Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

lab310

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
1,052
Poena
360
Beogrid je marginalni wireless provajder sa Novog Beograda, znam da rade vec godinama ali su mi oduvek bili potpuno neinteresantni (ko ce jos na wireless ako ne mora). Medjutim danas nabasam na njhov sajt kad tamo nude net 10+10 Mbps plus IPTV plus striming (i to koliko vidim sve SBB-ovo) za 2590 din, sto je po meni konkurentno. Jedino mi nije jasno jel' to jos uvek wireless ili je sad neka druga tehnologija, nekada je na sajtu bila istaknuta zona pokrivenosti a sad nema nigde nista ni o opremi ni tehnickim uslovima. Izgleda da ih je kupio SBB, ima li nekoga ko je detaljnije upucen?
 
I ja sam čuo da SBB pokreće D3i (adsl+iptv)...
 
U toj temi nema nista o IPTV , ali bar saznadoh da je SBB stvarno vlasnik Beogrida.
Malo sam citao po forumima u vezi SBB IPTV-a, tu se tek nista ne zna, cak videh da je neko iz SBB-a izjavio da ce se njihov IPTV gledati preko bilo kog provajdera i da zahteva "dobru internet konekciju" sto po meni znaci da to uopste nije IPTV nego neka vrsta striminga, al zivi bili pa videli.
 
Poslednja izmena:
IPTV je uvek striming.

Jel' ima neka mapa u kom delu grada je dostupan Beogrid?
 
Ne znam, ja mislim da je IPTV vezan za ADSL terminologiju. To i jeste striming ali po posebnom VPI/VCI tako da je nezavisan od ostalog protoka. Ovo sto koliko ja kapiram SBB hoce da nudi nema veze sa ADSL-om, to je striming kroz bilo bilo koju tcp/udp konekciju sto znaci da zavisi od same konekcije. Nije mi jasno kako ce se tu balansirati protok da strim ne bude ugrozen ali ko sto rekoh, cuce se.
 
Beogrid nema veze sa ADSL-om...
Nude IPTV preko Wireless-a... IPTV nije vezan samo na ADSL, moze ici i preko VDSL, FTTH...
 
IPTV preko Wireless-a? Kako, koliko para? Može li tako nešto da napravi jedna maala wireless zajednica?
 
Beogrid nema veze sa ADSL-om...
Nude IPTV preko Wireless-a... IPTV nije vezan samo na ADSL, moze ici i preko VDSL, FTTH...
Beogrid vec neko vreme ne kaci nikog na wireless vec iskljucivo mozes da se zakacis na kabl, pitao sam vise puta, insistirao i uvek odgovor moze samo kabl.

Inace IPTV nudi i KBC net preko wifi, ne znam dal je krenulo ali reklamiraju.
http://www.kbcnet.rs/iptv

Mene zanima da li postoji neko ko daje IPTV a da mozes koristiti internet drugog provajdera?
 
Kod Telekoma valjda nisi obavezan da koristis ADSL ako hoces samo IPTV. Obrnuto je zeznuto kod kablovskih operatera.

Zna li, bre, neko da li u starom delu BG-a Beogrid postavlja kablove, tj. da li ima korisnike? Ili koliko bi kostalo da se uvedu u zgradu?
 
Ja zvao beogrid, kazu IPTV ne moze preko WiFI-ja, a BTW kazu cak da ni ne mogu da imam net ni preko WIFI-ja iako dve kuce od mene ima lik koji ima njihov net, ako sam ja dobro njega razumeo a mislim da jesam, a kabl ne mogu zato sto ide preko kuce komsije, sou, bas bezveze a mislio sam da im ostavim pare, cudno. Tako mi covek rece preko fona, ako on laze mene i ja lazem vas.
A sto se tice IPTV to ne moze kod njih tako mi rece devojka iz njihovog CC-a
 
Zna li, bre, neko da li u starom delu BG-a Beogrid postavlja kablove, tj. da li ima korisnike? Ili koliko bi kostalo da se uvedu u zgradu?

Samo NBG i to po samo određeni delovi. Godinama cepaju isti fazon (prvo wifi i sad kabl) i u starom delu grada ih sigurno nećeš videti u skorijoj budućnosti.
 
Ja bih samo dodao da to nece videti nikad, ja koliko znam ljudi se nisu sirili do sad pa nece ni sad kad ih je preuzeo SBB zasto bi kad je SBB svugde.
 
Navratiću do njih ovih dana. Da ne zna neko da li ih ima kod Fontane ili Opštine NBG ? Naravno i ako neko koristi ovaj Duo/MIX nek napiše utiske ;)
 
Ja sam njihov internet korisnik i u petak mi je na vrata dolazio njihov agent prodaje informišući me o TV usluzi i nudeći besplatnu instalaciju opreme i probno korišćenje mesec dana ali sam ga odbio jer mi više odgovara 18Mbs/18Mbs za 2.290,00 nego 10/10Mbs +TV za 2.590,00. Pitao sam ga vrlo zainteresovano da li može usluga D3GO u kombinaciji sa mojim paketom ali je rekao da za sad ne može.
 
Jok, LAN (utp) ka krajnjem korisniku, optika (mozda) izmedju cvorova.
 
