Šta je novo?

Blackberry Passport

DARK SIDE

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.01.2005
Poruke
5,703
Poena
470
20160123_202758_edit.jpg
Pogledajte prilog 194691
20160123_193835.jpg

Moja iskustva sa Blackberry uredjajima su počela tek sa Q10 jer smatram da su pre toga kvalitetom baterije bili uglavnom loši kao i sa kvalitetom kamera. Q10 je prvi, iole BB fon sa pristojnom kamerom iako je to tek neki minimum. Prvi, i za sada jedini BB sa dobrom jakom autonomijom baterije je Blackberry Passport. Priv za sada ima battery leak. Q10 je posle Bolda mnogo bolji ali na 3G traje kao i iphone 5.Znači, loše.
Blackberry Passport je prvi BB fon sa dobrom kamerom i jakom autonomijom. Tastatura je takodje revolucionarna.Ali nije udobna kao na Q10 a u smislu mekoće tastera. Blackberry Passport je daleko tvrdji na tastaturi od Q10. Za nas sa ogromnim šakama Passport je idealan a pogotovo u pogledu tastature jer su tasteri veliki i ceo osećaj je opušten u kucanju. Tastatura je prva, koja u sebi ima senzore i spada u aktivne tastature. Dobija se jedna vrsta trackpada.Reaguje na pokrete i veoma je userfriendly.
https://www.youtube.com/watch?v=Iasa3wNVsu0
Baterija lagodno gura 2 dana.Sa 3G ,4G -jedan dan. Jako sam zadovoljan autonomijom.
Kamera je na nivou Samsung Note 3. Ali ova kamera ima što mnogi vrhunski telefoni nemaju.A to je 60 fps full HD recording.Chip set isto kao na note 3. BB OS nije zahtevan pa je ovaj telefon strašno brz tj fluidan. KAo da imate iphone 6s, koji ima otvoren sistem za audio,video itd copy paste fajlove itd-za razliku od Apple koji je i dalje neuslužan u tom smislu tj. ograničen.Instalacije takođe mogu manuelno kao i na adrodiu. Snimi se fajl u fon i pokrene. Instalacija ide za čas posla. Sviđa mi se što ima veoma lako editovanje video fajla kada je snimak preokrenut. To je ona situacija kada neko snima a pogrešno orijentira kameru.Passport rotira video fajl kako ja hoću i posle ga snimi jako brzo kako treba. To pre nisam imao na telefonima.
Jednostavno, telefon je jako brz, ma šta mu radio.Nema lagova. Blackbery 10 OS je omogućio i android app pa je moguće instalirati i google play store. JA sam zadovoljan, jer svi programi, koje koristim na Adroidu rade.
Ekran ima izuzetnu rezoluciju i detaljnost. IPS je ekran pa pri kupovini polovnog ne treba oko sokolovo da se zagleda da li je ekran izgoreo kao kod Samsunga. Osvetljenost je solidna. Ekran je savršen za poslovne korsnike jer je 1 prema 1. Pa pokazuje 160 karaktera u jednom redu. ZA office fajlove i email je savršen. ZA video fajlove nije u fullu jer postoje crne linije kada je snimak 16:9.
Ako se setim još nečega dodaću. Ovu temu sam otvorio jer ovaj telefon zaista vredi svaku paru a za sada je najniža cena 390 eu.20160123_193935.jpg
20160123_193657.jpg
 

Prilozi

  • 20160123_193503.jpg
    20160123_193503.jpg
    1 MB · Pregleda: 248
Poslednja izmena:
Nemoj da mi zameriš ako grešim ali mislim da chip nije kao na note 3. Note 3 ima SD800, a passport cini mi se SD801, kao G3.
 
Nemoj da mi zameriš ako grešim ali mislim da chip nije kao na note 3. Note 3 ima SD800, a passport cini mi se SD801, kao G3.
Qualcomm MSM8974AA Snapdragon 801. Tako je. Ali posto sam imao note, mislim da je razlika nikakva. Hvala u sv.slucaju.
 
Gde si kupio telefon?
Prelazim za WP na neki drugi sistem, gledao sam mnogo toga, čitao razne recenzije, čak se i ovde na forumu raspitivao za Android i na kraju zaključio da bi Passport bio najbolji za moje potrebe.

