Šta je novo?

IRIS MTS TV Box (2024+) - nije tema za Iris aplikacije ni za MTS BOX pakete

Nemački Waipu ima protok 7 Mbita na hd i fhd kanalima i slika je odlična. Problem kod Move nije samo nešto niži bit rate već verovatno lošiji ulazni signal i loši enkoderi.
 
Evo mog doprinosa - merača za MOVE i EON u Chrome browseru koji u gornjem levom uglu ekrana prikazuje overlay sa podacima o rezoluciji, FPS, bitrate-u i kodeku. Koristi se na sledeći način:

1) Pritisnuti F12 da se otvori Developer Tools
2) Izabarati tab Console i u promptu upisati allow pasting i pritisnuti Enter
3) Sadržaj fajla/JavaScript funkcije (skinuti odavde: https://www.mediafire.com/file/4aez1zusean5xip/move_eon_metrika.txt/file) paste-ovati u prompt i pritisnuti Enter
4) Zatvoriti Developer Tools
5) Sačekati nekoliko sekundi da se stabilizuje stream i da podaci postanu konzistentni
6) Po potrebi promeniti kanal (i vratiti na postojeći) da se prikaže kodek

Rezultati: MOVE oko 4-4,4 Mbps, EON oko 6,5-6,9 Mbps. Metodologija merenja je da se ukupna veličina chunk-a podeli sa 4,8 sekundi na EON-u, odnosno sa 6 sekundi na MOVE (koliko su njihovi tačni vremenski intervali). Ovaj metod dakle meri tačan bitrate, a na mrežni protok.

Na web playeru na obe platforme sve ide preko H.264 (AVC) kodeka. Za Smart TV aplikaciju EON OTT koristi superiorniji H.265 (HEVC) kodek za oko 30 kanala.
 
Poslednja izmena:
Nemački Waipu ima protok 7 Mbita na hd i fhd kanalima i slika je odlična. Problem kod Move nije samo nešto niži bit rate već verovatno lošiji ulazni signal i loši enkoderi.
Verujem da je tačno to što si napisao, ali MOVE zapravo ima značajno manji bitrate od 7 Mbps. Možda sama aplikacija ima mrežni protok od 7 Mbps, ali to nije isto što i bitrate koji ide u dekoder.
 
Moguće je da moj subjektivni utisak pogrešan, ali može li onda neko da mi objasni koju logiku je sledio MTS kada prelazi sa boljeg (iris na Q11) na lošije (Move na HP4024)?
Da li će tako uštedeti na nečemu i više zaraditi, da li će sad novi korisnici navaliti da pređu kod njih da bi dobili lošiju sliku sa pikselizacijom, da li je reč o neznanju ili o nečem drugom (možete naslutiti o čemu mislim) ?
 
što je valjda tehnički pismenima jasno čim pominjem merenja pomoću Fire TV
Našao si baš čiju tehničku pismenost da dovodiš u pitanje 😂😂

Dakle, ono što sam napisao je proverljivo tačno i stojim iza toga.
Ono što sam ja napisao je još tačnije i još preciznije.
I bez majm*nisanja sa JavaScript i overlay može se stići do istog tog podatka da je AVC encode HD kanala na Eon platformi ~6.6 Mbps u proseku.

(prosto: dump minut, dva, pet stream-a sa ffmeg i MediaInfo vidiš statistiku, sve sa uklanjanjem TS (Transport Stream) kontainer overhead-a)
 
Našao si baš čiju tehničku pismenost da dovodiš u pitanje 😂😂


Ono što sam ja napisao je još tačnije i još preciznije.
I bez majm*nisanja sa JavaScript i overlay može se stići do istog tog podatka da je AVC encode HD kanala na Eon platformi ~6.6 Mbps u proseku.

(prosto: dump minut, dva, pet stream-a sa ffmeg i MediaInfo vidiš statistiku, sve sa uklanjanjem TS (Transport Stream) kontainer overhead-a)
U vezi sa tehničkom pismenošću, rekao bih upravo tebi to isto.

Čuj, ovo "majm*nisanje" sa JavaScript-om, zaista? Da, može se stići do istog podatka na razne načine. Ovaj način je vrlo elegantan i neposredan, može da se gleda strim u browseru i odmah vidi, u realnom vremenu, koliki je bitrate, rezolucija, kodek. Znači, mora tako kako ti radiš (dump minut-dva sa ffpmpeg, pa analiza statistike), a napredniji i bolji način koji omogućava kontinuirani uvid je "majmun*sanje"? 🤣😆Ne zvučiš sad baš kao tehnički pismena osoba, znam da jesi doduše, ali zvučiš onako bezveze.

