Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

  • Začetnik teme Začetnik teme zechs
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Ispao sam iz fazona, gde covek moze danas da kupi krsten sat, a da ne kosta ruku i nogu? Sta valja danas? Svidja mi se Seiko SKX007, Ray 2, ronilacki generalno, onako malo sportski ali elegantni.. Hronografi isto, panda fazon..
 
Skx nema vise i cene su nenormalne. Mislim na stari, ovi novi se meni ne svidjaju. Vidi Orient - ne znam ima li po radnjama ali znam da se moze nabaviti.
 
Pogledaj Citizen ima dobre divere,Certina i po meni ulozeno dobijeno Longines Hidroconquest automatik,a imas i quartz koji je jeftiniji,na KP imaju dobre cene,ako hoces polovne.

 
Ovaj ako nadjes, preporuka. Vidim da u Bomaru ima plava varijanta, ali ja sam pre za ovu crnu. Mislio sam da će mi gumena narukvica mozda predstavljati problem, al nije. Kad ima može da se poruči i sa klasičnom narukvicom, ali doplata nije bas džabe koliko se sećam.

Citizen bn0150-10e
 
Hmmm... pominjao sam Cadisen sa Miyota 9015 mehanizmom koji je tipa žurio manje od 1s na dan, fantastičan sat. E sad, trenutno je na +34-35s i mislim da sam nekako uspio da ga namagnetišem. Telefon ima magnetometar i testirao sam aplikacijom Gauss Meter, definitivno skoči očitavanje kada prislonim sat blizu senzora. Elem, ima li nekog da radi degaussing kod nas? Mislim da se isplati jer kao što rekoh - najprecizniji automatik koji imam.
 
Svaki sajdžija ima demagnetizer.

Onaj plavi demagnetizer sa Alija je bio za neke smešne pare, nisam gledao cenu, od kad sam ga uzeo, pa ne znam koliko je sad. Inače proces od cirka 1minut. Da smo bliže pa da ga razmagnetišem...
 
Ovaj ako nadjes, preporuka. Vidim da u Bomaru ima plava varijanta, ali ja sam pre za ovu crnu. Mislio sam da će mi gumena narukvica mozda predstavljati problem, al nije. Kad ima može da se poruči i sa klasičnom narukvicom, ali doplata nije bas džabe koliko se sećam.

Citizen bn0150-10e
Odličan i plavi samo je 100e skuplji?
 
Da li neko poseduje Certina DS-X GMT pa da podeli svoje iskustvo? Danas sam ga probao u Bomaru, fantastican na ruci, drugacija zavrsna obrada, nije sjaj nego vise kao mat, podseca na titanijum po zavrsnoj obradi iako je nerdjajuci celik.

*ETA quartz mehanizam F06.865
*Safirno staklo, antirefleksno
*200m vodootpornosti sa usrafljujucom krunicom
*Datum, GMT, poseban bezel i za odredjivanje strane sveta
*41mm

 
Nazad
Vrh Dno