Koliko se secam paulovnija je zabranjena u EU, koren isisa sve iz zemlje. da ne kazem pijavica.
Odakle ideja da je Paulovnija zabranjena u EU? Uzgaja se čak i plantažno. A u Parizu je čak ima i u gradu i vole je zbog cveta:
Od izvazivnih vrsta kod nas su najzastupljeniji sibirski brest i "kiselo drvo". Sadili su ih baš zbog brzog rasta i zato što uspeva svuda, ali su brzo shvatili da ih je teško iskoreniti. Seme leti na sve strane i lako se prima. Potiskuju domaće vrste.
Није забрањена али је строго контролисана. Код нас ништа није контролисано, осим ако се укључе камере, затим по старом.Инванзивна врста, није баш забрањена али строго плантажна врста са посебном пажњом да се не рашири. У Србији брига о природи постоји само на папиру и то ако није у сукобу са нечијим интересом.
Prvi put čujem, da li imaš neku referencu?Оно што стварно може сметати је провести више времена испод ораха, због јода.
mozda zbog juglona (sto nije dokazano da smeta ljudima) ali orah i izlaganje jodu? 🐵Uvek su zborili da se ne spava ispod oraha![]()
Ovo sto si okačio nema veza sa ovim što raspravljamo. Tiče se finansiranja pošumljavanja od strane Evropske Unije. A odgovor je da države članice dobijaju sredstva, ali na njima je da li će koristiti za tu namenu.![]()
Parliamentary question | Answer to Question No E-003729/18 | E-003729/2018(ASW) | European Parliament
Answer to Question No E-003729/18www.europarl.europa.eu
Строго контролисано значи да се пази да се не рашири по природи а не да имају патролу која дежура испред садница нон-стоп.
Prvi put čujem za ovo. U plodovima ima joda, ali da se ne boravi ispod drveta zbog joda jer kao jod isparava ili šta već, mi zvuči neverovatno.Оно што стварно може сметати је провести више времена испод ораха, због јода. Зато не би ни требало јести превише ораха одједном.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Napomena: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari