Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

tolero

Slavan
Učlanjen(a)
27.02.2011
Poruke
3,325
Poena
260
MS je danas predstavio dva nova modela , po meni odličan potez, cene nisu velike,lumia 640 je odličan apgrejd u odnosu na lumia 630 a cena je u startu niža od prošlogodišnjeg modela. Dakle...


Microsoft Lumia 640

The Microsoft Lumia 640 is bigger and has a better screen than other 6-series devices, it packs a 5" 720p display. The camera department has been upgraded too with an 8MP shooter. The camera also gained an LED flash, unlike previous models
The phone will be very flexible when it comes to connectivity and come in single and dual-SIM versions, 3G and LTE versions. There will be a dual-SIM LTE version in case you were wondering.

Platform: Windows Phone 8.1 with Lumia Denim (upgradeable to Windows 10)

Display: 5" 720 x 1280-pixel ClearBlack IPS LCD with Gorilla Glass 3

Camera: 8MP rear cam with 1/4" sensor and f/2.2 lens, 0.9MP front-cam

Dimensions: 141.3 x 72.2 x 8.8mm

Weight: 145g

System chip: Snapdragon 400 quad-core 1.2GHz

RAM: 1GB

Battery: 2,500mAh

The Microsoft Lumia 640 will be available in April and will come in a variety of colors, including Cyan, Orange, Black and White. The 3G version will cost €140, while the LTE version will be €160.







Microsoft Lumia 640 XL

Platform: Windows Phone 8.1 with Lumia Denim (upgradeable to Windows 10)

Display: 5.7" 720 x 1280-pixel ClearBlack IPS LCD with Gorilla Glass 3

Camera: 13MP rear cam with 1/3" sensor and f/2 lens, 5MP wide-angle front-cam

Dimensions: 157.9 x 81.5 x 9mm
Weight: 171g

System chip: Snapdragon 400 quad-core 1.2GHz
RAM: 1GB

Internal storage: 8GB, supports up to 128GB microSD cards
Battery: 3,000mAh

The camera got a premium upgrade courtesy of Zeiss lens in front of a 13MP sensor. This one also has an LED flash.

Microsoft Lumia 640 XL's features sound all the more impressive when you consider the price - €190 for the 3G version and €220 for the 4G LTE version. Again, there will be single and dual-SIM versions, including a 4G dual-SIM.







Dakle odličan potez po meni, Ms za razliku od Nokie nudi mnogo bolje specifikacije po nižoj ceni.



Inače deluje kao da su ispraznili rezerve onog sd 200 procesora pa krenuli da čiste magacin od sd 400 procesora :) . Zato i niža cena uređaja uz fine specifikacije , možda imaju dobar deal sa Qualcomm firmom...

The Lumia 640 is the smaller of the pair, and includes a 5-inch 1280 x 720 screen with what Nokia used to call its Clear Black Display. I had an opportunity to get an early look at the Lumia 640 and I was impressed that Microsoft hasn’t put a poor display in this low-end device. It’s using Gorilla Glass 3 and Microsoft is even bringing its clever Glance user interface to this model.

Znači ima i glance, ovo je stvarno odličan uređaj za ovaj novac a i XL je super za one koje žele veći ekran. Konačno i Ms da uradi nešto pametno posle mnogo loših poteza.
 
Poslednja izmena:
Super. Samo da se drze cene od oko 150€ na pocetku a ne da zacepe 200. bice ovo sasvim dobra kupovina u nizem segmentu. koliko vidim i 640 i 640xl nemaju nekih ozbiljnih zamerki. Microsofr se opametio tek kad je unistio nokia brend telefona :D
 
Kad se ovo moze ocekivati u ponudi kod nasih operatera?
 
Kad se ovo moze ocekivati u ponudi kod nasih operatera?

To se nikad ne zna . Možda čak i aprila , znam da je telenor ubacivao neke lumie veoma brzo . Biće do juna sigurno :)









Pogledajte settings , ovo je gdr2 update :)
 
Poslednja izmena:
Supeeer su, čekam ih da stignu kod nas...
 
Uh, ovo su best buy po meni. Znaci, setnja do evrope tamo u maju.
 
Procitah da je model 640 XL izradjen od tzv. matte polycarbonate. Nisam siguran kakva je to vrsta polikarbonata.
 
Pa nije sjajna plastika koja odbija svetlost kao na lumia 640 (glossy polikarbonat). Lepo se vidi na prezentaciji ova dva modela razlika u plastici.
 
Kada su poceli PureView da furaju u low segment, sta li tek planiraju za leto povodom Flagshipa sa W10 :)
 
Inače deluje kao da su ispraznili rezerve onog sd 200 procesora pa krenuli da čiste magacin od sd 400 procesora :) . Zato i niža cena uređaja uz fine specifikacije , možda imaju dobar deal sa Qualcomm firmom...

Taj sd200 i nije bio nesto zastupljen kod Lumija uredjaja, mozda 2,3 modela ga imaju. Najzastupljeniji su sd400 i ako se dobro secam sd4 i sd4 plus ili kako vec, u snaznijim modelima.
 
Pa nije bas tako ne preteruj, nikada Nokia nije to radila ovako kao sada MS... Optiku moze od Zeissa imati i telefon od 100e , bitno je i kakav je senzor.. slabom prodajom i 1020 mozda nece dobiti naslednika, morace nesto bas da urade da bude poput S6 ili M9, mozda i sa Type C USB-om, znaci nesto sto ce odudarati na vise polja, ovako ako misle da nastave onda im i ne treba jak model...
 
Poslednja izmena:
Meni je pogotovo zanimljiv XL model. Obozavam velike ekrane. Kamera ce biti jako dobra sa 1/3 senzorom a baterija fenomenalna na nivou 1320 odprilike. Stvarno pun pogodak za oko 200€. A obican model takodje nudi bas dosta za oko 150€. Ajd da vidimo sad koji androidi mogu da im konkurisu :)! Sa wp10 ocekujemo naslednike l730, 830 i 2 flagship modela. Jedan sa 5" a drugi oko 6". Bice zanimnljivo :)
 
Vizuelno mi se vrlo dopada XL (jest' zaobljenih ivica, ali ipak kada se pogleda sa strane su ravni bokovi)...e sad, jedino što (subjektivan osećaj) nikako ne mogu da svarim ovo MS umesto Nokia. OS i hardver, sve to izgleda Lumiasto, ali logo...imam utisak kao ono nekada Reabok/Abidas/Shrap i sl. :p

...možda mi samo treba vremena da svarim nestanak tih 5 slova :)
 
Po meni uopšte nema previše modela. Ms prosto nema drugog ozbiljnog partnera koji bi izbacivao modele i ozbiljno se uključio. Prosto su uradili restart, vidim da većina još računa one nokia modele. Ms je izbacio Lumiu 535, ispod njega su još dva pristupačnija za zemlje u razvoju lumia 532 i lumia 435( neće ići ni na svim tržištima), Evo sada imamo lumiu 640 i 640XL, taman su izbacili 1330 oznaku iz upotrebe. Kasnije će izbaciti 940 i 940Xl i verovatno jedan koji će zameniti 730 i 830 zajedno, možda i dva modela. Na kraju ostaje lumia 1030 kao posebna kategorija.

Dakle 9-10 modela godišnje, po meni i nije previše, pogotovu što su krenuli na najniži segment i širenje svog sistema u zemljama u razvoju , gde još ljudi nisu kupovali smartfon. Ako dobiju veći udeo u tržištu lako će oni smanjiti broj modela .

To jedino ako je neko baš zagriženi fan Nokie pa mu smeta natpis :D . Lepše izgleda na mat maski natpis . Inače tek treba da izađe neki flagship, tako da će verovatno natpis izgledati lepše, neće biti na plastici.
 
