Šta je novo?

Monitori sa OLED panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Jeste, ali ima ih još sa 200 nita pa ljudima ne smeta. Za 45k din je možda ok kupovina (kod nas), jer nema baš neku konkurenciju.
Ti kojima ne smeta tako nisko osvetljenje ne daju 400+e za monitore
Ali da,zaletece se po neko ko se ne razume
 
Ima npr. na Rtings takvih monitora sa preporukama, nije sve u nits izgleda. A i nisu svi gejmeri.
 
Mnogo niska SDR osvetljenost za Samsung Odyssey G50SF - 200 nita je premalo. Ja bih ga izbegao i kao low cost varijantu, sve ispod 250 je bas za izbegavanje po meni.
Ako je bas 200, to je onda ova nova QD-OLED garnitura koja je solidno krajcovana po vise parametara (brightness, refresh rate, inputi) sa ciljem prakticno duplo nize cene od vecine "normalnih" OLEDa od 27". Alienware povukao nogu sa svojim modelom od $350, potom izasao ASUS sa ekivalentom (i dosta visem cenom, dodacu) i tako redom.
Bilo bi interesantno videti kako to izgleda uzivo.

P.S. Zanimljivo, na Amazonu stoji 280 za brightness. Verujem da je greska.
 
Nazad
Vrh Dno