Šta je novo?

Kineski proizvođači RAM memorije odbacuju Samsung i Micron

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
65,993
Poena
1,385
Micron-DDR5-DRAM.webp


Kineski proizvođači RAM memorije odbacuju Samsung i Micron​


Kineski proizvođači RAM memorije masovno prelaze na CXMT i YMTC čipove umesto rešenja kompanija Samsung i Micron, a moduli već stižu u Corsair, HP i Dell

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/biznis/kineski-proizvodaci-ram-memorije-odbacuju-samsung-i-micron/
 
Kakve veze ima, samo nece imati 64gb+ module
 
Sort of. Starija tehnologija bi trebalo da znači da (još) ne mogu da proizvedu HBM, i stoga mogu da usmere kapacitete na consumer seg.
 
Tako svakih par godina ide glupost od kine, i onda nista....
 
Kao na primer?
 
Kiselo grožđe, mani ga.

Svako treba da se raduje pojavi konkurencije i nižih cena, od koga god da je...
Може ли ово барем најавити да ће цијене падати?
Ma jok... Jednostavno će i Kinezi zacepiti cene (možda spuste cene za svojš tržište). Što ne bi zaradili kad mogu? Briga njih za zapadno tržište - štaviše, cinik u meni kaže da će se fokusirati na svoje potrebe i svima ostalima dati šipak.
 
Nazad
Vrh Dno