Quadra ima sumanutu cenu, operateri ga nemaju u ponudi, tako da mi ostaju Logic Shop ili Kupujem-prodajem, pa zato pitam.
 
BB10 je sistem kome su dani odbrojani. Obzirom kako se krece prodaja bb10 telefona za par kvartala ce prodavati 100 000 telefona kvartalno. Sve vise i vise aplikacija prestaje da radi i dosta ih se povlaci sa bb worlda.
Android runtime je na jelly bean verziji i zbog toga sto bb pravi android telefone ce tu i da ostane.
Naravno za sada je situacija kakva takva ali ipak nije to jeftin telefon.
 
Poslednja izmena:
Znam i to je ono što me muči. Negde sam čitao da će da nastave da razvijaju BB10, negde da neće, nisam pametan.

Alternativa je Nexus 6P, ali kad uđem na temu uvek vidim stvari poput rutovanja, flešovanja itd, a nemam živce da se bavim takvim stvarima.
PureNexus, ElementalKernel? Kao da učim sve što se radi oko PC-ja opet, ne mogu time da se bavim.
 
BB10 je u maintenance mode-u iliti cekamo da umre polako, sto se vec desava. Razvijanja daljeg nece biti. Na kraju ce da mu se desi ono sto se desilo symbianu.

Sto se tice rutovanja i slicno, tebe to apsolutno ne dotice ako neces to da radis. Mada tvoje pare, tvoj izbor.
 
Poslednja izmena:
Naravno da me se ne tiče ako neću to da radim, ali bih svakako poželeo da izbrišem ono što mi ne treba, da ubrzam telefon itd.
Moje potrebe su surfovanje, komunikacija (90% mejlovi), rad sa dokumentima i mape. Ne koristim telefone za multimediju, niti su mi po ceo dan u rukama, jer imam iPod i računare.

Ako podrška za Passport izdrži do kraja 2018, biću više nego zadovoljan.
 
Meni ne trebaju nove apliacije tj apdejtovi.sve sto sada radi na njemu necu menjati. Ovaj fon je baš odličan zbog BB10.to je jako brz I uslužan OS. Inače, neće da gase razvoj BB10 a sto je izjavio I CO BlackBerry.
 
Kada ukljucim nov android vidim da mi bateriju na 55% pojeo sistem za 37%. Kada pogledam BlackBerry vidim da mi je sistem potrosio 7% baterije. Toliko o optimizaciji.uploadfromtaptalk1459097579100.jpg
Inace danas 3 sata fitnes programa sa lokacijama a od sinoć nije punjen fon. Ovo čudo gura uvek 2 dana, sta god da uradim.
 
Poslednja izmena:
2%. Toliko o optimizaciji.

b101e172ff154c7cf64de6daf0a061be.jpg
 
Moja greska tek sada sam video da sam losu sliku postavio, u svakom slucaju ima i na krekberiju i pomocu gugla da se nadje da se to desava i na bb, tako da nema potrebe generalizovati
 
Poslednja izmena:
E a zamisli i na BB se to isto desava, nema savrsenog sistema

tebi je neka aplikacija u loopu...zeznuo ti se sistem...meni je Passport drugi BB i na oba fona mi je sistem bio mnogooo brzi od androida pa i iosa... Prezadovoljan.
 
Po meni jedan od najboljih mob. telefona. Cekam da mu cena padne i kupujema ga definitivno. Njegova velika prednost u odnosu na druge telefone je veliki ekran, brzina rada, fizicka tastatura, sigurnost koju pruza BB sistem. "droid" je po meni igracka za skupljanje virusa i ostalih gamadi.
 
Poslednja izmena:
Po meni jedan od najboljih mob. telefona. Cekam da mu cena padne i kupujema ga definitivno. Njegova velika prednost u odnosu na druge telefone je veliki ekran, brzina rada, fizicka tastatura, sigurnost koju pruza BB sistem. "droid" je po meni igracka za skupljanje virusa i ostalih gamadi.
Promenio sam skoro sve flagship modele ios I android. I zavrsio na Passportu. Ima Passport dosta fora I fazona. Videćeš..
 
Koliko dugo koristiš Passport?
Video sam na Crackbarry-ju dosta postova o podizanju ekrana u donjem desnom uglu, obično se javlja posle 3-4 meseca.
Kažu da se lako rešava uz malo super lepka, ali svakako nervira.
Kakva je situacija kod tebe? U čemu ga nosiš?