Poslednja izmena:
U low segmentu su napravili ogroman izbor, svakako veci u odnosu na konkurenciju.. Nokija je umela to lepo da plasira, ovi sada primenjuju neku drugu metodu, ajde da vidimo, dobro je sto cekaju flagship da isporuce uz final w10, svakako bi sada bio fail pustiti monstruma uz vec zastareo sistem... I meni ce biti ovo Microsoft na telefonu nekako jadno...ipak je Nokia Nokia, lepse bi sve bilo da je sa prednje strane bar Lumia a pozadi Microsoft..
 
Poslednja izmena:
Ma šta fali natpisu... Super je sve... Microsoft mora malo da se dokaže da pravi kvalitetne telefone za malo para, i onda ima taj logo da postane popularan, ovako ga ima samo na 5-6 modela za sad pa je zato neobično... Naviknuće se ljudi bez Nokia logo-a....
 
Lumia 830 ima mnogo bolju kameru, bolje kućište i bolji ekran .

Lumia 640 će koštati oko 160-170 evra(lte varijanta oko 200) a Lumia 830 kad se pojavila koštala preko 300 evra , tako da je to skoro duplo. Mada ruku na srce Lumia 830 je ipak precenjena , trebala je da košta 250 evra kad se pojavila .

Ako može da se nađe Lumia 830 za 220-230 evra onda svakako taj model .
 
Poslednja izmena:
Mislis da L640 nece imati Carl Zeiss optiku, stabilizaciju slike i tako to? Ekran je isti ako je verovati linku koji sam citirao, no videcemo kad L640 zaista izadje, na sta ce to liciti.
 
L640Xl ima 13mpx i Zeiss optiku , bez ois-a . To je ovaj model od 5,7 incha , on će koštati preko 220 evra.

Kod L640 , kamera je 8mpx i bez stabilizacije .Ekran je isti u rezoluciji ali većina kaže da je ipak kvalitetniji onaj na 830 i 730.
 
Ja bih voleo da mogu da kazem da mi je apsolutno svejedno sto nije udenut Nokia logo, ali nije. Ne kazem da ovi modeli nisu kvalitetni, daleko od toga. Svidjaju mi se i mislim da cu gadjati L640 za svoju majku (prvobitno mi je bila meta L630). Ali kako da budem siguran, kao sada kada uzmem u saku 1520 koji odise kvalitetom, da ce ulozen trud u izradu biti identican na narednom flagship modelu. I ako bude odstupanja u tome, kolika su. Da, u teoriji bi trebalo, ali kako da znam to 100%. Ne mogu.
 
Ja 1020 ne nameravam skoro da zamenim drugim telefonim, posto pored odlicne kamere ima odlicno kuciste, mozda i najbolje uradjeno od plastike (polycarbonat) ikada. Zato cekam naslednika, sve ovo do sada sto je MS pustio su neki experimenti sa low serijom, svakako ko voli i ko zeli da za malo para ima dobar telefon, neka uzme. Ja cekam nesto konkretno.
 
Super su ovi telefoni za ne toliko puno para ali mislim da M$ ne ulaže dovoljno napora u omasovljavanje aplikacija za wp. Zato i forsiraju ove lowend telefone pošto to uglavnom kupuju manje zahtevni korisnici kojima neće biti toliko bitno što na primer viber nema video poziv ali pre ili kasnije ti isti ljudi će želeti da olakšaju sebi, na primer ibanking i shvatiće da aplikacije nema ni u najavi. E to je ono što odbija ljude da kupuju wp.
 
Za to su krivi developeri sto ne izbacuju aplikacije ili kad izbace ne trude se da je dovoljno usavrse. Menibje mnogo bitnije da viber ne raguje i izbacuje notifikacije nego "glupi" video poziv. Ako bas hoces nekog da gledas imas skayp koji sto se toha tice funkcionise perfekt. Ali licno sto se mene tice ne mora nikad da uvedu video poziv na viberu :) Glavna strategija ms je da podstaknu ljude da razvijaju kvalitetne aplikacije za wp. Najvaznije su one osnovne koje koriste bar 70-80% ljudi a ne gluposti kao na androidu ima za sve i svasta a nema veze sa mozgom :)
 
Nazad
Vrh Dno