Šta je novo?

OpenAI ChatGPT

Iznenadilo me je nešto, o čemu nisam razmišljao.
GPT u extended režimu može da daje mnogo bolje odgovore na kompleksna pitanja kroz iteracije. Na priemr, napravite specijalizovan GPT za neku oblast pa potom u tom GPT kao i u drugom tabu tražite rešenje. Štaviše, ako se slabo razumete u neku oblast, ostavite GPT da misli umesto vas. Output iz jednog taba u drugi kopirate, i on sa sobom priča i razmišlja. Povremeno uletite sa nekim pitanjem. Zaista mi je pomoglo za neke stvari.
 
Gemini placena verzija meni radi odlično.
ChatGPT je krenuo da brljavi dosta, uglavnom se pitanja svode na mehaniku kod automobila .Gemini mi je precizniji i bolji trenutno svakako
Plaćam AI Pro (5TB), imam kreiran Gem sa opisom i instrukcijama (koje mi je lično on kreirao), na temu TechScout2026, gde mi 5 puta, zaredom, uporno, ..na moje pitanje 'Šta ima novo'.. ,uvaljuje dezinformaciju kako je OnePlus 16, koji je izašao u februaru, početkom 2026. godine.. itd,itd..
Razmišljam ozbiljno da se manem ćorava posla i moje, original, pare uložim u nešto pametnije..
 
Plaćam AI Pro (5TB), imam kreiran Gem sa opisom i instrukcijama (koje mi je lično on kreirao), na temu TechScout2026, gde mi 5 puta, zaredom, uporno, ..na moje pitanje 'Šta ima novo'.. ,uvaljuje dezinformaciju kako je OnePlus 16, koji je izašao u februaru, početkom 2026. godine.. itd,itd..
Razmišljam ozbiljno da se manem ćorava posla i moje, original, pare uložim u nešto pametnije..

Meni se čini da ChatGPT najbolje sastavlja custom GEM i GPT. Gemini ih baš mekano i mlako (kratko i nedovoljno oštro) sastavlja.
 
Meni se čini da ChatGPT najbolje sastavlja custom GEM i GPT. Gemini ih baš mekano i mlako (kratko i nedovoljno oštro) sastavlja.
Rekao sam mu već, u default podešavanju, da ništa ne ulepšava,da bude surovo iskren i direktan,bez uvijanja..Always write like a real human explaining something to a smart friend. Be clear and direct. Avoid buzzwords and corporate language. If something sounds like a press release, rewrite it. Do not sugarcoat things. Do not agree with me just to be polite. If something is weak, say it.
 
mora to strožije. ako ti je lakše sastavi ga na srpskom. uvrsti mu listu glavnih URLova sa kojih da scrapuje, da obavezno proverava datum objave vesti itd itd.

Mislim, ne mora, ali logično da će biti manje pouzdan.
 
Rekao sam mu već, u default podešavanju, da ništa ne ulepšava,da bude surovo iskren i direktan,bez uvijanja..Always write like a real human explaining something to a smart friend. Be clear and direct. Avoid buzzwords and corporate language. If something sounds like a press release, rewrite it. Do not sugarcoat things. Do not agree with me just to be polite. If something is weak, say it.
Vecinu mojih instrukcija uspesno ignorise. A inace je svestan da postoje. I kada ga pitam da li sam mu vec dao tu instrukciju, on je izvuce lepo iz one memorije, i obrazlozi sa razumevanjem. Jos i prizna da je "pogresno procenio prioritet instrukcije". I opet nastavi po svom. Postao je mnogo kruci nego sto je bio pre. Naravno "on to tako ne bi nazvao".

Takodje, u poslednje vreme previse umrtvljuje razgovor, i ako sam mu dosta razlabavio instrukcije, tako da mislim da je postao "hard codovan" na tupljenje, tipa, da kazes neku najocigledniju cinjenicu (kojom hoces da postavis okvir za diskusiju), on krene "da, delilimicno je tako", i onda procitas do kraja odgovor i shvatis da se 90% slozio sa tobom, samo je postao "actually🤓 guy". A poenta je da to uopste i nije bila tema o kojoj sam hteo da pricamo, nego tipican reddit momenat ubijanja diskusije cepidlacenjem. Ima par meseci kako je takav.
 
Poslednja izmena:
Ja CGPT više praktično i ne koristim, već sve (maltene) završavam preko Džeminija. Povremeno samo uniđem radi cross checking-a da vidim da li se fakti poklapaju dovoljno i to je to.
 
Chat gpt i gemini imaju problema sa onim što im se zada, daš im prost zadatak, oni obrišu pola tvojih funkcija 😀 Zato sam odlučio da uvek imam backup fajlove od poslednje verzije gde je radilo sve kako treba.

Tako da pazljivo svakako. Chat gpt je brzi za kodovanje cini mi se, tj da ti vrati promt bez da ispusuje red po red, samo odradi reflector i eto ti ga nazad ali primetio sam da ne radi savrseno te negde doda vise simbola gde im nije mesto ali se to lako ispegla.
 
zadati tokom konverzacije, da sačuva u memoriju, da kada tražite ispravku skripte ili celog projekta kog je trebao da refaktoriše iz priložene zip arhive, da ubuduće uvek isporučuje pečovanu skriptu u vidu fajla ili celu pečovanu arhivu, uz obavezno da proveri fajlove u sandboxu i izlaznu veličinu fajla, jer neki put (1/20 npr) ne može da se preuzme. Inače pre sam ga čekao da mi prekuca liniju po liniju, fajl po fajl. do bola sporo lol.

podesio sam ga ovako, prilično je hladan i odmeren, meni prija jer nema onog hajpa u odgovorima. Uključim mu extended režim+web pretragu. Nije mi problem da ga čekam u nekim slučajevima 3-15 min, zavisi od pitanja. Custom GPTevi puno pomažu.
Uz to, možete napraviti i custom GPT za na primer, optimizaciju promptova, korišćenjem State of the art tehnika, kreiranje optimizovanih custom GPTova itd.

1.png2.png3.png
 
ima li neka pouzdana fora za claude pro popust?
kuponi i promocije trenutno ne rade. Možda neka zemlja ili čak i share
 
^ van programiranja (gde manje više Anthropic dominira, Codex nije loš ali je dosta manje zastupljen), malo ko ima realan use case da plati pretplatu. Tim pre što imate desetine free alternativa, od Bing Copilot, preko Perplexity, Google AI integrisan u pretraživač + Gemini. Svoid se na to da običan korisnik nema razlog da plati za AI modele.
 
Ovo je sve za mene ocekivano. Cak i da konverzija skoci, skakace i troskovi. Ja ne vidim kako ovo moze da postane finansijski odrzivo na duze staze.

Ja sam radio u startupu gde nam je svaki lead kojeg konvertujemo, bio gubitak. Sto je vise posao rastao a sa njim zajedno i revenue, nas gubitak je bio sve veci. To je trajalo 6 godina i posle toga su investitori ugasili firmu, tj nisu davali vise novca.
Ne kazem da ce se isto desiti sa ovim firmama, ali sigurno za godinu dana necemo biti u siutaciji kao i danas.
 
Ovo je sve za mene ocekivano. Cak i da konverzija skoci, skakace i troskovi. Ja ne vidim kako ovo moze da postane finansijski odrzivo na duze staze.

Ja sam radio u startupu gde nam je svaki lead kojeg konvertujemo, bio gubitak. Sto je vise posao rastao a sa njim zajedno i revenue, nas gubitak je bio sve veci. To je trajalo 6 godina i posle toga su investitori ugasili firmu, tj nisu davali vise novca.
Ne kazem da ce se isto desiti sa ovim firmama, ali sigurno za godinu dana necemo biti u siutaciji kao i danas.
Ne prica se dzabe da je sve ovo pranje para,i pokusaj profita iz nemoguceg
 
Da li je neko ima problem sa promenom mejl adrese? naime treba da promenim mejl adresu sa kojom ću da pristupam.
Trenutno koristim gmail i kada upišem drugu mejl adresu (poslovnu) koja je reg kod googla dobijem grešku nešto nije u redu. Pokušaj ponovo.
Pri tome poslovna adresa nije nikad korišćena za GPT pa da tu dolazi do zabune, takođe kolega ima istu situaciju i njemu se prebacilo bez problema (ista kompanija, isti domen).
Ima li neko ideju?
 
Da li je neko ima problem sa promenom mejl adrese? naime treba da promenim mejl adresu sa kojom ću da pristupam.
Trenutno koristim gmail i kada upišem drugu mejl adresu (poslovnu) koja je reg kod googla dobijem grešku nešto nije u redu. Pokušaj ponovo.
Pri tome poslovna adresa nije nikad korišćena za GPT pa da tu dolazi do zabune, takođe kolega ima istu situaciju i njemu se prebacilo bez problema (ista kompanija, isti domen).
Ima li neko ideju?
Kako razumeh, poslovna adresa nije korišćena za CGPT, ali to ne znači da firma nema "managed account". U slučaju da postoji, i ako imate Enterprise nalog, može biti da je disejblovano kreiranje naloga sa verifikovanih domena.
 
Zanimljivo koliko su losi limiti na ChatGPT Plus u poredjenju sa Claude Pro... koristio sam Claude u Aprilu a od tad presao na ChatGPT jer je bio i taj model 5.5, ali eto sad Claude izgleda daleko bolje, mozda 2-3x vise... ili to ili je Codex Desktop aplikacija neefikasna ali verovatno obe stvari.
 
Zanimljivo koliko su losi limiti na ChatGPT Plus u poredjenju sa Claude Pro... koristio sam Claude u Aprilu a od tad presao na ChatGPT jer je bio i taj model 5.5, ali eto sad Claude izgleda daleko bolje, mozda 2-3x vise... ili to ili je Codex Desktop aplikacija neefikasna ali verovatno obe stvari.
Ali to se pricalo i suprotno tj da je claudu mnogo niza granica za tokene. Poenta je da oni u pozadini mogu kad god (pa cak i ne globalno vec po korisniku) da menjaju te granice i tokene, zato i ne volim da im placam jer postajes nesvesno zavistan od njih..
 
Prvi put sam probao famozni chatgpt prosli mjesec nakon deepseek i clauide i cini mi se da chatgpt ,,razvlaci,, pricu u free verziji kako bi se potrosilo sto vise teksta i stiglo do limita free verzije objasnjava stvar ili problem suvisnim koracima i sl.
 
Prvi put sam probao famozni chatgpt prosli mjesec nakon deepseek i clauide i cini mi se da chatgpt ,,razvlaci,, pricu u free verziji kako bi se potrosilo sto vise teksta i stiglo do limita free verzije objasnjava stvar ili problem suvisnim koracima i sl.
O daaa, mene je majao za neku situaciju i vrlo brzo dosao do limita , vrteo me u u krug
 
Nije to do free verzije, takav je i ovaj što se plaća, zapravo uvek vas navlači da nastavite konverzaciju, tipa ako želiš mogu ti sada ovo podeliti na 3 sekcije, da li želiš više da saznaš o X brendu, hoćeš da proverim ima li još nešto i nešto, itd. Tu je Opus daleko bolji.
 
Nazad
Vrh Dno