momboj
Slavan
- Učlanjen(a)
- 19.12.2010
- Poruke
- 1,568
- Poena
- 455
Forumaši,
Nisam našao adekvatnu temu vezanu za podešavanje telefona dece, vezano za bezbednost i nadzor.
Dete je dobilo telefon (ne pitajte zašto, tako je kako je, ono što znam je da mi se više sviđalo dok nije imalo fon) i sada sam nov u tom svetu podešavanja telefona za klince.
Suština je sledeća: dobio sam nov broj (recikliran) koji je prilikom aktivacije Viber-a poslalo poruku vraćanja na mrežu i neka nepoznata žena se javila. Želim da generalno blokiram sve nepoznate brojeve da mogu da stupe u kontakt sa osobom koja koristi mobilni broj.
Instaliran Family link ali mi deluje nepotpuno, a možda i ne znam da ga podesim valjano.
Sledeće stvari ne znam da podesim:
1. Da viber funkcioniše samo sa brojevima iz imenika. Dakle da nema poruka i poziva sa nepoznatog broja.
2. Da to isto bude i za klasično zvanje i sms poruke. Ok, namestio sam da telefon dobija nepoznate pozive, ali se to ipak vidi i telefon zapišti prilikom prijema poziva, dok sms uredno stiže.
Verujem da ima dosta vas koji su ovo čačkali zbog svoje dece, pa bi mi svaki savet dobro došao, kako za ovo što želim, tako i za druge stvari za koje se još nisam susreo. Slobodno pišite sve što treba da znam 🙂
Hvala!
Nisam našao adekvatnu temu vezanu za podešavanje telefona dece, vezano za bezbednost i nadzor.
Dete je dobilo telefon (ne pitajte zašto, tako je kako je, ono što znam je da mi se više sviđalo dok nije imalo fon) i sada sam nov u tom svetu podešavanja telefona za klince.
Suština je sledeća: dobio sam nov broj (recikliran) koji je prilikom aktivacije Viber-a poslalo poruku vraćanja na mrežu i neka nepoznata žena se javila. Želim da generalno blokiram sve nepoznate brojeve da mogu da stupe u kontakt sa osobom koja koristi mobilni broj.
Instaliran Family link ali mi deluje nepotpuno, a možda i ne znam da ga podesim valjano.
Sledeće stvari ne znam da podesim:
1. Da viber funkcioniše samo sa brojevima iz imenika. Dakle da nema poruka i poziva sa nepoznatog broja.
2. Da to isto bude i za klasično zvanje i sms poruke. Ok, namestio sam da telefon dobija nepoznate pozive, ali se to ipak vidi i telefon zapišti prilikom prijema poziva, dok sms uredno stiže.
Verujem da ima dosta vas koji su ovo čačkali zbog svoje dece, pa bi mi svaki savet dobro došao, kako za ovo što želim, tako i za druge stvari za koje se još nisam susreo. Slobodno pišite sve što treba da znam 🙂
Hvala!