Šta je novo?

Monitori sa OLED panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Dođe sa vesa adapterom u pakovanju, mada stvara se nepotrebno odstojanje od mounta.
 
Opet na popustu c5 42", tacno 670e preko madjara trenutno🙂 ko ima veliki radno sto, i planira s njim radit u 3840x1600 rezoluciji, cenim da je pun pogodak.

Jos kad bi imao bar jean DP izlaz😄
 
 
 


Kod Iraca trenutno 433e.
 
Jel koristi neko Samsung G9, 49 incha,, uvek sam voleo dobre monitore, a stigao neki novac, pa sam njega planirao. Kakva su vam iskustva.
 
 
U radnji na G imate gigabyte model GO27Q24, za 47k. 240hz 1440p qd oled gen3. Navodno ima lose osvetljenje, pise na jednoj jedinoj recenziji koju nadjoh.

Gde ima review za njega, a da nije za model sa G na kraju?
 
 
 
Niko ništa o najjeftinijem 4K@240Hz QD-OLED monitoru - Philips Envia 32M2N8900 ? Tek ću da uhvatim da ga istražim ali ovako na prvu gotovo i da nema nekih bitnijih kompromisa?
Ja ga ipak uzeh, C5 42" koji imam mi je bio super za gaming ali kako u zadnje vrijeme dosta radim od kuće, ipak sam hvatao sebe kako mi je naporno na toj dijagonali raditi. Stoga, povratak na 32" i uzeh baš ovaj Philips jer za ispod 700 EUR je otprilike krađa deal. Vidjeću danas da ga testiram jer nisam imao puno vremena juče ali ovako na prvu djeluje odlično. Uz moj bijeli setup se uklapa odlično prije svega 😀 Što se tiče panela, to je isti panel koji sam imao i na Asus ROG PG32UCDM tako da ja ne vidim neke razlike, vidjeću samo u igrama kako će VRR biti kontrolisan ali ne očekujem neke probleme. 400-500 EUR je razlika u cijeni između ova dva monitora, prosto čovjek da ne povjeruje. Uz njega dođe VESA adapter koji ide na leđa jedno 2cm se dobija nepotrebnog odstojanja ali meni ne smeta, odlično mi je legao na mountu.
 
ASUS XG27AQWMG na akciji ~560€, lepa ponuda rekao bih. Kud ne sačekah malo 🙂
 
@BitrAtE Asus ROG PG32UCDM mi je prvi kandidat za kupovinu ukoliko negde izleti polovan ili na sniženju. Negde pročitah da su se sad pojavili i neki tandem OLED monitori (takođe i WOLED), pa ne znam jel idalje najbolje ići na QD-OLED (4k i minimum 240Hz)? Istraživao sam razlike i upoređivao, tako da imam okvirnu ideju, ali bih više voleo da čujem mišljenje nekoga ko je više upućen u ovu tematiku 🙂
 
Imam Asus ROG PG32UCDM i izbacili su naslednika sa QD-OLED valjda 4. generacije, ROG Swift PG32UCDM3.
 
 
ASUS XG27AQWMG na akciji ~560€, lepa ponuda rekao bih. Kud ne sačekah malo 🙂
Stvarno jako lepa ponuda za izuzetan monitor. Da vec nisam vlasnik OLEDa, definitivno bih se odlucio za ovaj model. Narocito sa ovakvom cenom.

Neko vreme i jesam razmatrao prelazak sa AQDMG na AQWMG, sustinski ima dovoljno unapredjenih elemenata za eventualni upgrade... ali odlucih da cekam ove najavljene modele sa (pravom) RGB stripe matricom.
 
Kad bi to trebalo da zaživi?
 
Ja ga ipak uzeh, C5 42" koji imam mi je bio super za gaming ali kako u zadnje vrijeme dosta radim od kuće, ipak sam hvatao sebe kako mi je naporno na toj dijagonali raditi. Stoga, povratak na 32" i uzeh baš ovaj Philips jer za ispod 700 EUR je otprilike krađa deal. Vidjeću danas da ga testiram jer nisam imao puno vremena juče ali ovako na prvu djeluje odlično. Uz moj bijeli setup se uklapa odlično prije svega 😀 Što se tiče panela, to je isti panel koji sam imao i na Asus ROG PG32UCDM tako da ja ne vidim neke razlike, vidjeću samo u igrama kako će VRR biti kontrolisan ali ne očekujem neke probleme. 400-500 EUR je razlika u cijeni između ova dva monitora, prosto čovjek da ne povjeruje. Uz njega dođe VESA adapter koji ide na leđa jedno 2cm se dobija nepotrebnog odstojanja ali meni ne smeta, odlično mi je legao na mountu.
Posle par dana korišćenja, jako, jako zadovoljan. VRR flickering za sada uopšte nisam primijetio, ne znači naravno da ga neće biti ali kod Asusa sam u par situacija primijetio to odmah. Onda jedna stvar softverski kako je ovdje riješeno a što me na Asusu izluđivalo, kad se upali HDR u Windows-u, na Asusu si morao da ručno prebacaš na HDR mode što je nonsens totalni. Ovdje, čim se upali HDR, monitor se automatski prebaca u HDR mode. Odradio kalibraciju HDR-a preko onog toola sa MS Store-a, dok sam SDR profil downloadovao sa zvaničnog sajta i učitao ga. Tekst je odlično čitak mada isti panel kao i kod Asusa tako da nisam ni očekivao da će biti nešto lošije.

Odličan monitor, od mene preporuka. Mislio sam da ovaj lik pretjeruje ali stvarno za sada ne vidim niti jednu prednost Asusa recimo u odnosu na ovaj 400-500 EUR jeftiniji Philips, čak kao što rekoh, VRR flickering sam kod Asusa primijetio odmah (loading screen u igrama, onda kroz browser na sajtovima gdje je tamna pozadina, EPIC games aplikacija, nije strašno ali primjećuješ. Ovdje za sada ništa.

 
Poslednja izmena:
Jel ima neko iskustva sa zvučnicima u oled monitorima, kupio bih neki sa kvalitetnijim zvučnicima, da smanjim gužvu na stolu ali na jednom sajtu piše da taj i taj model ima dobre zvučnike na drugom da uopšte nema zvučnike, ai piše nešto potpuno drugo, pravi haos od informacija.
 
Zvučnici na monitorima nikad neće biti dobri. Tačka.
 
Nisam ga ranije primetio, Samsung Odyssey G50SF, 50k minus vaučer ako neko nahvata. Možda i nije loša "low cost" varijanta.
 
Mnogo niska SDR osvetljenost za Samsung Odyssey G50SF - 200 nita je premalo. Ja bih ga izbegao i kao low cost varijantu, sve ispod 250 je bas za izbegavanje po meni.
 
Jeste, ali ima ih još sa 200 nita pa ljudima ne smeta. Za 45k din je možda ok kupovina (kod nas), jer nema baš neku konkurenciju.
 
Nazad
Vrh Dno