Dakle, MOVE i na Smart TV i u browseru isti kodek (uvek AVC), isti bitrate (ipak je približno 5 Mbps kad se stabilizuje brzina).
EON Smart TV: 30 kanala u HEVC kodeku, bitrate 4 Mbps; ostali kanali u AVC kodeku, bitrate oko 4 Mbps
EON u browseru: svi kanali u AVC kodeku, bitrate 6,5-7 Mbps
(odnosi se na HD kanale).
 
. Znači, mora tako kako ti radiš
Ne mora naravno (niti ja to tako uvek radim, pošto stats mogu da vidim i u alternativnim player-ima u kojima puštam streamove spomenutih platformi), ali ne mora ni da se kupi FireTV specijalno za "dijagnostiku" steaming platformi niti da se koristi browser niti da se čeka neki programer / koder da podeli kod na forumu.

I nije sporna bila tvoja metodologija niti navedena bitrate vrednost za spomenuti encode nego tvoja generalizovana izjava o "Eon OTT platformi" koja nije bila u potpunosti tačna jer se oslanja previše na "podrazumeva se" da pišeš za SmartTV app i nije jasno naznačeno da nisu svi kanali na Eon HEVC encode i da za isti taj AP1 kanal i dalje postoji AVC encode i koriste ga aktivno i dalje.

A i nije to UC prebacio na HEVC zbog boljitka kvaliteta i jer toliko brine za zadovoljstvo korisnika već isključivo da uštede na bandwidth-u. Nije slučajnost da su samo kanali koji se najviše gledaju HEVC-ovani.

A ffmpeg dump je svakako pogodnija metoda kad i običnim smrtnicima treba omogućiti da porede identičan momenat u vreme nekog prenosa između više domaćih platformi.
 
Poslednja izmena:
Od kukanja i price sa Iris => Move popunise se dve strane sa brojkama na Move <> Eon , i sta sad da verujemo Borku na "drasticno" bolju ili "nekim" strucnim pricama jer brojke su za samo jednog a drugi je neko "drugi" a naslov teme nesto "trece" 🤣😂🤣😂🤣
Kostice zar je moguce da jos uvek nemas te arene a najavljujes ih vec pune 2 godine , valjda bi ti trebao da si prvi ubacio i da objasnjavas kako ljudi da ih nameste jesi li spremio svoje "brutalno" 😂🤣😂🤣
 
Znači po kvalitetu ide EON>A1>Move. A1 smart aplikacija daje oko 6 Mbita FHD stream.
 
EON Smart TV: 30 kanala u HEVC kodeku, bitrate 4 Mbps; ostali kanali u AVC kodeku, bitrate oko 4 Mbps
EON u browseru: svi kanali u AVC kodeku, bitrate 6,5-7 Mbps
(odnosi se na HD kanale).
Ovde postoji greška u kucanju, treba: EON Smart TV: 30 kanala u HEVC kodeku, bitrate 4 Mbps; ostali kanali u AVC kodeku, bitrate oko 6,5-7 Mbps
 
ne mora ni da se kupi FireTV specijalno za "dijagnostiku" steaming platformi

Na Android TV-u sistem nigde ne izlaže podatak o bitrate-u i kodeku. I dalje mislim da je Fire TV najjednostavniji način da se neposredno dođe do ovog podatka, za bilo koji strim u bilo kojoj aplikaciji. Šta ti koristiš za dijagnostiku strima u Smart TV aplikacijama?

niti da se koristi browser niti da se čeka neki programer / koder da podeli kod na forumu.

Ne mora, ali ja bih te zamolio da isprobaš JavaScript kod koji sam poslao, možda imaš neki predlog za unapređenje 🙂

A i nije to UC prebacio na HEVC zbog boljitka kvaliteta i jer toliko brine za zadovoljstvo korisnika već isključivo da uštede na bandwidth-u. Nije slučajnost da su samo kanali koji se najviše gledaju HEVC-ovani.

Najverovatnije si u pravu, ali korisnici su dobro prošli jer 4 Mbps u HEVC-u je bolje od 6,5 Mbps u AVC-u (pri istoj rezoluciji i FPS).
 