Navikao sam da nosim telefone u džepovima farmerki i pantalona, nemam želju da kupujem futrolu.

Inače, naručio sam Passport, stiže prekosutra, pa ću se javiti s utiscima nakon kraćeg korišćenja.
 
Koliko dugo koristiš Passport?
Video sam na Crackbarry-ju dosta postova o podizanju ekrana u donjem desnom uglu, obično se javlja posle 3-4 meseca.
Kažu da se lako rešava uz malo super lepka, ali svakako nervira.
Kakva je situacija kod tebe? U čemu ga nosiš?


Navikao sam da nosim telefone u džepovima farmerki i pantalona, nemam želju da kupujem futrolu.

Inače, naručio sam Passport, stiže prekosutra, pa ću se javiti s utiscima nakon kraćeg korišćenja.
Koristim nekoliko meseci. Ne mogu da se setim tačno. Ali pretpostavljam nekih 6 meseci. Nemam nikakvih problema. Stvarno je kvalitetno odrađen fon. Mada, da sam mogao pre bih Passport SE uzeo jer je on još više premijum look I ima mekšu tastaturu. Jedini problem sa telefonom koji imam, je blokiranje svetlosnog senzora pa ne pali svetlo na tastaturu u mraku. To se po nekada dešava pa ga samo restartujes I radi. Taj problem nema samo Passport nego I svi BlackBerry fonovi jer je do BlackBerry OS.a. Ima tema o tome na Crackberry forumu. Inace, izašao je update za novu verziju softvera. Kod nas nije još ali nadam se da će uskoro.
od futrola imam svašta
13283ccd21568034dded70436fafc073.jpg
42b36ddd2322ea35a4b6e971671d71ab.jpg
436cdaec594b3e32faa729fcc4fd7de0.jpg
 
Poslednja izmena:
Drago mi je da to čujem.

Odgledao sam dosta klipova na YT i pročitao mnogo tekstova o telefonu, utisci su gotovo svuda sjajni, a ono što nudi je savršeno za moje potrebe.
Jedino me je to podizanje ekrana uplašilo malo.
I meni je SE lepši, ali nisam znao gde da ga nabavim, a da to ne bude naručivanje sa Amazona, Ebay ili Aliexpress. Nisam želeo da plaćam carine i poreze na pošiljku.

Q10 imam već godinu dana, nijednom mi se nije desilo da se svetlo ispod tastature ne upali. I iskustvo s tim telefonom me je učvrstilo u odluci da kupim Passport.

Vidim da mnogi pominju neko zaštitno staklo za ekran, ne znam da li je potrebno. Pored Q10 koristim L920, nemam pojma koliko staklo pomaže, jer se ekran 920 pokazao neuništivim kod mene.


napisah CrackBarry :mad:
 
Poslednja izmena:
Drago mi je da to čujem.

Odgledao sam dosta klipova na YT i pročitao mnogo tekstova o telefonu, utisci su gotovo svuda sjajni, a ono što nudi je savršeno za moje potrebe.
Jedino me je to podizanje ekrana uplašilo malo.
I meni je SE lepši, ali nisam znao gde da ga nabavim, a da to ne bude naručivanje sa Amazona, Ebay ili Aliexpress. Nisam želeo da plaćam carine i poreze na pošiljku.

Q10 imam već godinu dana, nijednom mi se nije desilo da se svetlo ispod tastature ne upali. I iskustvo s tim telefonom me je učvrstilo u odluci da kupim Passport.

Vidim da mnogi pominju neko zaštitno staklo za ekran, ne znam da li je potrebno. Pored Q10 koristim L920, nemam pojma koliko staklo pomaže, jer se ekran 920 pokazao neuništivim kod mene.


napisah CrackBarry :mad:
Stavi zaštitnu foliju. Veruj da je potrebna. I ja sam koristio Q10. Ima taj problem sa light sensor poremeno na z10 I Passport... nista opasno..programski je..

Sent from BlackBerry Passport
 
Poslednja izmena:
Staviću.
Videću i za neku futrolu, iako ih nikad nisam koristio.
 
Staviću.
Videću i za neku futrolu, iako ih nikad nisam koristio.
imaš na Ali express.... po 3 dolara su...stiže za 20ak dana... ona crna sa štipaljkom je najbolja..ima 2 dela i štiti fon komplet. ima proreze za volume up down itd... jako praktična.A ako nećeš na pojas nosiš samo prednji deo kao futrolu.

