronska oprema (mining kartice) imaju garanciju 6 meseci, jer ne spadaju pod PC opremu?

Ako mi da fiskalni račun a prodaje računarske komponente/delove koje nisu potrošna roba (toneri, baterije i sl.) onda mora biti 24 meseca minimum. Može da tvrdi da je garancija kraća do sutra ako imaš račun i/ili garantni list.
Jedino što mi pada na pamet da podleže pod skraćen garantni rok je outlet roba.
Neka me ispravi neko ako grešim, ili još bolje ako je imao reklamaciju pa da vidimo kako je prošao.
 
Neki su nasli "rupu" pa su nove kartice (npr RX470 ili P106 mining) vodili kao outlet, verovatno upravo zbog toga, ali prilicno sam ubedjen da ih je vecina prodavala kao regularne, a ne outlet varijante.
 
Generalno ne znam, nisam bio u situaciji da reklamiram nista od takve opreme, ali po zakonu moraju da ti daju 2 godine.
Oni se ogranicavaju nekakvim ugovorom koji potpisujes da prihvatas uslove, mada nisam siguran kolko je taj ugovor merodavan jer mislim da ti ne mozes nijednim ugovorom da se odreknes svojih zakonskih prava. Neka me ispravi neki pravnik ako gresim.

@zokoch
Ne za kompjutersku opremu vec za svu robu prodatu u Srbiji je zakonski minimum 2 godine.
 
Jedna od stvari koja nas zbunjuje je saobraznost, po njoj je dvosmislena primena saobraznosti ...


“Saobraznost” znači da je trgovac dužan da potrošaču isporuči robu koja:

1. ima svojstva potrebna za redovnu upotrebu robe iste vrste;

2. odgovara opisu koji je dao trgovac i ako ima svojstva robe koju je trgovac pokazao potrošaču kao uzorak ili model;

3. po kvalitetu i funkcionisanju odgovara onome što je uobičajeno kod robe iste vrste i što potrošač može osnovano da očekuje s obzirom na prirodu robe i javna obećanja o posebnim svojstvima robe;
4. ima svojstva potrebna za naročitu upotrebu za koju je potrošač nabavlja, pod uslovom da je trgovcu u momentu kupovine bilo ili moralo biti poznato da potrošač robu nabavlja za naročitu upotrebu.
Ukoliko roba/usluga ne ispunjava bilo koju od gore navedenih stavova, potrošač ima prava da od prodavca zahteva otklanjanje nesaobraznosti bez ikakve novčane nadoknade u rokovima koji su propisani Zakono o zaštiti potrošača, odnosno u roku od 24 meseca koliko traje obaveza saobraznosti.
 
tako je, saobraznost i garancija nije isto
 
bezobraznost > saobraznost
 
Bojim se da su cene karata otisle trajno gore... nece vise biti konkurentnih majning karata za manje od 400€ dok se god isplativost dobro ne sroza a pod tim mislim jedno god dana da ide manje od 1$ po karti dnevno
 
Poslednja izmena:
Ma daj, pa za dve nedelje to moze tako jako da se strmoglavi.

Isplativost je jos uvek brutalna, Polaris kopa oko $1,6 dnevno. Ali racunaj da ce sitniji coini umirati i na ovim glavnim ce rasti dif. Tako to ide.

ETH da padne za 30%, a dif sep oveca za 20%, eto te na ispod $1 po karti. A uzmi u obzir da je i dolar otisao dole. Pa ce kopati 70-80 dinara dnevno, ne racunajuci struju. :) U prevodu veca ce inflacija graficke biti nego sto ce rudariti.

Ja kazem, Maj-Jun ce biti ok za pocetak opremanja rudnika. A bagatela tek tamo od Oktobra.
 
Nazad
Vrh Dno