Ne mora, ali ja bih te zamolio da isprobaš JavaScript kod koji sam poslao, možda imaš neki predlog za unapređenje 🙂
Ne koristim i nemam aktivirane browser slotove, a i ne treba mi rešenje koje si podelio ovde. Bacio sam samo na brzinu pogled na kod inicijalne verzije JavaScript koda čisto iz radoznalosti koji browser API koristiš za dobijanje codec i ostalih podataka.

Šta ti koristiš za dijagnostiku strima u Smart TV aplikacijama?
Direktni link do stream manifesta 😂
 
A ffmpeg dump je svakako pogodnija metoda kad i običnim smrtnicima treba omogućiti da porede identičan momenat u vreme nekog prenosa između više domaćih platformi.

Imam utisak da ti ovo odavno nisi radio. Da jesi, video bi iz manifesta da je EON u prešao sa MPEG-TS na enkriptovani fMP4 kontejner. Kako ćeš sada da uradiš ffmpeg dump, jel postoji neka metoda za obične smrtnike ili možda za besmrtnike?

Direktni link do stream manifesta 😂

Kako tačno? Evo čak i ako nemaš aktivne slotove Smart TV aplikacije za Android TV, opiši postupak i ja ću rado da ga isprobam. Ja kao što rekoh koristim Fire TV stick od 2000 din. za dijagnostiku Android TV streaming aplikacija, a da to nemam onda bih verovatno preko ADB pokupio log ExoPlayer-a. To je doduše daleko od peace-of-cake postupka, rado bih da isprobam prostu i univerzalnu metodu, ali nešto ne bih rekao da je ima.

U međuvremenu:

1) JavaScript koji sam poslao, meri tačan trenutni bitrate u samom decoderu u svim Chromium browserima (ovo sam zaboravio da napomenem, nije kompatibilna sa Mozillom ili Safarijem), za MOVE i EON. Dakle, kontinuirano meri bitrate, ne prikazuje samo nominalni bitrate iz manifesta, šta više uopšte i ne učitava manifest.

2) Fire TV Developer Tools Menu prikazuje dijagnostiku video streama za sve aplikacije koje mogu da reprodukuju video.

Rado bih zaista video jednostavnija rešenja koja rade.
 
Iris tv HP 4024 isključim daljinskim. Posle neće da se uključi daljinskim. uključim ga na dugme na uređaju.
Pri uključivanju se pokreće MOVE aplikacija i radi dobro.
Kako da rešim problem uključivanja.
 
Iris tv HP 4024 isključim daljinskim. Posle neće da se uključi daljinskim. uključim ga na dugme na uređaju.
Pri uključivanju se pokreće MOVE aplikacija i radi dobro.
Kako da rešim problem uključivanja.
Restartuj boksic, mozda je zabagovao. Ako i dalje zeza, prijavi problem.
 
Factory reset, после повуче све са МТС сервера.
 
Kako da mu uradim f r. Gde da stisnem, da ga ubodem. Nigde ne vidim poziciju kao kod drugih uređaja.
 
Има у подешавањима, не знам тачно. Одавно их не користим. Нешто *1397# па потражи. Ако можеш тражи ZTE Move box, неупоредиво бољи уређај.
 
Iris tv HP 4024 isključim daljinskim. Posle neće da se uključi daljinskim. uključim ga na dugme na uređaju.
Pri uključivanju se pokreće MOVE aplikacija i radi dobro.
Kako da rešim problem uključivanja.
Factory reset, после повуче све са МТС сервера.
Kakav crni factory restart po ovom kako si opisao problem verovatno su dobio uz box Blutut daljinski koji je se verovatno raspario. Ako ti posle običnog restarta boksa koji ti je preporučio @meteorr ne ponudi opciju ponovnog uparivanja potrazi video uputstvo kako da ga ponovo upariš. Samo još jedno pitanje a kad upališ box onda daljinski radi ili i tada ne radi ostalo ili je problem samo paljenje. Ili je varijanta da koristiš HDMI-CEC pa koristiš daljinski od TV što je poznat problem da može da gasi TV i boks zajedno ali da neće da upali boks.
 
4024 не подржава СЕС протокол. Када се уради фабрички ресет ништа се не губи од подешавања јер све вуче са сервера.
Наравно да не мора то да ради, био је само предлог.
 
Ne radi samo paljenje. Ostalo dobro. Na daljinskom pozadi utisnut znak blututa.
Kad stignem tražim uparivanje``.
 
Nazad
Vrh Dno