Sent from Note 10.1 2014 edition
 
Sto se tiče kamere, sasvim je ok. Onde gde je muka za sve kamere je noć.. ovo su primeri.

Sent from BlackBerry Passport
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1461105329177.jpg
    uploadfromtaptalk1461105329177.jpg
    1,019.8 KB · Pregleda: 144
  • uploadfromtaptalk1461105387064.jpg
    uploadfromtaptalk1461105387064.jpg
    1 MB · Pregleda: 147
Stigao Passport.

Prvi utisci:

- oduševljen sam tastaturom i nisam morao da se navikavam, jer mi je odmah legla odlično. Skrolovanje i zumiranje pomoću nje je odlično, kao i selektovanje reči koje izlaze dok kucam;
- aplikacije koje sam instalirao sa Play Store rade bez problema, osim Viber-a;
- baterija je sjajna;
- zvuk perfektan, mislim da je ovo najglasniji telefon koji sam video, tj. čuo.

Hub imam i na Q10, tako da tu nemam šta da dodajem.

Prezadovoljan sam zasad.
 
Stigao Passport.

Prvi utisci:

- oduševljen sam tastaturom i nisam morao da se navikavam, jer mi je odmah legla odlično. Skrolovanje i zumiranje pomoću nje je odlično, kao i selektovanje reči koje izlaze dok kucam;
- aplikacije koje sam instalirao sa Play Store rade bez problema, osim Viber-a;
- baterija je sjajna;
- zvuk perfektan, mislim da je ovo najglasniji telefon koji sam video, tj. čuo.

Hub imam i na Q10, tako da tu nemam šta da dodajem.

Prezadovoljan sam zasad.
A brzina? Ovo čudo jako brzo radi.. u podešavanjima uključi srpski I engleski. Pomaže dosta u kucanju.. Svideće ti se I autonomija baterije. Neka te služi dobro u zdravlju. U prilogu su fotke kucanja koje pokazuju o čemu sam pisao...
6ecf4ae3bd28323eeb0a8ac429aad490.jpg

e786eca06edbd56c3c8c5878970f967a.jpg


Sent from BlackBerry Passport
 
Uključih i srpski i engleski odmah, tako radim na svakom telefonu. Predikcija ne samo da izbacuje reči na osnovu otkucanih slova, nego mi se desilo da prepoznaje i smisao rečenice, pa na osnovu toga preporučuje sledeću reč. Možda je bila samo koincidencija, ne znam, ali me je i to oduševilo. Baterija je odlična, jedino je nezgodno to što joj treba dosta vremena da se potpuno napuni, ali to nije neki problem.

Telefon je već pokupio i zbunjene poglede nepoznatih ljudi. :)

Sinoć sam svratio do MTS da rešim nešto, pa poredio izgled sa ostalim telefonima. Potpuno se izdvaja, ne bih ga menjao.

Još da Viber proradi i ništa drugo mi neće trebati. Ne volim tu aplikaciju, ali drugi je koriste, pa ne bi bilo loše da profunkcioniše.
 
Uključih i srpski i engleski odmah, tako radim na svakom telefonu. Predikcija ne samo da izbacuje reči na osnovu otkucanih slova, nego mi se desilo da prepoznaje i smisao rečenice, pa na osnovu toga preporučuje sledeću reč. Možda je bila samo koincidencija, ne znam, ali me je i to oduševilo. Baterija je odlična, jedino je nezgodno to što joj treba dosta vremena da se potpuno napuni, ali to nije neki problem.

Telefon je već pokupio i zbunjene poglede nepoznatih ljudi. :)

Sinoć sam svratio do MTS da rešim nešto, pa poredio izgled sa ostalim telefonima. Potpuno se izdvaja, ne bih ga menjao.

Još da Viber proradi i ništa drugo mi neće trebati. Ne volim tu aplikaciju, ali drugi je koriste, pa ne bi bilo loše da profunkcioniše.
Viber radi. Skini ga sa Amazon app store. Ja ga koristim ali više volim what's up zbog slanja video fajlova.nemoj da diizes na zadnju verziju BlackBerry OS jer zeza sa android app..

Sent from BlackBerry Passport
 
Nazad
Vrh Dno