Moj kablovski perater nudi tkz home ethernet gde zena zaduzena za internet kaze da je do zgrade optika a do mene UTP. Kada sam pitao koja je vrsta optike nije znala da mi odgovori a i nemaju kao Eunet kod koga trenutno koristim ADSL 24 h podrsku tako da mi je to malo nesigurno. Inace kod Euneta 6/1(nije ugovorna obaveza) za 2100 din a kod AVcoma 16/1 za istu cenu(12 meseci). Pa me interesuje ima li neko iskustva sa ovakvim nacinom prenosa interneta?
 
Ne, sto bi bila optika???

@Zuba
To sto oni nude je optka do zgrade pa onda UTP do stana, kao kod vdsl-a optka do zgrade pa na kraju bakar. To se zove FTTB.

Hvala i kakav je kvalitet kada je FTTB u pitanju da li ima mozda pucanja i sl ? Izvinjavam se mozda je pitanje nekom glupo ali se ja ne snalazim u ovoj oblasti.
 
Jok, LAN (utp) ka krajnjem korisniku, optika (mozda) izmedju cvorova.

Ne znam pouzdano ali pre nekih mesec dana je moja zgrada i još dve susedne bila bez interneta 12 sati, u odgovoru od podrške sam dobio objašnjenje da su zbog požara u stanu u zgradi u kojoj je čvorište morali da menjaju i optičke kablove što je potrajalo ali da u trenutku kad sam zvao čekamo potvrdu elektro-distribucije da je i problem iz njihovog domena za tu zgradu rešen, a kad do toga dođe da će i internet proraditi. Tako je i bilo i ja lično verujem da me nije lagala i da jeste optika do čvorišta a da je ovaj prekid bio posledica više sile.

EDIT: @Zuba1970 na Beogridovom forumu se povremeno mogu pročitati komentari ljudi koji trpe opadanja brzina pa i prekide konekcije ali ako te interesuje i stanje sa mojom vezom mogu da ti kažem da sam u poslednjih godinu dana osim gore navedenog imao i dva prekida od oko sat vremena odmah iza ponoći (lično mislim da je to bilo u vezi sa redovnim održavanjem) i tri zaglupljivanja mog privatnog rutera, a da mi brzina nikad nije pala ispod one koju i plaćam, čak da mi je upload 2-4x veći nego što plaćam. Da, nisam spomenuo po 3-4 sekunde svako jutro oko 5 sati tokom promene WAN IP adrese.
 
Poslednja izmena:
Hvala i kakav je kvalitet kada je FTTB u pitanju da li ima mozda pucanja i sl ? Izvinjavam se mozda je pitanje nekom glupo ali se ja ne snalazim u ovoj oblasti.
Kvalitet zavisi od same mreze nema to veze sa FTTB, ako je mreza u haosu dzaba ti i FTTH, sad ne znam kakav je taj tvoj ISP sto se mealo ne raspitas u tvojoj zgradi od komsija kakav im je net, ovde mozemo mi samo da nagadjamo a ti si "na terenu" pre ces dobiti sam pravu informaciju nego da mi nagadjamo ovde.
Pozz
 
Kvalitet zavisi od same mreze nema to veze sa FTTB, ako je mreza u haosu dzaba ti i FTTH, sad ne znam kakav je taj tvoj ISP sto se mealo ne raspitas u tvojoj zgradi od komsija kakav im je net, ovde mozemo mi samo da nagadjamo a ti si "na terenu" pre ces dobiti sam pravu informaciju nego da mi nagadjamo ovde.
Pozz

Koliko ja znam niko jos nije uzeo njihov home ethernet. Ali cu se raspitati. Ovi pored mene su uzeli kablovski internet od AVcoma.
 
Poslednja izmena:
Ne znam pouzdano ali pre nekih mesec dana je moja zgrada i još dve susedne bila bez interneta 12 sati, u odgovoru od podrške sam dobio objašnjenje da su zbog požara u stanu u zgradi u kojoj je čvorište morali da menjaju i optičke kablove što je potrajalo ali da u trenutku kad sam zvao čekamo potvrdu elektro-distribucije da je i problem iz njihovog domena za tu zgradu rešen, a kad do toga dođe da će i internet proraditi. Tako je i bilo i ja lično verujem da me nije lagala i da jeste optika do čvorišta a da je ovaj prekid bio posledica više sile.

EDIT: @Zuba1970 na Beogridovom forumu se povremeno mogu pročitati komentari ljudi koji trpe opadanja brzina pa i prekide konekcije ali ako te interesuje i stanje sa mojom vezom mogu da ti kažem da sam u poslednjih godinu dana osim gore navedenog imao i dva prekida od oko sat vremena odmah iza ponoći (lično mislim da je to bilo u vezi sa redovnim održavanjem) i tri zaglupljivanja mog privatnog rutera, a da mi brzina nikad nije pala ispod one koju i plaćam, čak da mi je upload 2-4x veći nego što plaćam. Da, nisam spomenuo po 3-4 sekunde svako jutro oko 5 sati tokom promene WAN IP adrese.

Hvala na podeljenom iskustvu.
 
Cekaj @Angelos ti mu pises za TV a on pita za njihov NET ;)
 
Da znam da Tv jedino moze preko 5 Ghz, ali covek pita za net. Ti si onako uopsteno nevezano za njegovo pitanje pisao, ok.
 
Nazad
Vrh Dno