Šta je novo?

Kineski električni automobili stižu u Ameriku? Pritisak raste...

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
66,003
Poena
1,385
Kineski-elektricni-automobili-stizu-u-Ameriku-1.webp


Kineski električni automobili stižu u Ameriku? Pritisak raste…​


Kineski električni automobili stižu u Ameriku do 2030. godine? BYD i Geely već sad obilaze važeće carine i ulaze na „zabranjeno“ tržište

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/kineski-...u-pritisak-raste-uprkos-carinama-i-blokadama/
 
Sem nekih "nezavisnih" medija u Srbiji koji se smeju Kinezima, niko drugi im se ne smeje. Na ovom forumu bar ljudi gledaju realnu sliku. Nešto od Kineza je dobro, nešto je loše, pa ko šta voli i može da plati.
 
Što bi rešili delove, za japance kod nas uvek fale delovi, pa ih voze ljudi godinama.
 
Nije mi jasna kuknjava Evrope i USA u vezi Kineskih automobila. Dok su EU i USA automobili na vrhuncu, nije bilo problem sto su osvajali svet, sad kad neko radi nesto bolje od njih, sad je problem. Pa nek naprave kvalitetne elektricne automobile, po pristupacnim cenama, pa nece biti problema.
 
kakve delove, bacis, kupis novo
 
Nisan nije Japanac.
 
Koji delovi fale za japance? Jeftiniji su čak nego delovi za neke evropske koje sam ranije vozio...
Brate, od devedesetih se čeka na delove i to za popularne modele poput Mitsubishi Colt.
Za nekeb ređe modele Nissan-a da ne pričamo...
 
Koliko je star bio taj Lexus?

Auto je bio nov (Lexus IS), ali davno je bilo, prešao sam posle na Mercedes 🙂 Zapravo kada sam hteo da pređem na novog GS-a, Lexus je zatvorio prodaju u Srbiji. Kasnije su ukinuli i GS.

Poznata je boljka kod nas sa japanskim vozilima. Naravno, onaj što vozi japanca neće to da prizna... Kao što će sutra ovi što budu vozili kineze da ubeđuju da nema problema sa delovima, a pod delovima smatraju filtere za vazduh i metlice brisača.
 
Poslednja izmena:
Naravno kad ti ne trebaju delovi za japance. 😀
 
Koliko je star bio taj Lexus?
Za 5 godina koliko sam vozio ES promenjene jednom u servisu metlice brisaca i gume na tockovima. Naravno redovan servis menjanje ulja i filtera. Uradjen veliki servis na 60.000mi. Sta im to podrazumeva ne znam. Nikada se nista nije kvarilo i nista nije menjano od delova, cak ni plocice na kocnicama. Prodao sam ga sa 67.000mi na satu. Zato sam i pitao koliko je tvoj bio star posto kazes da si cekao delove.
 
Dzaba sve, mislim da se kinezi nikad nece prodavati u nekom rekordnom broju u USA niti da ce uzeti bitan deo trzista iz prostog prazloga. Amerima je ispran mozak odavno, mrze decenijama komuniste i Rusiju bez da znaju konkretan razlog a to se isto odnosi sad i na Kinu. Amerima je lokal patriotizam na prvom mestu i uvek ce pre uzeti bilo sta drugo nego kineski/ruski proizvod.

@Aca Brate mislim da je potpuno besmisleno pricati kako je na novim kolima za 67 000km sve bilo u redu i da se samo redovan servis radio.
 
Ali zato vole pare, pa neće da daju više $, nego što moraju.
 
Tja... Kolo sreće se okreće. Sad će BYD i Geely da otvaraju fabrike u Americi, i da zapošljavaju lokalnu radnu snagu da bi izbegli carine i poreze - a Ameri će da kradu znanje od Kineza, kao što su Kinezi od Amera... Da bi za par decenija bili industrijka supersila umesto Kine, koja je to postala otvarajući američke fabrike na svom tlu...

E sad, da li su Kinezi alavi na pare kao Ameri, pa da naprave istu grešku koju su napravili i Ameri? Izgleda da jesu 🙂
 
Nazad
Vrh Dno